Szerintetek a kommunizmus tette tönkre Magyarországot, vagy mindig is elmaradott volt az ország a nyugathoz képest?
Mindig is az volt. Mert egyszerűbb volt rabolni lopni a a másiktól mint csinálni valamit.
Ja és ez is fog maradni és nem kell másokat okolni mert ezt mindig mi csináltuk magunknak. MIndig volt lehetőség, hogy javítsunk rajta a csak ugye ahhoz csinálni is kéne valamit.
Na meg van a napi kommunistázó kérdés!
Mo. az tette tönkre, hogy a magyar jobboldal belevitte az országot az első világháborúba, amelynek a következménye a trianoni béke volt. A "mélykeresztyén" Horthy -Szálasi rendszer pedig a 2. Vh.-ba vitte bele az országot. Vágóhídra küldték a magyarokat a nácizmus érdekeit szolgai módon kiszolgálva. Lerombolták/leromboltatták az országot.
Ezután következett, hogy a baloldal felépítette az országot horthy rombolása után. Megszűnt a munkanélküliség, gyárak, komplett városok épültek. Bárkit megkérdezhetsz aki 89 előtt született. 99% pozitivan fog nyilatkozni.
A rendszerváltás pusztításáról és áldozatairól miért nem beszél senki?
Még bemásolnám ide egy hasonló témában született válasz szövegét.
"Csak kíváncsi lennék, hol lennének most azok a milliók, akik a Kádár-rendszer előtt szobánként nyolcasával feküdtek ilyen "befagyott reggelre a lavórba a víz" típusú ágybérletekben, mindaddig, amíg meg nem érkezett a helyükre a műszakváltás aludni. Nem ám trabant, telek, fürdőszobás panellakás. És kíváncsi lennék, hogy a felső egymillió mibe tudott volna beleülni, és mit tudott volna szétlopni, ha az a végtelen mennyiségű közmű, közút, közintézmény, épület, lakás, felüljáró, gyárcsarnok, jármű, járda... holnapig sorolhatnám, ami felépült, és a mai Magyarország alapjait képezi, és a magyar ezekből, ezekben él - egész egyszerűen nem létezne. Hogyan tudnák mondjuk ezrével "vissza"adni azokat a házgyári paneliskolákat az egyháznak, a vállalati üdülőket a turizmusos haveroknak. Min járna a MÁV, mert az összes sínszál 196x dátumú, az is marad már míg élünk. Azelőtt az összes út földút volt, télen sártenger. Nem lenne még villanyáram se, de keresztek nyolcasával minden sarkon...
Ez a "A" verzió, a "B" verziót meg már '44-ben megismertük.
Azt a naivitást meg el lehet felejteni, hogy itt valami liberális demokrácia kialakult volna, ha egyszerűen nem létezik hozzá széleskörű polgári-értelmiségi réteg, hamar átfolytunk volna valami jobboldali-vallási világba, bosszú állásba. (Pláne, amikor az egész 20. század gyakorlatilag az értelmiség elűzéséről, Amerikába településéről, kitelepítéséről, vagy épp a Dunába lövéséről szólt.)
Magára a kérdésedre a válasz a következő: Minden attól függött volna, hogy a környezetünk (világpolitikai helyzet) mit enged meg. Ha az oroszok lemondanak rólunk, de a kapitalista nyugatnak gazdasági tervei vannak velünk, akkor az lett volna, ami most van. Kenőpénzekért megszerzik a gyárainkat, leépítik nullára, aztán az ő iparuk termeli a buszokat, vonatokat, hajókat, trafókat, körtéket, csavarokat, gyógyszereket, cukrot, étolajat, stb. De szerették volna... Ha teljesen magunkra maradunk, akkor pedig fehérterror, cselédvilág. Nem volt még az olyan messze, sokan úgyis azt szokták meg életük jelentősebbik részében. 40 év elteltével azért felnőtt egy új generáció, akikkel már nem lehetett '89 után visszatérni egy az egyben a régi világhoz, bármennyire is álmodoztak róla bizonyos körök. De korábban még ez nem lett volna lehetetlen."
A kedvenc mondatom ebből:
" Nem lenne még villanyáram se, de keresztek nyolcasával minden sarkon..."
De tényleg így van......ha így folytatódik akkor hamarosan ácsolják a máglyákat az inkvizicióhoz.........
Már Kazinczy az 1700-as 1800-as évek fordulóján "elkésődés"-nek nevezte Magyarország ezen elmaradását a nyugathoz képest.
Az ún. kommunizmus sokat lefaragott ebből az elkésődésből. A Kádár-korszak felemelte az országot egy magasabb szellemi, iskolázottsági, gazdasági-társadalmi szintre a diktatúra és a szovjet megszállás körülményei ellenére is.
A rendszerváltáskor hazánk a volt szocialista országok között is az élen járt. Mai ismételt lemaradása a rendszerváltás utáni kormányok, köztük a különösen sokáig regnáló Orbán-kormányok (immáron a 3.) felelőssége.
Attól függ milyen távon nézzük.
Tulajdonképpen ha az elmúlt 25-30 év miatt tartunk most ott, ahol. Ha a gengszerváltás után nem privatizálják szét, adják el, rabolják ki az országot, és nem mindenki csak a zsebét tömi, akkor most nem ott tartanánk ahol.
Ha kicsit összefognak, és ésszel állnak a dolgokhoz, akkor most nem 500 euró, hanem 800-1000 lehetne az átlag bér, és mindjárt előrébb lennénk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!