Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem féltek, hogy milyen...

Ti nem féltek, hogy milyen emberek fognak kikerülni 10-20 év múlva az oktatásból?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt brutálisan komoly a színvonal, de ez a mostani és a jövőre induló oktatási rendszer milyen embereket fog kiképezni?


Nyomják a szakmát agyba-főbe, de se idegen nyelv, se informatika, egyetemre bejutni egyre nehezebb lesz, emellett lassan minden használható tudást adó iskola fizetős lesz.

Csökkentik a természettudományos tárgyak óraszámát is, de legalább lesz foci, mint tantárgy.


Én azért parázom, hogy milyen értelmi képességű lesz az ország nagy része 10-20 év múlva.


2016. jún. 17. 10:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Informatika mindenkinek kéne. Ahogy már írták előttem, a gyerek játszik otthon a géppel, de nem pivot-táblát szerkeszt. Azt nem fogja tudni. ÉN irodában dolgozom, és az Excel alapokkal vagyok csak tisztában pl, fkeres, pivot, és ezzel a minimális tudással én vagyok a király. Elég szomorú.Volt olyan munkahelyem, ahol valóban szó szerint órákat töltöttek el egy Excel szerkesztgetésével, amit kis hozzáértéssel 5 perc alatt meg lehetett volna csinálni.

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Az iskolai tananyag kb 5 %-ára emlékszik egy 30 éves ember. Nem az számít. Az érzelmi intelligencia a fontos. Azt meg eddig sem tanították, s eztán sem fogják. A család a fontos.

2016. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez az én MAGÁNVÉLEMÉNYEM.Ha valamit rosszul írok azt valaki írja meg,hogy én is jobban tudjam a dolgokat.


Jövőre megyek 11.be(gimnázium) és szerintem nem kell 10 évet várnunk.

Most milyen emberek vannak az országban?A felnőttek egy része nem tud helyesen írni,kulturáltan viselkedni(tudom mivel most a Tescoban dolgozom diákmunkásként)hiába van jogosítvány úgy vezet mint egy idióta,ugyanúgy nézik a sok szennyet a TVben mint a gyerekek.Elég megnézni,hogy "mire vitte" az ország az elmúlt negyed században.


"Eddig sem volt brutálisan komoly a színvonal, de ez a mostani és a jövőre induló oktatási rendszer milyen embereket fog kiképezni?"


A magyar oktatás a magolásról szól.Alig van benne logikus dolog.Arról szól az egész,hogy tanuld meg ezt a verset aztán a dolgozatban "böfögd" vissza.Jövőre,ha majd visszautal rá akkor meg már senki se fog rá emlékezni(ilyenkor csodálkozik a 60 éves tanár).


"Nyomják a szakmát agyba-főbe, de se idegen nyelv, se informatika, egyetemre bejutni egyre nehezebb lesz, emellett lassan minden használható tudást adó iskola fizetős lesz."


a szakmaoktatás régóta egy helyben toporog(régi eszközök,rossz tankönyvek(pl a tanár máshogy mondja a receptet mint a könyv meg ahogy elvárják.Általában a tanár mondja jól és a könyv hibázik).Az idegen nyelv meg arról szólt,hogy oldjatok meg egy feladatot 5 perc alatt,meg olvasson fel mindenki egy mondatot.Míg egy gyerek olvasott addig a többi a telefonját nyomkodta(angolból négyes voltam,aztán egy mondatot nem tudnék normálisan összerakni.Aki meg ötös volt az meg ilyen csendes volt akit Neuköllnben 10 perc alatt elrabolnának).Egyetemre meg azért lesz egyre nehezebb bejutni,mivel rossz a közoktatás így a diák nem tudja normálisan megtanulni az anyagot.


Szerintem mindhárom félben megvan a hiba.A kormány direkt bas**a szét az oktatást.A tanárok ezt hagyják + még sokan tanítani se tudnak.A diákok egy része meg le se sz*rja az iskolát.Lényeg,hogy meglegyen egy papír aztán majd anya meg apa eltart.Vagy lesz valami.Aki meg tudja,hogy baj van az mit tehetne ez ellen?Tudod miről szólt a kockásing a sulinkban?Osztályonként kb 4 gyerek vette fel,abból egynek szerintem fogalma nem volt arról,hogy miért vette fel.Ha a diákok tüntetnének kb arról szólna,hogy csinálnának 2 szelfit aztán kussban végigvonulnának a városon.


Viktorka szépen kiépítette az újfeudalizmust.Bár ehhez nem csak a FIDESZ kellett,hanem az egész ország.

2016. jún. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem ,hogy a következő 10-20 év generációitól ,de már az előttem lévő generációtól is "félek"!


Aki ilyen badarságokat ír ,hogy latint meg franciát taníttatna azzal már komoly gondok vannak!


Idegen nyelv az kell: ANGOL MINDENKÉPP (Mivel ez világnyelv/könnyen tanulható) ,esetleg Németet (eléggé közelít ez is a világnyelvhez)!


Informatikát mindenképp ,illetve ami nagyon fontos lenne a pénzügyi része ,hogy az emberek tudjanak bánni a vagyonukkal és ne kelljen ész nélkül minden banknál legalább 3 hitelt felvenni amit még majd az unokáim unokáinak az unokái is fizetni fognak!

2016. jún. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!