Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az USA-ban tényleg...

Dávid kérdése:

Szerintetek az USA-ban tényleg önfenntartó börtönök vannak?

Figyelt kérdés

Csakhogy utánanéztem kissé a dolognak, egy börtönőr fizetése havi 1millió magyar Ft-nak felel meg, fegyver, ruha, kiképzés nélkül. Ráadásul ott télen sincs fűtési költség, sátorban laknak.


Ráadásul a leginkább önfenntartónak vélt arizonai börtönökben a rabok olyan munkát végeznek, mint árokásás és szemétszedés a sivatagban. Hasznos, mi?


A szibériai munkatábor, na az önfenntartó volt, de ott agyonverték, aki nem dolgozott vagy szökni próbált..


2010. ápr. 6. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tent City/Arizona
2010. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ide Magyarországra a raboknak lakosztály kell, padló fűtés, plazma tv és PS3.
2010. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom USAban milyen börtönk vannak viszont nem is hiszem hogy ez minket itt kell hogy foglalkoztasson. Nekünk épp elég bajunk van az itteniekkel. Azokkal kellene már valamit kezdeni.
2010. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Fűtési költség itt sem lenne. Itt nem sátorban laknak, kőfalak vannak, márpedig abban túl lehet élni a kinti mínusz húsz fokot is.
2010. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kutyát nem érdekli milyen börtönök vannak az Usában.

Miért nem az Usa-beli fizetésekkel példálózódtok?

Egyébként a szemétszedés se utolsó dolog,nem mindegy mibe esik hasra az ember gyereke...

2010. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés egy szánalmas provokáció azok ellen, akik azt állítják, hogy szigorítanunk kéne a hazai börtönökön.
2010. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tent city eléggé önfenntartó :)


Egyébként igen, nekünk önfenntartó börtönök kellenek, lehet majd szemeted szedni, kátyúzni, bányászni a Mecsekben :) Szerencsére a Jobbik programjában ez szerepel, de a fideszében nem találkoztam vele.

2010. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az a kemény, nem tudom hallottátok, hogy kb. 1 évvel ezelőtt egy rabtól megvonták a PS3-mát(ami unalom űzőnek volt neki berakva), mert neten keresztül tartotta a külvilággal a kapcsolatot. Ugye PS3-on lehet netezni. Ilyenkor ellehet gondolkodni, hogy bent egy bűnöző, vagy ne adj isten egy gyilkos nyomassa a PS3-mat, amire nekem évekig kéne gyűjteni, vagy meg sem tudnám venni.
2010. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez gondolom "válasz" akar lenni a kérdésemre...


A Tent City valóban nem 100% önfenntartó, azomban így is töredékébe kerül egy "normális" börtönnek, éppen ez volt a célkitűzés, ám ha azt vesszük egy Szibériai börtön sem önfenntartó, hisz míg Szmolenszkből Vorkutáig elkocsikáztatják a rabot, már csak az egy csomó pénz :D


De hát a lényeg az arányokban van (azok a fránya arányok!), hisz nem mindegy, hogy egy rab ellátása 1.000.000 ft-ba kerül vagy 10.000-be!

Ez itt a lényeg.

2010. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!