Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jönnek sokan azzal ez...

Miért jönnek sokan azzal ez meg az a Soros pénzén tanult?

Figyelt kérdés
Szerintem nettó marhaság. A saját pénzét hülye lenne adni, illetve kérdéses hogy tiszteséges munkával lehet-e annyi pénzt megkeresni egy élet alatt ami a Soros keze alatt forog?
2016. jún. 4. 10:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Vezesd le légyszi az állításod, nem sikerült elsőre megértenem.
2016. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 PresidentEvil ***** válasza:
96%
Úgy gondolod, hogy teljesen rendben van, hogy elfogadom és felhasználom valakinek a pénzét, hogy elérjek valamit (amire nem lenne saját pénzem), aztán később ezt az embert gyalázni kezdem, amikor már nincs szükségem a segítségére? Ez nagyságrendekkel kisebb összeg esetében is gusztustalan és becstelen dolog.
2016. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2# nem erről szól a kérdés. Egyébként ilyen alapon ha most tanulnék, akkor áruló lennék ha utána lelépnék, mert nem értek egyet a magyar politikával? Végülis az ő pénzükön tanultam. (csak feltételezés, mert ez már megtörtént, de nem a politika miatt léptem, és nem a mostaniak alatt tanultam)
2016. jún. 4. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Soros Alapítvány Soros pénze nagyrészt, régen is ez volt. Máig pénzzel támogatja a diákokat-iskolákat, nekem több könyv is volt amit használtam és az alapítvány vett meg (főiskolán). Kikölcsönöztem a könyvtárból és így nem kellett megvenni egy oldalért ami amúgy kellett volna belőle.

De viszont, akiket az Alapítvány több millióval támogatott ezáltal mint Orbán Viktor elvégezhette az Oxfordi Egyetemet és ennek köszönheti a karrierje jó részét azért elég érdekes. Én nekem nem fizette senki a tanulmányom, nem is lettem politikus de ha valaki megtette volna akkor hálás lennék neki a mai napig!

2016. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1# Pedig világos. Ha nem érted, úgy sem tudod megválaszolni.

Szerinted a saját összekuporgatott pénzéből személyesen adta?

2016. jún. 4. 11:07
 6/22 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 11:07


Miért szerinted Soros pénze kinek a pénze? Ennyi erővel én meg a cégem pénzét költöm, a cégem meg az anyacégét. De mivel veszek tőlük dolgokat, így az anyacég meg az én pénzemet... etc.

2016. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
No akkor (csak azért, hogy ebbe is beleköthess lehetöleg olyan lekezelöen mint a többi értelmes válaszba)1: Soros egy hülye mart a saját pénzét adta. 2: Nem tudom, hogy nálad a tözsdei pénzforgatás mennyire számit tisztességes munkának? Szerintem sokkal tisztességesebb mint az a rablás/mutyi mint ami most nálunk folyik.
2016. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A Soros Alapítvány és így Soros György nagyon sokat tett az országért, kultúráért, tudományért, felsőoktatásért. Ha minden milliárdos csak felennyit tenne, már nem sok gond lenne a világon.


Az, hogy a gazdag emberek vagyona nem abból származik, hogy sokat túlóráztak a gyárban az esztergagép mellett az nyilvánvaló.

Ahogyan az is nyilvánvaló, hogy nem az emberiségnek legnagyobb hasznot hajtó tudósok, felfedezők, feltalálók, alkotóművészek, professzorok lesznek milliárdosok.


De a milliárdosok létét elfogadtuk azzal, hogy elfogadtuk a kapitalista játékszabályokat.

2016. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"csak azért, hogy ebbe is beleköthess lehetöleg olyan lekezelöen mint a többi értelmes válaszba"


Nem vagy kicsit paraniod? Az eslőre reagáltam olyan hangon amilyen a válasz volt.

A másodikra teljesen normálisan válaszoltam, csak közöltem, hogy nem a morális része érdekel a dolognak, és felhoztam a példát, hogy a gyurcsányék ideje alatt végeztem (bár első orbán kormány alatt kezdtem) akkor most én is tartozom az MSZP-nek, mert az akkori állmi támogatással tanultam?

2016. jún. 4. 12:10
 10/22 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 12:10


De te nem feri vagy vitya pénzét kaptad, hanem az államét. Így nem áll fenn a párhuzam. És igen, valamennyire tartozol emiatt az államnak. Az már az állam szégyene, hogy nem hagyja érdemben visszafizetni...

2016. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!