Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire szürreális nagyanyám...

Mennyire szürreális nagyanyám gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

Nagymamám azért szavazott az MSZP-re, mert szerinte a Jobbik támogatja a cigányokat, és ezért meg kell őket állítani. Hiába magyarázom neki, hogy a Jobbik nem igazán pártolja a cigány lakosságot, neki meggyőződése, hogy fel akarják fegyverezni a cigányságot a magyarok ellen, és azért beszélnek mindig cigánybűnözésről, mert át akarják verni a magyarokat, hogy nem mindegyik cigány bűnöző.


Nem tudom hogy jött ez ki neki, de biztos van valami rejtett logikája. Szerintetek?


2010. ápr. 12. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám 75 éves,de sokkal okosabb gondolkodású,mint nagyon sok fiatal! Abban egyetértek,hogy a választójogot csak 21 év felett kellene megadni,mert a 18 évesek még gyerekek,főleg,hogy a többségük még csak tanul.Nincs semmilyen élettapasztalatuk.
2010. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a melóhelyemen, az öregotthonban is szavaznak az öregek, de 95% -nak gőzük sincs eszik-e vagy isszák a pártokat. Meg szokták kérdezni:Kire KELL szavazni? de azért szavaznak.Pláne ha van egy-két elvakult hozzátartozójuk...
2010. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nagymamám 61 éves...


Én pedig már azt is kérdeztem egy kérdésemben, hogy milyen egyéb korlátokat lehetne húzni a szavazati jogban a korhatáron és az IQ-n kívül.

2010. ápr. 12. 16:33
 14/19 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám 65 éves, és 60 éves kora óta tart az agyérelmeszesedése, azóta egyre butább és irracionálisabb is.
2010. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"A választójogot csak 21 év felett kellene megadni,mert a 18 évesek még gyerekek,főleg,hogy a többségük még csak tanul.Nincs semmilyen élettapasztalatuk."

ezzel több szempontból sem értek egyet

1) Az orvosok legalább 26 éves korukig csak tanulnak (aki dolgozik, az szerintem beledöglik az egyetembe, de minden tiszteletem az övék), akkor most ők sem elég érettek, mert tanulnak?

2) Én 18 évesen vettem a fáradságot, és elolvastam MINDEN induló párt programját, hogy melyikkel értek a leginkább egyet. Egy 25 éves BTK-s ismerősöm, aki már így is eléggé szétbulizta előtte az agyát, a fülkében csak azért szavazott az LMP-re, mert ott is fiatalok vannak. Szerintem a kettőnk közül én viselkedtem "érettebbként" akkor most diszkriminálva lennék, mert még tanulok?

Az én nagymamám azóta van oda-vissza az MSZP-től, amióta elolvasta a VIKTOR könyvet. Azóta mindig azt mondja: "Az én hátamon még fát is vághat az MSZP akkor is oda szavaz". Pedig mérnök ember volt... Sajnos erre nincs ideális megoldás.

2010. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A helyedben elvittem volna kivizsgálásra, hogy egyáltalán szavazóképes-e.
2010. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyelten normális ok amit elfogadunk ha az az hogyhamár elbaszták csinálják is vissza
2010. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Arra szavazni akire akar szive joga de .


AZért a jobbikrol még a legbutább elvakult liberálisok se állitanak ilyent ...

2010. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Ugyanazt írtad le, ami az én öreganyámmal van, csak ő meg Fideszes.


Csak ő még belefűzte azt, hogy a Jobbik baloldali, és koalíciót akar az MSZP-vel és Gyurcsány pénzeli őket, de még sorolhatnám. Mondjuk, mikor két hete itt aludt a legjobb barátnőm, akkor meg kitalálta, hogy leszbikusok vagyunk. (pont ránk nagyon nem mondható, hát nem is vettük komolyan szerencsétlent) Nem tudom, honnan szedi a baromságait, de én csak röhögni szoktam rajta. Mostanában inkább sírni...

Nagyszüleim elbutultak, bár öreganyám sosem volt észlény, inkább csak annak akart látszani, papám pedig tanult, nagyon okos ember... volt. Számomra nincs rosszabb, mint elviselni a leépülésüket, hisz pár éve szeretetre méltó, aranyos emberek voltak. Most kifordultak magukból, butulnak és ha valamit a fejükbe vesznek, azt nem lehet kiverni onnan.


Tegnap jöttek hozzám: ugye a Fideszre szavazol?

Mondom, hogy persze, ne izguljatok... :)

Ha elmondtam volna az igazat, talán agyvérzést kaptak volna. Ez a harmadik szavazásom, ne akarjanak beleszólni!

2010. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!