Elméleti kérdésként honnan tudja egy ember, pl egy bűnöző, hogy ha lefizet valakit az teljesíti is? Pl lefizeti a rendőrfőnököt hogy ne derüljön ki ez-az? Vagy ne ellenőrizze a nav a cégét?
Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 22:53
1/6 anonim válasza:
Sehonnan, hacsak nincs mivel zsarolni egyébként az illetőt (akkor meg sokszor fölösleges külön lefizetni). Simán be lehet szopni ilyennel, hiszen ha te becstelen vagy, ő miért ne lenne? Leginkább az a visszatartó erő, hogy ha a lefizetett illető nem tartja a megállapodása részét, akkor esetleg a lefizető "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon lebuktathatja (főleg, ha amúgy is elkapják valami miatt), vagy éppen "szájhagyomány útján" terjesztheti róla, hogy nem érdemes lekenni.
2/6 anonim válasza:
Hat ha a maffiat atvagod akkor rovid uton golyot kapsz a fejedbe.
3/6 anonim válasza:
A rendőrségnek is jó egy fejústehén maffia. Ha valaki maffiát akar alapítani, pl drogos diszkót vagy ot akar dílerkedni, akkor a rendősrégre kell menni bejelenteni, és leadni a sápot. a rendőrnek megéri, mert minden hónapban tejelnek neki. Filmekben így van. Az életben miért lenne máskép?
4/6 anonim válasza:
Amit az egyes írt, hogy lebukhat, jó, meg, amit a kettes írt, hogy félnek nagyobb a bűnszervezetek bosszújától szintén, de most gondolj bele... ha lebuktatja a maffiózót, akkor úgymond soha nem fogják megújítani a szerződést, míg ha rendszeresen több éven keresztül le kell hunynia az illetőnek a szemét, ha fehér port vagy Kalasnyikovokat lát ott, ahol nem kéne, akkor rendszeres jövedelemkiegészítése lesz, amiről kár lenne lemondania, nem?
5/6 anonim válasza:
Ukrajnában és Szerbiában pontosan amiatt nagyobb a magyarországinál is a korrupció, mert ott ezek nem jelentenek senkinek sem bizonytalan információt.
Ukrajnában pontosan megmondja a rendőr, a hivatalnok, meg bárki, hogy mennyi kenőpénzt kér (egy sima ügyintézésért ia fizetni kell zsebbe, különben nem csinálják meg...).
Szerbiában pedig szájról-szájra terjedő információ, hogy kinek miért mennyit kell fizetni.
Magyarországon is megvannak ezek, de csak bizonyoa körökben. Az állami szférában korábban 10 vagy 20%-os visszaosztások voltak, ma már 50% sem ritkaság...
6/6 anonim válasza:
Ez is üzlet. Ha van egy boltom és átverem a vevőmet, akkor soha többet nem jön hozzám vásárolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!