Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a közvélemény-kutatások?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
98-ban is MSZP győzelmet jósoltak, és nyert a Fidesz (egy kicsivel). Borult a tőzsde, zuhantak a részvények, stb. Szóval nem 100 %-ban megbízhatók, szoros verseny esetén pontatlanok lehetnek.
2010. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutatások szerint 2002ben és 2006ban nyert a Fidesz.

A valóság más. Na, ennyire megbízhatóak.

2010. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nyer náluk aki lefizeti őket. Ennyi
2010. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Dávid ***** válasza:
48%

Így van. a kutatások szerint az SZDSZ 2006-ban kiesett.


Valóságban az MDF is be fog jutni és (sajnos) az LMP is.

2010. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem!! Lásd az előző éveket!! Általában körölbeli adatokat saccolnak.Nem elég hitelesek.1000 Budapesti emberből kiáltanak országos eredményt.Külön megyéket,társadalmi rétegeket,korosztályokat kellene mérni-nagyobb számban.Na annak picit reálisabb lenne az értéke.
2010. ápr. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
semennyire
2010. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

én dolgoztzam egy időben a Szonda Ypsos-nak kérdezőbiztosként.elmondom kb hogy működik a dolog.

mivel én az ország majdnem mértani kjözepénél lakom, így az én lakóhelyem, ami egy kisváros, és a körülöttünk lévő 3 falu lett kijelölve, mint vidéki rész. m,egkaptam név és cím szerint, hogy kihez kell menni kikérdezni, elég átfogó szegmensben, mert volt közte fiatal, középkorú és idős ember is. ha őt nem találtam, otthon, akkor megkérdezhettem a szomszédot is, de ugyanabban az életkori tartományban kellett legyen. eddig tiszta is a kélp, tehát elcvileg ez egy jól átfogó felmérés. hanem mivel kb 20 perc volt egy kérdőív kitöltése, és darabonként fizettek (azt hiszem kb 700 Ft körüli összeget), így hamar rájöttem, hogy hogyan kell lerövidíteni a kérdezést. ha pl. valaki a Fideszre szavazott volna, akkor az akkor egnáló Mszp-s kormányt a mínusz 3-tól plusz 3-ig terjedő skálán a mínusz 2-re tettem,...a politikusok népszerűségi listáján Orbánt előre, Horn Gyuszit a legutolsónak, stb, stb. szóval a végén már akár 5 perc alatt is megcsináltam a kérdőívet, mert a kérdések jó részére én írtam be a választ.na ennyit a hitelességről!:):):)

azt viszont nem lehetett megcsinálni, mint amit az első válaszoló mondott, hogy csak úgy beírkálni az ismerősöket, vagy ki se menni, ugyanis a kikérdezett telószámát is fel kellett írni és szúrópróba szerint rákérdeztek a központból, hogy tényleg voltál e ott, és ha kiderült volna ,hogy nem, akkor nem fizetnek ki egy darabot sem.

szóval a megbízhatóságot én is erősem kétlem az ilyen felméréseknél. arról nem is beszélve, hogy az emberek szeretnek a győzteshez tartozni, tehát ha most lebecsülik a Jobbik arányát, akkor ez afféle öngerjesztő jóslatként valóban vihet el szavazatokat.

2010. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!