Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ideológia vagy a gazdaságpo...

Az ideológia vagy a gazdaságpolitika miatt szavaztok a Jobbikra?

Figyelt kérdés

Például én nemzeti liberális vagyok, ha létezik ilyesmi. Házasodjanak a melegek, legalizálják a füvet, vigyék le a szex korhatárt 14 évre, szarok rá, hogy ez sok ember szerint deviancia. Viszont nem szeretném, ha mindez a nemzeti öntudat rovására menjen, mivel én elsősorban magyar vagyok. Támogatom a cigánybűnözés felszámolását, a vidéket stb...

Mindezek után szerintem a jobbikra szavaznék, de eléggé húznám a számat. Szerintetek összeegyeztethető a két dolog ? Vagy takarodjak vissza Izraelbe ?

Amúgy mielőtt rákezdenétek: heteró vagyok, gój, és még soha nem drogoztam


2010. ápr. 8. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

a szex korhatár most is 14 év.

amúgy egyik sem. nem szavazok a jobbikra.

magyarnak tartom magam, szerintem a jobbik a magyar ellenes.

2 részre osztotta a magyarságot a jobbik.

2010. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

A kettő nem választható el egymástól.


De ezért:


Az MSZP ben és a Fideszben a Jobbikban is jó közgazdászok vannak, és dőreség lenne az ellenkezőjét elhinni. Ami megkülönbözteti őket egymástól, azok az elkötelezettségeikből fakadó lehetőségek.


Ez ellen fog tenni valamit a Fidesz, miközben a multik pénzelik már 20 éve?

Vagy mit tenne az MSZP, vagy mit tettek eddig.


Amíg a magyar főhullámú kereskedelem piaci részesedést nagy részben a multik uralják, addig gyakorlatilag minden megtermelt tőkét kivisznek az országból. Egyrészt mert nem adóznak rendesen, másrészt mert az adó jogszabályainkat úgy játsszák ki ahogy akarják, és egyszerűen a magyar cégeket megölik.

Nem jön létre a profit újratőkésítés, nem alakul ki enne a komparatív hatása a gazdaságban. Az az, aminek itt kellene maradni évről évre és újratermelődve folyamatosan tőkésíteni kellene a gazdaságot, az elmarad. Nem alakulhat ki a középosztályunk széles rétege, akik rugalmasak, és versenyképesek, akik termelnek és fogyasztanak. „ működtetik a gazdaságot”


Addig amíg ez így megy, nem nő természetesen a fogyasztásunk, nem születhetnek érdemben új munkahelyek, nem nőnek a béreink. Haldoklik a gazdaság.


20 éve megy ez így, és az elmúlt 10 évben egy olyan kritikus tömeget képvisel, amin ha nem változtatunk akkor teljesen és végérvényesen padlóra kerülünk!

Ez nem egyszerű mezőgazdasági kérdés, hanem közgazdasági!


Hiába csinálunk bár mit! Megszorítás! Igen lenne haszna, hiszen az Áh mérlegünk kiegyensúlyozódik, és kiszámíthatóvá válik, és lehet hogy még a fogyasztásunk is emelkedik, de csak addig amíg el nem tűnik külföldre.


Adót csökkentünk! Ok de azt is csak azért csináljuk hogy legyen fogyasztásunk ami vonzza a befektetést, de nem lesz mert ki megy még mielőtt hatása lenne!


Racionalizálunk, hogy jövedelmek szabaduljanak fel? Ugyan ez történik.


Ez a „ pénzszivattyú”


Lehet mondani, „ostoba Jobbikos” de épp ésszel cáfolj meg.


Hiszen 20év alatt 100 000 000 000 000 ot privatizáltunk el, és kértünk kölcsön.

Ebből sokat elloptak de a legtöbb ide ment el, amit az idő mutat meg a legjobban.

Az hogy a szabályokat a multikra szabták, és a nagytőkére „ a szivattyukra”



És ha semmit nem tehet ellene az akiket 20 éve tömnek pénzel akkor milyen esélyeink lehetnek?

2010. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gazdaságpolitika elsősorban,de nem rossz az ideológia sem.


20 évvel ezelött én is úgy gondoltam mindenki szexeljen,szívjon azt amit akar ott ahol akar,de most kamasz gyermekeim vannak....

Így lesz egy liberálisból konzervatív...(hozzáteszem én nem a monitor mellől "osztottam" a liberalizmust.Láttam)

2010. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

liberális pajti, tudod a liberális eszme azt mondja, hogy mindent tehetsz amíg nem sérted vele mások jogait.


nekem jogom van olyan országban élni, ahol a fű tiltott, mert nem értek vele egyet. a többség így gondolja. jogom van egy nem közszeméremértű közterülethez ahol a melegek vagy akár a heterók nem vonulgatnak fel kirívó gusztustalan öltözékben. sorolhatnám még.


te nem vagy igazi liberális, hisz leszarod a többi ember véleményét. persze a mai liberálisok közül fehér holló az igazi.


mellesleg a jobbiknál ott van morvai, jogvédő, védi a melegeket, családokat, romákat, stb, tehát nem mondható, hogy az egész párt csak konzervatív elemeket tud magáénak.

2010. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A liberalizmust én is láttam. Például az osztályunkban a két éltanuló fiú szívta a legtöbb füvet. Ezért nem ellenzem. A meleg házasság támogatása pedig nem jelenti azt, hogy az összes rögtön kivonul az utcára. Mondjuk engem az sem zavar, mert éppen akkor nem megyek a városnak arra a részére, vagy elkapcsolom a tv-t, ha őket mutatják. Nem tudok meleg fejjel gondolkodni, de szerintem ők így gondolkodhatnak: Miért van nekem kevesebb jogom ? Mert a társadalom egy része azt gondolja, hogy gusztustalan, amit csinálok ?- most természetesen nem a felvonulókra gondoltam, hanem a nyugodtabbakra.
2010. ápr. 8. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A jobbik gazdasági programja nem létezik, mindenki csak a durva szövegek miatt szinpatizál vele.
2010. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szimpatizál,te nehéz életű viktoriánus.

Egyébként nem nyert,viszont az én meglátásom az,hogy sokan azért fideszesek,mert az hiszik attól értelmiséginek tűnnek.Pedig nem.

2010. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12.50:és mi lett a két éltanulóból?
2010. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
13:40 - azt nem tudom, de nem hiszem, hogy lecsúsztak.
2010. ápr. 8. 13:51
 10/12 anonim ***** válasza:

"Például én nemzeti liberális vagyok, ha létezik ilyesmi. "

Nem létezik.

2010. ápr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!