Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi haszna a polkorrekt viselke...

Mi haszna a polkorrekt viselkedésnek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy hazudjunk azért, nehogy véletlenül megbántsunk valakit.

Ha valakinek nem mondom meg az igazságot, akkor azt hiszi, hogy ő úgy jó, ahogy van és nem érzi a nyomást, hogy változzon.

Példa: Ha egy barátom megkérdezi, hogy ő kövér-e (bocs,túlsúlyos...) akkor én azt mondom, hogy nem, jó így, ahogy van. Közben meg elmegy pasizni annak tudatában, hogy ő jól néz ki, a pasik meg kiröhögik - a háta mögött, mert ők is polkorrektek.

Ha meg elmondtam volna az igazságot, akkor megsértődik, de legalább érzi, hogy változnia kell, mert rossz irányban halad.


Mi is ennek a haszna tulajdonképpen?


2016. jún. 2. 07:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Körülbelül leírtad.

Az a haszna, hogy nem sértődnek meg rád, te meg boldog vagy, mert megfeleltél a környezetednek.

2016. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

És miért baj az, ha megsértődnek? Ez nem haszon.


Én akkor is boldog vagyok, ha őszinte vagyok.

2016. jún. 2. 07:58
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

#2


Más meg nem. Szóval erről ennyit.

2016. jún. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

Orwell, 1984. Újbeszél, ez a célja.


Ha nem mondunk ki nyíltan dolgokat, csak köntörfalazunk, idővel már nem is fogjuk tudni másként kifejezni magunkat, beindul egy öncenzúra.


Hiába van esetleg más tapasztalatod az adott kérdésben, a nyelvhasználat nem teszi lehetővé, hogy kifejezd.


Ha tudod is, hogy másként van az adott dolog, akkor is a bevett formulát nyomod. Először csak azért, mert ez a szokás, így "pc", de idővel már el is hiszed a mantrát.


Ez pedig a "doublethink", a "duplagondol".

2016. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
A "polkorrektség" nem azt jelenti, hogy hazudunk. Igenis elmondjuk az igazságot, csak megfelelő helyen, időben és formában, tehát korrektül. Megsérteni persze így is lehet valakit, de annak akkor ő az oka.
2016. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Roosszul értelmezed a politikai korrektséget. Nem mismásolást jelent, hanem a kulturálisan sértő szavak kerülését:


"olyan nyelvezetet, politikát, viselkedést, eszmét, gondolkodást jelöl, amely igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek megsértését."


Amúgy én sem szeretem ezt a minimális cenzúrát sem, de jóérzésű ember alapból megválogatja a szavait.

2016. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

A politikai korrektség olyan, hogy bekerülsz egy új társaságba, ahol mindenki fideszes és dicshimnuszokat zeng Orbánról. Na már most, te sem akarsz kilógni a sorból és nem mondod el az őszinte véleményedet, inkább idomulsz hozzájuk, nehogy csoportosan letámadjanak téged.


De ugyanez van például az Európai Unió vezetői között is, akik közül egyik sem meri azt mondani, hogy nem kellene beengedni a migránsokat, mert akkor a többi száz egyből ellene kezdene gyűlölködni, így inkább befogja a száját és azt mondja, amit a többi mond, mert akkor megmarad a nyugalma.


Ez a polkorrektség.

2016. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
A válaszok tök jól mutatják, hogy mennyire nincsenek tisztában az emberek a fogalmakkal. Így válhat szitokszóvá a liberális, a bevándorló, a baloldali...
2016. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

A háttérhatalom globális elnyomásának egyik ultraliberális eszköze. A cél a fehér ember megsemmisítése. Lásd a mai Németországot. A polkorrekt gondolkodásukkal idővel felszámolják a saját államukat, kultúrájukat, és Dél-Afrika szintjére fognak süllyedni, ahol ez már megtörtént. Most is idegenek millióit telepítik be az országukba.


"olyan nyelvezetet, politikát, viselkedést, eszmét, gondolkodást jelöl, amely igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek megsértését."


Csakhogy az igazság sokszor sértő. Az igazság kimondását szokták rasszizmusnak nevezni a ballibek.

2016. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
Majd ha nem az általatok kitalált fogalmakkal (szalmabábokkal) hadakoztok hanem a polkorrektség, liberalizmus, stb. valódi értelmében találtok kivetnivalót, akkor vitázhatunk, addig meg annyit tudok mondani, hogy tanulni sosem késő.
2016. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!