Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jönnek sokan azzal ez...

Miért jönnek sokan azzal ez meg az a Soros pénzén tanult?

Figyelt kérdés
Szerintem nettó marhaság. A saját pénzét hülye lenne adni, illetve kérdéses hogy tiszteséges munkával lehet-e annyi pénzt megkeresni egy élet alatt ami a Soros keze alatt forog?
2016. jún. 4. 10:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

6#

Ha van egy Kft.-m vagy alapítványom, akkor annak a pénze az én pénzem? Korlátlanul rendelkezem vele annélkül hogy feljelentenének hűtlen kezelés miatt?

2016. jún. 4. 12:15
 12/22 Baluba ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem leírták, Soros a saját pénzét adja nagyrészt, és pont annyira tisztességés, mint báemlyik milliárdos.

A fő kérdésre: Alapvetően az a probléma, hogy Soros most is uygan azt csinálja, mint régen: ösztöndíjakat és civil szervezeteket pénzel, akik közel állnak az ő személyes világnézetéhez. Ez teljesen törvényes, és szerintem morálisan sem lehet belekötni. Orbánék ezt ugyan így gondolhatták, hiszen eredetielg igencsak közel álltak ezekhez az alapítványokhoz és ideológiákhoz. Azóta viszont a demagógia más irányba terelte őket, szóval most már amit Soros csnál, az unfair és nemzetbiztonsági kockázat.

2016. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Andizsuzsi ***** válasza:

"Korlátlanul rendelkezem vele annélkül hogy feljelentenének hűtlen kezelés miatt?"


Korlátlanul. Ki tenné feljelentést? Hűtlen kezelést idegen vagyon kezelése kor lehet elkövetni. A saját vagyonodat annak adod, akinek akarod.

2016. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Korlátlanul. Ki tenné feljelentést? Hűtlen kezelést idegen vagyon kezelése kor lehet elkövetni. A saját vagyonodat annak adod, akinek akarod."


Ezt így nem hiszem el. Egyrészt a Kft. pénze nem az enyém. Azért Kft. és nem Bt. mert nem felelek a vagyonommal. Ha van társ is, ő tehet feljelentést, ha én csak úgy kiveszek a pénzt mondjuk "kölcsönként", mert van egy bomba üzlet és később vissza akarom rakni. Ez a sikkasztás és sokan buktak már bele.

2016. jún. 4. 19:17
 15/22 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdező! Mi Soros saját pénzéből beszélgetünk. Én is a saját vagyonról beszéltem. Gondolod, hogy ha Soros más pénzét osztogatná, azt szó nélkül hagyná a pénz gazdája?
2016. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi:

a 11-es hozzászólásomra regáltál ami így kezdődik:

"Ha van egy Kft.-m vagy alapítványom, akkor annak a pénze az én pénzem?"


Beidézel belőle részletet és elkezdez teljesen másról beszélni.


Szerintem egyikünk sem látja hogy mennyi a saját pénze, vagy honnan mi folyik az alapítványba.


más:

Ha én is csinálok kicsiben egy alapítványt, pl. gazdátlan kutyák megmentésére, amibe beteszek pár milliót, plusz támogatnak pár millióval, teljesen jogos hogy támogathatok belőle menhelyet, vagy állatmentőket. De attól még nem mind az én pénzem. Nem tehetném meg hogy elmegyek Oahu-ra mert úri kedvem úgy tartja.

2016. jún. 4. 21:30
 17/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Minden alapítványnak szabályozva a működési köre. Hiába erősködsz, Soros nyilván arra használja ezeket a pénzeket, amit az alapszabály megenged. Hogy mit enged még, azt még nagy valószínűséggel ő határozza meg, mert ő adta hozzá a pénzt. Ha te létrehozol egy alapítványt, akkor te határozod meg a működési körét. Ha akarod kutyát mentesz, ha akarod iskolát alapítasz.

Amit az említettek művelnek azért undorító, mert sokmilliós Soros-ösztöndíjjal tanultak, most meg köpködnek rá. Olvass utána, hogy nyilatkozott Orbán 20 évvel ezelőtt Sorosról és hogy most. A közte eltelt időben nem Soros változott még.

2016. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem erősködök. Egyszerűen nem arra reagáltál ami a kommentemben volt. Azt nem feltételezem hogy szándékosan magyaráztad félre. De nem is értem miről beszélsz, mert elbeszélünk egymás mellett. Az előbb azt modtad hogy a sajátját költi, most már elismered hogy alapítványét. Az meg sosem állítottam hogy nem arra költené Soros amire kialálta.


Egyébként változhatnak a dolgok, pl én is magyr pénzen tanultam, 10 év alatt annyi adót, vagy többet be is fizettem, és változott a világ, leléptem.


Ilyen alapon tartozhatnénak a magyar kommunista munkáspártnak és bevezethetnék a kommunizmust is, mert kiszesek is voltak. De ezt sem várja el senki

2016. jún. 4. 22:55
 19/22 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást, hogy "nem sza/runk oda, ahonnan eszünk?"


Na hát ennyi, hogy most Soros mit képvisel vagy nem, az mindegy, annak fényében, hogy OV egy olyan alakkal riogat, akinek a pénzén a '90-es években ő is jól elvolt az egyetemeken.

2016. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Andizsuzsi ***** válasza:

Te nem akarod megérteni, nem én magyarázom félre.

Az alapítványok nem a semmiből lesznek. Valkik valamilyen céllal létrehozzák őket úgy, hogy a működésüket biztosító alaptőkét adják hozzá. Soros több ilyen alapítványt hozott létre, szociális, oktatási, kulturális célok támogatására.


A te példád azért nem jó, mert te azzal, hogy állami iskolában tanultál, alkotmányos jogoddal éltél, az állam pedig kötelező feladatát teljesítette. Orbánék önerőből nem tudtak volna külföldön tanulni, ezért fordultak támogatásért a Soros Alapítványhoz. Soros politikai hovatartozása már akkor is ismert volt, az akkor Orbánékat nem zavarta, sőt. Nem kevés pénzzel támogatta a fiatal demokraták munkáját, pl 1987!-ben 400.000 forinttal támogatta a Századvég létrehozását. 1992-ben a Fidesz közleményben háborodott fel a Sorost ért vádakat miatt.

2016. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!