Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy szavazatszámláló bizottság...

Egy szavazatszámláló bizottságban milyen pártok tagjai/szimpatizánsai foglalnak helyet? Milyen a viszonyuk ott egymáshoz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden induló pártnak van delegáltja.

Hol milyen, nem egyforma.

Lehet barátkozni, de figyelni is kell!

Aki delegált annak nagyon hosszú lesz a vasárnap, 5,30-22-23ó ig.

2010. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én az önkormányzat által hivatalosan delegált tag vagyok a választási bizottságban, annak ellenére ,hogy ismert a jobbldali kötődésem, de a Jobbiknak nem vagyok tagja.ugyanis régebben csakis a jó, megbízható elvtársak, tanárok, önkormányzati dolgozók stb kerülhettek be a hivatalos delegáltak közé,... de egyszer még a polgári kör idején kivertük a balhét emiatt az önkormányzatnál, és akkor a testület megszavazta, hogy a polgári kör is javasolhat hat embert a hivatalosak közé.így kerültem én be, és azóta jópár választást végigcsináltam már, úgyhogy bőven van tapasztalatom a dologban.

először is a bizottságban van minimum 3 hivatalosan delegált, azok közül az egyik a bizottság elnöke, a másik a jegyzőkönyvvezető. aztán ott vannak minden pártnak és esetleg az egyéni jelölteknek is a megfigyelői, akik ugyanolyan aláírási joggal rendelkező tagjai a bizottságnak.

valóban fáradtságos és hosszú a nap, reggel fél hattól akár éjfélig, vagy éjjel kettőig is eltarthat. nekem azért vigaszul szolgál az a 10 ezer Ft amit kapok ezért, de a pártmegfigyelők ingyen csinálják.

minden bizottság kap egy hideg kajából álló csomagot, felvágott, sajt, vaj, szeletelt kenyér, ilyesmik, pár üveg ásványvíz, üdítő, amiből reggelizünk és vacsizunk közösen.mi hivatalosak ebédet is kapunk, általában a pártmegfigyelők is ugyanott esznek(szoc otthon) csak az ő ebédjüket a párt fizeti.

a viszony mindig kollegális,mivel tilos politizálnunk ezért nincsenek viták, és a munka elvégzéséhez együtt kell dolgoznunk. mindenkinek megvan a feladata, én pl a lapokat szoktam lepecsételni, de ha kimegyek egy cigire, akkor átveszi valaki más.arra is figyelni kell, hogy egyszerre nem mehetünk ki túl sokan a helységből, mindiog legalább 4 embernek bent kell tartózkodnia. általában ugyanazok az emberek vannak egy bizottságban ,tehát már ismerjük egymást, elég kollegálisan elvagyunk, mindenki szokott sütit, rágcsálnivalót,kávét azt-azt hozogatni, kínálgatjuk egymást. mindettől függetlenül ha szitu van akkor árgus szemekkel figyelünk. pl. ha egy szavazó segítséget kér, mondjuk hogy nem lát jól és kéri, hogy olvassuk fel a listát és ikszeljünk helyette,vagy mutassuk meg a lapon hol van az ő pártja, ilyesmi...akkor mindig két főnek kell odamennie, lehetőleg egy fideszes-egy mszp-s, vagy egy hivatalos tagnak.a mozgóurnával is ha kimegyünk akkor két ellentétes beállítottságú megfigyelő és egy hivatalos, vagy mint esetünkben ,ha tudják, hogy én hivatalos létemre jobbikos nézetű vagyok, akkor velem jön az mszp-s vagy a fideszes.

legjobban este a szavazatszámláláskor kell figyelni,mindig mindent többször is átszámolunk,.. én mindig átnézek minden egyes paklit, nehogy olyan legyen, hogy pl. az mszp-s adagba bele van keverve pár fideszes, vagy fordítva.átnézem az érvénytelen szavazatokat is aprólékosan.

egyébként mint egymást helyileg jól ismerő, becsületes emberek jól kijövünk egymással. soha nem volt még példa csalási kísérletre veszekedésre sem, mindenki korrekten viselkedik.egyszer volt nagy vita (azt hiszem a vizitdíjas szavazásnál),hogy a fideszes pártmegfigyelő el akart fogadtatni olyan szavazólapot, amin nem X vagy + jel volt a karikában hanem be volt satírozva a karika, egy másiknál meg a karikán kívül volt a jel.ilyenkor szavazunk, hogy érvényesnek fogadjuk e el,...itt, bár a választói akarat végülis egyértelmű volt, de mégis érvénytelennek nyilvánítottuk, ugyanis a törvény egyértelmű: a karikában elhelyezett X vagy + jel.

remélem tudtam segíteni, hidd el a csalás itt kizárva, csalni esetleg a számítógépes összegzésnél lehet.

jó szavazástr mindenkinek,...és ne feledjétek otthon a személyi igazolványt, mert ez szokta a legtöbb problémát okozni! még a szomszédomat akit 20 éve ismerek , azt se engedem szavazni, ha nincs nála személyi, mert ez a törvény!

2010. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Korrekt munkakapcsolat. A pártdelegáltakról tudható, hogy hova húz a szívük; de mivel a szavazókörben tilos politizálni, nem szokott olyasmi szóba kerülni, amiből veszekedés lehet.

Legalábbis nálunk mindenki nagyon komolyan veszi a kötelességeit, a törvényesség és a pártatlanság érvényesítését. Ha pedig bármi gyanú felmerül (pl. nem ragadt össze két szavazólap?), minden esetben inkább még egyszer ellenőrizzük, semmint csalás gyanúja merüljön fel.

2021. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!