Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a pártoknak...

Miért olyan fontos a pártoknak, hogy a Fidesznek ne legyen 2/3-os győzelme?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Félnek a változásoktól. Meg hát mindenki helyet akar kapni a "bársonyszékben". Én drukkolok a Fidesznek.
2010. ápr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert akkor semmi értelme az ellenzéknek.
2010. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Onnantól fogva bármit megtehetnek. Egypártrendszer. Az ellenzéket ennyi erővel haza is lehetne küldeni, semmi szerepük, semmi jogkörük nem lesz. Bár az országra már nagyon ráfér egy új alkotmány, meg a nagy ellátórendszerek megreformálása (pl. önkormányzati rendszer). Ezekhez meg kell a 2/3, akárhogy is nézzük.
2010. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok komcsi mégis az avéleményem

Nem jó az ha egy párt kontrol nélkül azt csinál amit akar

2010. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem a pártoknak fontos, hanem az országnak, hogy ne nyúlhassanak kontroll nélkül semmihez.
2010. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

2/3-al ehhez mind hozzányúlhatnak, és nem kell hogy érdekelje őket, hogy tetszik-e másnak vagy nem, ha nekik jó:


[link]

2010. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

elég megnézni a 8 éves fidesz szereplést a parlamentben(jah tudom senki semmit nem tud erről, mert rohadt nehéz utánajárni, de ez hamarosan változni fog)


ők olyan ellenzék voltak, hogy sok kérdésben elvből nemmel szavaztak, főleg olyanokban aminél bántotta őket az, hogy nem ők találták ki. Valahol valaki írta azt is, hogy megtartják maguknak az ötleteiket, nem adják át az mszp-nek az "ellenségnek".


én megértem, hogy nem szeretik az mszp-t meg ők akarnak kormányozni mert úgy gondolják, hogy jobbak lennének, de ez nem együttműködés.


nekik partnerként kellett volna az mszp-vel együttdolgozni nem úgy mintha két halálos ellenség lenne.



vona pont erről beszélt. Hogy ők nem azt fogják tenni amit a fidesz csinált 8 éven át amivel gyakorlatilag az országnak ártott de nem kicsit. Ha a nemzetet szolgáló törvényjavaslatot nyújtanak be, akkor ők megszavazzák, nem érdekli őket, hogy a fidesz nyújtotta be, ők együttműködnek, mert az ország a fontosabb. erre lehet köpködni fideszesek nyugodtan, de maradjunk annyiban, hogy meg fogjuk látni.


ezenkívül ők nem titkolták a programjukat, nem bánják, ha a fidesz azt kezdi el megvalósítani. (ezt már láthatjuk is, hogy gyakorlatilag a jobbik programdarabjait kezdi el előszedni, már az IMF-el akarnak tárgyalni, ezt is ki hangoztatta annyit)


végszóban:

mivel a fidesz úgy viselkedett ahogy, a 8 éven át, ebből az jön le, hogy ha 2/3-ot szereznek, akkor nem fogja őket érdekelni a többi párt véleménye. sárba tiporják a demokráciát.


kedves fideszesek, ti most nem láttok tovább az orrotoknál. Csak annyit láttok, hogy nyert a párt ás bibibi. De a legtöbbetek nem is pártra szavazott, hanem párt ellen, versenynek, játéknak tekintettétek a választásokat. Ennek meglesz az ára.

2010. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

A 2/3 azért lett kitalálva, hogy konszenzusra kényszerítse a pártokat. „ ami nem véletlen”

A politikai berendezkedés feltételeinek a szabályait lehet vele átszabni, mint állami, mint regionális szinten. Olyan burkolt politikai eszközöket ad az adott hatalom kezében ami már át lép a demokrácián, az az a demokrácián túli lehetőségeket biztosít demokratikusan.

Máskén! Nem a törvényeinken vagy a parlamenten múlik, hogy a demokratikus kereteket megtartja a Fidesz, hanem Orbánon. Én nem feltételezem hogy ma, arra készülne a Fidesz hogy a demokrácia kereteit átlépi, hisz minden szép és jó a szemében. De mi lesz ha kormányozni kell, és jönnek a nem szeretem dolgok, a népszerűség vesztés?

Amikor ott lesz a lehetőség a Fidesz számára mert a 2/3 adta lehetőség feljogosítja hogy az ösvényről lelépjen? Előre látom hogy kemény sztrájkok lesznek, és lesz sok utcára menés, lázongások, és ott a csodafegyver a Fidesz kezében amit vagy használ vagy nem!

Most nem arról beszélek hogy diktatúrát akar csinálni, csak arról hogy ha a demokrácia ösvénye kezd kiszorulni a talpa alól, akkor le fog lépni, néhány lépéssel.

Sztrájktörvény, gyülekedési jog, munkavállalói jogok, munkaadói jogok, önkormányzati jogok, szabályzások, rendvédelmi szervek, titkosszolgálatok stb stb, mindenbe belenyúlhatnak. Én igazán nem szeretem az MSZP-t, de legyünk tárgyilagosak! Az elmúlt 4 év ben csak is a pártérdekek vezette Fidesz létezett. Mi lesz ha a pártérdekek mást diktálnak?

Lehet hogy az MSZP után az LMP és a Jobbik jön, vagy egy szakszervezeti vezető?

A lehetőségekkel van a baj!

2010. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:37


Ugyan azt írtuk csak másként, és egymástól független de átgondoltan. Ha valaki ebből sem érti meg a veszélyességét azzal nem lehet mit kezdeni!


A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:41 Vagyok!

2010. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

sajnos nem fogják megérteni.


gondolj bele, hogy az alapján szavaznak, hogy melyik párt tagjairól vagy szóvivőiről milyen bulvárhírek derülnek ki.


Pedig egy tonna filmben, rajzfilmben kifigurázzák az emberek butaságát amit a választások alatt tanúsítanak, azokon jót nevetnek, bele sem gondolnak, hogy ez a valóság.

2010. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!