Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az orvosok gondolkodásm...

Milyen az orvosok gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

A szüleim orvosok, és mindig azt mondják, hogy az orvos teljesen másképp gondolkozik,mint egy átlagember. Azt látom, hogy mindig nagy volt bennük a felelősségvállalás, kötelességtudat, meg nagyon figyelnek mindenre, és gyorsan gondolkoznak, stb. Na de akik még orvosok,vagy tudnak a témához szólni,ti mit gondoltok????

Vannak orvostanhallgató barátaim is,és tényleg mások,jobb velük beszélgetni,de mondjuk ez lehet azért van,mert megszoktam,hogy a szüleim is hasonló mentalitásúak bizonyos tekintetben.Viszont még nem tudtam megfogalmazni,hogy mi ez a különbség. Írjatok,köszi!


2011. jún. 6. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Pl. egy problémát nem úgy oldanak meg,hogy "belülről", hanem először kilövik, ami nem lehet.

Érted mire gondolok, igaz? :D Kicsit fáradt vagyok.

2011. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem átlagemberek véleménye érdekel, akik alacsony önbecsüléssel rendelkeznek, hanem azoké, akik közel állnak orvosokhoz. Ne haragudj, de téged senki nem bánt azért, mert milyen az életed, lehet, hogy nem kaptál elég elismerést, de te is értékes ember vagy, viszont ez nem jogosít fel arra, hogy az orvosokról csak rosszat írj. Szóval nem a kérdésre válaszoltál.
2011. jún. 6. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Véleményem szerint ez inkább egyfajta életszemléletre vonatkozik. Aki végigjárta az orvosit, sokkal inkább szembesül az élet véletlenszerűségével, mint egy átlagember , emellett sok feszült, kényelmetlen szituációba kerül a betegekkel való kapcsolattartás során.

Amikor pedig előjönnek a házi megoldások egy-egy gyakori problémára, akkor hajlamosabb végiggondolni az egyes hatásokat, nem pedig készpénznek elfogadni amit a másik mond.


OFF: "Kedves" 09:39!

Úgy néz ki, hogy csodás(bár gyanúim szerint csak az internet által felnagyított) IQdhoz nem társul érzelmi intelligencia, vagy friss sérelem miatti sértettség miatt írtad ezt a hozászólást.

Ha végigolvasod a saját hsz-ed, nem hiszem, hogy te magad nem tartanád igazságtalannak. A legtöbb orvos lényegesen többet dolgozik, mint az átlagember, emellett ez a munka igencsak felelős döntéseket kíván, hiszen

1. A munka tárgya az ember egészsége, ami mindenki számára a legfontosabb

2. A meghozott döntések, és azok következményei visszafordíthatatlanok.

3. Az orvoslás nem matek, a dolgok nem úgy működnek az egyik embernél, mint a másiknál. De hogy hogyan fog működni, azt te előre nem tudod, max nagy vonalakban.


"Pénzéhesség"

Nehéz az orvosi egyetem, sok tanulással jár, egy szakorvos pedig a képzési időt tekintve a létező legképzettebb munkaerő Magyarországon. Nézzük a legsanyarúbb sorsúakat, a rezidenseket: heti 60-80 óra rezidensi munkaidő, tényleg felelős döntések kevesebb pénzért, mint egy budapesti utcaseprő. Számold még hozzá azt is, hogy tőlünk 100 km-el nyugatabbra 10X-es fizetség van, és az embert is megbecsülik megfelelő munkaidővel, és munkakörülményekkel.

Az egyetlen ok, amiért maradnak még itt orvosok, az a hazaszeretet, meg az hogy az idősebb, befutott orvosok hálapénzt kapnak(ennek ellenére ez meg sem közelíti a nyugaton kapott fizetését), ami lehetővé teszi az önálló lakhatást, saját autót, középosztálybeli életet.

Szerinted nem örülnének, ha tisztességes fizetésből telne ezekre? Mert bármit mondasz, ezek az emberek megérdemlik.


Sok ember fog itt még pofára esni Magyarországon, és akkor fog sírni, amikor már nem lehet változtatni a dolgon, hogy nincs elég orvos, nem jut hozzá a segítséghez. Jelenleg évi 800 orvos hagyja el M.o-t, és sokan mennek nyugdíjba is. Talán nem kéne kevesebbet fizetni egy kezdő orvosnak, mint Bangladeshben.

2011. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Ja, lemaradt, de orvostanhallgató vagyok (SOTE/IV.)
2011. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bar bocs a neked nem tetszo valaszok jelentese es eltavolittatasa nekem pont a sznobizmust erositi, es a masoidik irasod is ahol becsmerlo modon irsz az "alattad levokrol". Attol ,hogy nem ezt a valaszt vartad meg lehet igaz. Semmi becsmerlot vagy valotlant nem irtam a legelso hozzasozlsban. Kerdezted, hogy milyen az orvosok gondolkodas modja es szerintem ez a 2 (anyagias, sznob) tobbsegukre illik ha tetszik, ha nem. Ez mellett meg lehet egy tucat masik is. Nem kotelezo egyeterteni vele de tortoltetni a valaszt utana meg becsmerelni a masikat nem a kifnomult intelligenciadra pelda.
2011. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja, es nem az "atlagember" velemenye erdekel? Akkor te atlag felettinek tartod magad? Ez megint csak az elso valasz valosagat erositi. Es ezekbol az atlagemberekbol eltek meg, ugyhogy kicsit ovatosabban is fogalmazhatnal! Miert nem irtad a kerdesedhez, hogy "Csak orvosgyerekek valaszat varom"?
2011. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bretso ***** válasza:
61%
A neked nem tetsző válaszok eltüntetése megerősített a hitemben, hogy az orvosok (és ezek szerint a családjuk is) felfuvalkodott, egoista lények. Köszönöm.
2011. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szepek, okosak ,kedvesek, onzetlenek, szeretetre meltok, batrak, jotevok, magas szintu intelligenciaval megaldottak, emberbaratok, eletmentok, tiszteletremeltok...
2011. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Latom ez tetszik! :)
2011. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!