Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz a magyarság...

Milyen lesz a magyarság helyzete 10 év múlva?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

10 év talán kevés, de remélem előbb-utóbb eltűnünk, én már sokszor gondolkodtam, hogy tök jó lenne nekünk, ha Ausztria egy tartománya lennénk pl és kapásból egész más lenne minden (előnyünkree).

Azt a fene nagy magyarságot és nemzettudatot meg hagyjuk már mert a csapból is ez folyik és baromi idegesítő.

2010. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
pffff passz elég szarban vagyunk! Nagyon komoly változtatások kellenek,és gyorsak mert "a lassú víz partot mos" technika most nem fog bejönni a nemzetünknek!
2010. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a fidesz most frankón megnyeri a választást, aztán jól csődbe viszi a magyarságot:S
2010. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Egyenlőre tényleg nyakig vagyunk a dolgokban, de ha egyszer találunk egy megfelelő kormányt, akkor sok munkával ugyan (igen, ezért mindenkinek tennie kell), de felzárkózhatunk a vezető hatalmakhoz.


Elsőnek üzenem, fogadd meg vezetőd tanácsát: El lehet innen menni.

2010. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

A következő években hatalmas elvándorlás lesz a fiatalok körében. Főleg a képzett fiatalok mennek el, akiket nem érdekel hogy itt szocializmus volt, csak az hogy máshol sokkal kedvezőbbek a feltételek. A tőke hajhászás miatt lemaradt az ország, hiszen nem csak a tőke számára kell versenyképesnek lenni, hanem a dolgozó alkotni képes emberek számára is. Megváltozott a világ, ma már nincsenek távolságok és a nyelvi korlátok is nagyon leredukálódtak, ahogy az informatika fejlődésével a külföldi munkavállalás is egyszerűsödik.


Természetesen mindennek van oka, ez a élhetetlen jövedelem, és van okozata, ami a teljes versenyképtelensége az országnak. Nem tartunk messze attól hogy az orvosok után a többi értelmiségi szegmens is hasonló "kivándorlásra" készüljön. De itt nem áll meg a dolog, hiszen a termelő szférában akkora a lemaradásunk a képzett fizikai dolgozók bérezésében ami szintén tetemes. A világválság termelés visszaesése egy vákuumot gerjeszt ha a a válság enyhül. Ha szükség lesz a munkaerőre külföldön tömeges munkaerő elvándorlás lesz.


Gyakorlatilag, már most lenulláztuk magunkat.

Nem kell 10 év hozzá hogy teljesen csődbe menjünk.

Már 2 éven belül komoly polgárháborús helyzet fog kialakulni, hiszen mindent át akar alakítani a magyar politikai elit, csak épp a munka és a tőke kapcsolata marad mesterségesen féloldalas. Valahogy nem akar az ország versenyképes maradni az emberek jövedelmével kapcsolatban és ez csúnyán vissza fog ütni.

Marad egy egyre idősebb generáció, és nem munkahely nem lesz, hanem munka vállaló. Ennek a jelei már látszanak, hiszen van itt ács, kőműves és hegesztő is, csak annyiért már ezeket a munkákat nem vállalják az emberek " versenyképtelen".


5 éven belül olyan szociális válság lesz amit még elgondolni sem tudunk, hiszen egyszerre lesz jelen a versenyképtelen jövedelem és a munkaerő hiánya.

Ez a piac szerint lehetetlen, ám 20 éve nem a piac szabályozza ezt a folyamatot hanem a tőke hatása a politikára.


Az az, semmi más nem fog történni, csak megbosszulja magát az amit eddig csináltak a nagyjaink, hiszen azért nem lesznek munkahelyek mert nem lesznek meg sem a vezetők, sem a középvezetők, de még a jól képzett munkaerő sem. Lehet azt mondani hogy "á dehogy" csak hogy ez már mai megfigyelhető, és exponenciálisan fog növekedni, ha a válság véget ér. A globalizációnak az a foka ami volt, a megváltozott körülményeknek köszönhetően nem lesz jelen. A nagyon alacsony hozzáadott értéket termelő munkákat Kínába és Indiába mennek, nálunk pedig humán forrás hiányába nem fognak jönni.

2010. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

10 év talán kevés, de remélem előbb-utóbb eltűnünk, én már sokszor gondolkodtam, hogy tök jó lenne nekünk, ha Ausztria egy tartománya lennénk pl és kapásból egész más lenne minden (előnyünkree).

Azt a fene nagy magyarságot és nemzettudatot meg hagyjuk már mert a csapból is ez folyik és baromi idegesítő.



És miért is lenne ez jó nekünk?

Azt hiszed hogy jobban élnénk egy kicsit is?

Egyszerűen az Osztrákok rabszolgáivá válnánk, és konzerválnánk a 4× es bér különbségeket.

2010. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Amíg az ellopott pénzeket a népen akarják visszavenni a korrupt vezetők, és amíg a nép ezt hagyja, addig mindegy hány évről beszélünk, sz@r lesz minden. Aztán egyszer csak a nép belerokkan, megunja, radikális lépésekhez folyamodik. Utána lesz jobb.
2010. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem két lehetőség is van. Vagy most változás lesz 11-én és elkezdenek csinálni is végre valamit, márpedig akkor ez azonnal látszani fog az ország helyzetén is. Vagy hagyják tovább rohadni és lopják széjjel. Akkormeg 10év múlva már nemhogy magyarság, de Magyarország sem lesz. Ugyanis decemberben lejár a föld moratórium.
2010. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
hát erről beszélek, így vagy úgy de eltűnünk ... ennyi
2010. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"10 év talán kevés, de remélem előbb-utóbb eltűnünk, én már sokszor gondolkodtam, hogy tök jó lenne nekünk, ha Ausztria egy tartománya lennénk pl és kapásból egész más lenne minden (előnyünkree).

Azt a fene nagy magyarságot és nemzettudatot meg hagyjuk már mert a csapból is ez folyik és baromi idegesítő."



Neked különösen jó lenne. Remélem mindennap elverbénak, ahogy szlovákiában az ottani magyarokat romániában az ottaniakat és szerbiában az ottani magyarságot.

2010. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!