Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van köztetek aki baloldali...

Van köztetek aki baloldali szavazó és kritikus az ellenzékkel pl migráns - menekültügyben (vagy bankmentő csomag stb) és nem ért egyet más szempontból az EU-val?

Figyelt kérdés

#elfogultság #mizéria #hoci nesze #plakát kampány #dohánybolt buli
2016. máj. 23. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én baloldali nemszavazó vagyok.
2016. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Persze, nem vagyok elvtelen EU-simogató. Ha valamivel egyetértek, amit a Fidesz csinál, akkor nem fogom azért elíténi, mert a Fidesz csinálja. Ha valami nem tetszik, amit az EU csinál, azt is szóvá teszem.
2016. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon nincs is baloldal.

Van egy rakás pártunk, amik annak nevezik magukat, de mindegyiket milliárdosok vezetik, akik nagy bőszen harcolnak a szegényekért (vagy inkább a saját vagyonukért) és van egy kormánypártunk, ami nyíltan megveti a szegényeket és úgyszintén milliárdosok a vezetői.


A többi meg sehol sincs.

2016. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Minimális állam párti, libertariánus irányultságú vagyok, és ehhez még hasonló se nagyon van Magyarországon. Úgyhogy ha már nagy állam, akkor legalább próbáljuk meg kézben tartani a károkat. Ezért szavazok az LMP-re, szerintem a legkevésbé lennének károsak. Olyan pártnak tűnnek, akik az állambácsi rendszert ésszerűbben csinálnák, mint a mostani vadbaromkodás amit a Fidesz és MSZP leművel. Aztán idővel csak eljutunk oda, hogy jé nem az Orbán meg a Gyurcsány meg a többi a baj, hanem maga a rendszer. Amíg az állam elnyomja a saját népét, addig mit várunk? Na mindegy, ennyi szerintem elég hogy kb belődd az álláspontomat.


Persze, sok mindenben nem értek egyet az EU-val. Az állambácsi általános problémái a köbön. Bürokrácia, korrupció, stb. Úgy gondolom szükséges az EU, de igen erős reformok kellenének. A szocialista jelleget el kéne veszíteni, és visszatérni a klasszikusabb liberalizmushoz. Az EU-nak pont hogy az emberek szabadságát kellene elősegítenie, nem pedig tovább szabályozni a játszótéri játékok színét is. Szerintem az EU viszonylag jó munkát végez a kiskirályoskodó államok kordában tartásával, viszont más területeken nem annyira.

A migránsokkal kapcsolatban a nyitott határokat támogatom, a betelepítést ellenzem. Úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van a szabad mozgáshoz, hogy oda menjen ahova akar. Ez pedig ellenkezik a betelepítésekkel.

2016. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintem az EU viszonylag jó munkát végez a kiskirályoskodó államok kordában tartásával, viszont más területeken nem annyira."


Akkor mondjuk pofán rúghatnák Orbánt, mert a cimboráinak adja az EU pénzét és nem a magyar népre költi.

2016. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3:Ez nagyjából igaz is,annyi kiegészítéssel,hogy gyakorlatilag a jobboldali pártok is csak a nevükben azok. Sok szempontból közelebb állnak a "kádári" MSZMP-hez,mint a baloldal.Nálunk csak ilyen "turmix" pártok vannak.
2016. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló mit értesz az EU által az emberek szabadságának elősegítésén ? LMP amerikai modell másolat , a javaslatai inkább a nyugathoz hasonlatosak ( menekültekbe csipp helyezés ) és a külföldi tőke beáramlását segítenék az önállósodásunk helyett . Azért is javasolnak tabudöntögető módosításokat ötleteket mert nem lesznek kormányon .
2016. máj. 23. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:

# 5/7 Időpont ma 14:39


Próbálják. Azóta van nyíltan EU ellenes hangulat, mert "mit pofázik bele, hö?". :-D

2016. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

A szabadság elősegítése alatt azt értem, hogy az EU pont jó helyzetben van ahhoz, hogy a tagországok idióta túlszabályozásait felülvizsgálja, és szerintem pont ezt kéne tennie. Ehelyett újabb idióta túlszabályozásokat találnak ki, mint az akácos ügy ha emlékszel. Meg persze az EU megadja a jogi kereteket a klasszikus társadalmi szabadságmozgalmak segítésére, mint a melegházasság, drogliberalizáció, ilyesmik. Ezekről azért nem beszélek sokat, mert egyrészt megteszi helyettem indokolatlanul sok ember, másrészt meg úgyis csak idő kérdése. De az, hogy az állami korlátozások mekkora problémát jelentenek általánosságban, soha nem beszédtéma.

Pl. a Fidesz a taxisok nyakába varrt egy csomó kötelezettséget. Aztán jött az Uber, és a taxisok tüntetnek, hogy bezzeg az Ubereseknek nem kell ugyanazokat a szabályokat betartaniuk, ezért nyújthatnak jobb szolgáltatást. Csak azt a részt nem veszi észre senki, hogy a probléma nem az Uber, hanem a taxisokra kirótt túlszabályozás. Ha valaki, akár az EU szólt volna az újabb szabályozások bevezetésénél, hogy hé gyerekek ez tök fölösleges, akkor a taxisok is az Uberesekhez hasonló áron kínálhatnák a szolgáltatásukat, és nem lenne ebből semmi probléma. A gond mindig ott kezdődik, hogy az állam azt hiszi neki kell megmondani mekkora, milyen színű, korú, felszereltségű, stb. stb. stb. taxival lehet taxizni. És az EU remek helyzetben lenne az ilyesmik megelőzésére.


Arról, hogy az LMP a "külföldi tőke beáramlását segítenék az önállósodásunk helyett". Megint amit nem értenek az emberek az az, hogy nem a külföldi tőke beáramlása nyomja el a magyar vállalkozásokat, hanem a magyar állam. Hadd jöjjenek ők is, hadd nyíljanak szabadon a magyar vállalkozások is, irdatlan adók és hülye szabályok serege nélkül. És a magyar KKV-ok helyi szinten ki fogják szorítani a nagy külföldi vállalatokat. Ellenben nagyobb szinten, pl. autógyártás, stb. a nagyvállalatok a nyerők. Ehelyett mi van? Beengedünk pár nagyvállalatot, mindenfélétől mentesítjük őket, persze nekik megvan a jogászati, könyvelő, stb. hátterük ahhoz hogy a túlszabályozással meg adminisztrációval se legyen bajuk, és így persze hogy teljesen elpusztítják a KKV-okat. Aztán az állambácsi, aki az egésznek az oka mindent ráfog a külföldi nagyvállalatokra, és semmi nem változik.

Hadd mondjak egy példát. A testvérem elvégzett egy OKJ-t, és egyéni vállalkozóként próbált szerencsét. Aztán egy rosszabb hónapban ráment mindene az adókra, valami adminisztrációs hiba miatt (nem az ő hibája volt, de kit érdekel ez egy hivatalban?) még extra 2 hónapot ráfizetett miután már ráment mindene, a családnak kellett kisegíteni. Aztán inkább úgy döntött, hogy soha de soha többet nem fog vállalkozni. Amit csinált, abban nem lettek volna versenyképesek a külföldi nagyvállalatok, mert helyismeret meg kreativitás kellett csak hozzá. De helyette nagyvállalatok a vezetők az említett területen, mert nekik megvan a tartalékuk, megvannak a lobbiistáik és így adókedvezményeik, megvannak a jogászaik és így nincsenek adminisztrációs hibáik.

És ki a hülye? A nagyvállalat, aki elnyomta őt. Állítólag. A nagy büdös f...szt. Az állam, ami nem bírja ki anélkül, hogy minden apróságra kitalálna 5000 fölösleges szabályt.

Szóval nyugodtan engedje be az LMP a külföldi nagytőkét, ha ezzel együtt enyhíti a helyi szabályozásokat. A dereguláció mindenkinek jót tesz. Persze ésszerű keretek között.


Ha az államhatalom szidásáról van szó, valahogy sosem tudom visszafogni magam. Ha szeretnéd leírom ugyanezt 3 sorban :)

2016. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!