Mi olyan jó az LMP-ben?
Budapesten már több kerületben összeálltak az MSZP-vel, és kísértetiesen hasonlít az egész párt az SZDSZ-re. A programjuk meg kb. annyi, hogy "ne szennyezzük a környezetet", meg hogy "védjük meg a bálnákat". Ennyi erővel már lehetne az is a nevük, hogy "Lehet Más a Párt", "Liberálisok Megint Próbálkoznak", vagy "Lehet Más az SZDSZ".
Mások mit gondolnak erről?
Az a Szadesz uj pártja,
Szerintem semmi jó nincs benne
Semmi!
Egyszerűen BP n a jövedelmek a keleti országrészekhez képeset 2-3 de nem ritkán 4× ek.
Vannak akik az egész helyzetből semmit nem értenek.
Vannak akik féltik a jövedelmüket, hogy nem Bp lesz a nagy kedvenc, és a vidék is kap valami alamizsnát!
Nem beszélve a sok homárról, és a kozmopolita jelmezben tetszelgőkről.
Relatív jó a közbisztonság, sokkal magasabbak a nyugdíjak " hiszen a jövedelmek is azok voltak"
Nem értenek semmit, és beérik a konzekvens válaszok helyet az ökoliberális semmit mondással.
De jön még kutyára úthenger!
A „Tiszta kéz” és „Tiszta múlt” csak üres frázis, gyakorlatilag az elmúlt 65 év bűnei köszönnek vissza az SZDSZ utódpártjánál.
Tovább a Magyar Népköztársaság nyomdokain
Bizony, bizony. Schiffer András, az LMP alapítója és szervezője nem titkolja, hogy dédunokája Szakasits Árpádnak, a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnökének.
Szakasits mindig is a kommunistákkal való jó viszony megőrzésére törekedett. Államminiszteri pozíciót töltött be 1945. november 15-étől 1947. szeptember 4-éig és szeptember 24-étől 1948. augusztus 5-éig, mellette 1948. február 26-ától augusztus 5-éig iparügyi miniszter is. 1948 júniusában a szociáldemokrata és kommunista pártok összeolvadásából alakult Magyar Dolgozók Pártja elnökévé választották.
Szakasits ÁrpádSzakasits Árpád
Az elhíresült kékcédulás választás előtt Tildy Zoltán volt kisgazda politikust, köztársasági elnököt lemondatták. Az elcsalt választások után Szakasits lesz a köztársasági elnök (1948. augusztus 3-ától), majd a ránk erőltetett alkotmánynak megfelelően – folytatólagosan – 1949. augusztus 23-ától a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke 1950. májusig.
Egy, a Népszavában megjelent interjúban feltett kérdésre, mely szerint hatott-e a politikai identitására dédapja munkássága, Schiffer András a következőt válaszolta:
– Nyilvánvalóan hatott, másfelől bennem hamar szertefoszlottak azok az illúziók, amelyeket az eggyel felettem lévő korosztály egy része táplált a pártállami szervezetekkel szemben. Ma már megmosolyogtató naivitásnak tartom, hogy '90-'92 között próbáltuk elmagyarázni a szocialista vezetőknek, hogyha már esélyegyenlőtlenségről beszélünk, akkor ez '89-ben kezdődik, amikor egyes szervezetek és személyek a diktatúrából öröklött előnyöket tőkévé konvertálták.
Ideológiájában is hűnek bizonyul a jogfolytonosságunk megszakításában komoly szerepet játszó Szakasitshoz, ő is hű republikánus, elkötelezett híve a „haladásnak” és a liberalizmusnak. Persze, hogy mindez hova vezetett, már láttuk '45-ben, hogy hova vezet az LMP, csak sejtjük.
Apró Antalné és Schifferné Szakasits Klára közös múltja
A dédapát már kiveséztük, és hamar rábukkantunk egy érdekességre a nagyszülőkről is. 2007-ben a Magyar Nemzet utánajárt annak, hogy Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd napvilágra kerülése után, saját maga tisztára mosása helyett, miért az antiszemita megjegyzések miatt aggódik legjobban a külföldi lapoknak adott interjúkban.
A cikk szerint Apró Antalné (Gyurcsányné Dobrev Klára nagymamája) két gyermekével, Schifferné Szakasits Klára pedig három fiával együtt bujdosott a Zsindely-villában. Zsindelyné Tüdős Klára debreceni református patrícius családban született. Második férje, Zsindely Ferenc miniszterelnökségi államtitkár, majd kereskedelmi és közlekedésügyi miniszter révén széleskörű társadalmi kapcsolatokkal rendelkezett. A vészkorszak idején az Istenhegyi úti villájának egy részét berendezte az üldözötteknek. Szakasits Klárának és fiainak később újabb menedéket szerzett, az elmenekült Darányi Kálmán volt miniszterelnök házában, ahol anya- és csecsemőotthont rendezett be a Betshesda református kórház ápolónőivel, diakonisszáival.
El tudjuk hát képzelni, hogy mindezen tények ellenére Schiffer valódi ellenszenvet érezne Gyurcsány Ferenc és bájosan mosolygó örök fiatal felesége, Dobrev Klára ellen (így az MSZP ellen)? Az évtizedekkel ezelőtt összefonódott szálakkal együtt hogyan lehet azt gondolni, hogy más lesz a politika, ha Schiffer is bársonyszékhez jut?
Ifjú Szocialisták élén
Schiffer 1990-ben egy alulról szerveződő, független baloldali Ifjúsági mozgalom életre hívását kezdeményezte. 1992-ig az Ifjú Szocialisták Ügyvivője volt, ekkor kilépett a szervezetből. Alább ugyancsak a Népszava-interjújából idézünk:
– Jó néhány társammal azon törtük a fejünket '90-ben, miképp lehetséges egy olyan alternatív, kicsit radikális ifjúsági mozgalmat csinálni, amely vállaltan baloldali. A csapda az volt, hogy úgy szerettünk volna egy alternatív baloldali mozgalmat csinálni, hogy nem kértünk a pártállam utódszervezeteiből. Élt bennünk egy naiv illúzió, miszerint az akkori MSZP kapcsolatrendszerét át lehet súlypontozni a régi nómenklatúráról alternatív mozgalmakra - például úgy, ahogy az Kelet-Németországban történt.
Bakács Tibor védelmében
Schiffer ügyvédi munkásságához tartozik, hogy ő védte Bakács Tibort a Gój Motorosok elleni perben. Bakács Tibort egy rádióadásban feltett kérdése miatt börtönbüntetésre ítélték.
– Na mi van, gój motorosok, na mi van, fasiszták? Nem ismeritek a történelmet? – tette fel a kérdést jó pár hónapja, és per lett belőle. Információnk a Bors Online bulvár oldalról származnak.
A sikertelen békíttető tárgyalásokat követően a motorosok feljelentették a kritikust, a bíróság elsőfokú ítélete pedig kimondta a becsületsértést. Ezután már egyből mosakodni, magyarázkodni kezdett az esztétának beállított „celeb”:
– Először is a két mondatrészt külön, vesszővel elválasztva használtam. A rádióban erre a hosszabb szünet utal. Másrészt milyen ország az, ahol nem kérdezhet az ember? Végigviszem ezt az ügyet, harcolok az igazamért. Pedig nincs, aki kiálljon mellettem. (Úgy látszik egy valaki azért mégiscsak akadt...hát persze, hogy Schiffer...)
A műsorvezetőt első fokon el is ítélte a bíróság. Bakács választhatott: vagy fizet 150 ezer forint pénzbírságot, vagy börtönbe vonul 150 napra. Az újságíró a jogerős ítélet előtt hangoztatta, hogy utóbbit teszi, ha bűnösnek találják. Erre nem került sor, Bakács csak megrovásban részesült.
A végére egy mosolyra nem igazán okot adó vicc:
Minek a rövidítése az LMP?
Lehet Magyarország Palesztina.
A kérdőjel azonban sajnos hiányzik a mondat végéről…
"Budapesten már több kerületben összeálltak az MSZP-vel"
Ez nem igaz, az MSZP visszalépett az LMP-sek javára. De az LMP külön kérte, hogy ne csinálják, illetve hogy ha megteszik, akkor nem számíthatnak semmire cserébe.
Továbbá egyáltalán nem borítékolható, hogy aki az MSZP-re szavazott volna, most az LMP-re fog, nem a Fideszre, vagy a Jobbikra.
"kísértetiesen hasonlít az egész párt az SZDSZ-re."
Nem tudom, nem vagyok jó arcokban. De pontosan miben is hasonlít?
Az SZDSZ liberálisnak mondott politikájának nem sok köze van a liberalizmushoz. Attól még, hogy hasonló elveket vallanak, még nem lesznek ugyanazok.
>>A programjuk meg kb. annyi, hogy "ne szennyezzük a környezetet", meg hogy "védjük meg a bálnákat".<<
Olvastad? Azt a cirka 200 oldalt?
A befogadó társadalom stratégiája
A) Foglalkoztatás
B) Igazságosság és esélyteremtés az oktatásban
C) A vidéken élők esélyegyenlősége
D) A cigányság társadalmi integrációja
E) Lakhatás és hajléktalanság
F) Nyugdíjrendszer
G) Az európai szociális vívmányok védelme, nemzetközi fejlesztéspolitika és migrációs politika
III. A fenntarthatóság stratégiája
A) A fenntartható társadalom gazdasága – zöld fordulat
B) Energiagazdálkodás és közlekedés
C) Egészség és környeze
D) Klímavédelem, természeti rendszerek védelme
Ez a program nagyjábóli vázlata. Ez azért annál jóval több, mint amennyit említettél.
Az utolsónak teljesen igaza van.
Akinek meg nem tetszik az LMP, az szavazzon másra, lehet válogatni; de szánom azokat, akik azzal töltik az idejüket, hogy aljas hazugságokat találnak ki róluk, mert savanyú a szőlő...
Egyébként se pesti nem vagyok, se liberális, mégis az LMP-re szavaztam.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!