Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is keresel 5× kevesebbet...

Miért is keresel 5× kevesebbet mint a nyugati kollégáid?

Figyelt kérdés

Szinte ugyan azok a technológiák vannak itt is mint ott?

Semmivel nem dolgoznak többet sőt, sokszor rosszabbul és kevesebbet egyszerre. A multiknál szintén ugyan azt csinálják, csak 4-5× annyiért. Ahogy a szakmunkások is, a mérnökök is. Az orvosokról nem is beszélek, hiszen az itteniek 2× annyit dolgoznak 5 öd annyiért.


2010. ápr. 5. 19:52
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:32


Te ezeket az adatokat honnan szetted?

Linkeld már be !


Csak mert nekem még nem volt olyan kollégám "mérnök" aki 400e keresett volna, de van néhány programozó barátom is és ők is 150-250nettó között kapnak.


De az osztrák mérnök 1700dollárja is feltűnő, hiszen az 1150€, a minimál bér meg 800€ az osztrákoknál, és egy egyszerű szaki is 1600€ körül keres.

2010. ápr. 5. 20:42
 22/33 anonim ***** válasza:

"Az Mszp tönkretette az országot"


Te komolyan nem tudod hogy magyarországon az elmúlt 60 évben alacsonyabbak voltak a keresetek mint nyugaton?

2010. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Felsőfokú műszaki vagyok és 120e nettót akartak adni!

Kiröhögtem, és megyek vissza Angliába."


Akkor nem röhögtél mikor az ország pénzén tanultál? Melyik környező országban vannak nyugati keresetek? Ne állítsátok már be úgy mintha magyarországon volnának csak alacsonyak a keresetek!



Jahh, hogy csak az embereknek kell versenyezni a munkáért, és a munkaadóknak, meg az államnak nem kell?

Azok kötelezhetnek hogy 50FT/ó dolgozz és ha nem élsz meg akkor még te vagy a hibás!


Ezt a fasiszta szöveget!

2010. ápr. 5. 20:48
 24/33 A kérdező kommentje:

Te komolyan nem tudod hogy magyarországon az elmúlt 60 évben alacsonyabbak voltak a keresetek mint nyugaton?



Ébresztő!!

Az árak is sokkal alacsonyabbak voltak, és a tervezésről, lakás gyerekek, ne is beszéljünk.


A 70 es évek reálkereseti szintjén élünk, és állítólag 20 éve kapitalizmus van! Jahh, vadkapitalizmus.

2010. ápr. 5. 20:50
 25/33 anonim ***** válasza:
61%
Mert hagyjuk magunkat!
2010. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Csak mert nekem még nem volt olyan kollégám "mérnök" aki 400e keresett volna, de van néhány programozó barátom is és ők is 150-250nettó között kapnak."


Nekem meg szó szerint nincs ismerősöm vagy rokonom, aki bruttó 300 alatt keresne, az pedig bizony $1500, vásárlóereje pedig 1700-1800 dollárnak is megfelel osztrák viszonylatban.


Szóval az, hogy te mit tapasztalsz magad körül, vagy én mit, az magánügy. A statisztikából pedig kiderül, mi a helyzet általában.


Tessék, lehet böngészni:

[link]


A valóság az, hogy lehet álmodozni 5-szörös vagy 10-szeres nyugati fizetésekről, a valóságban azonban jó esetben is 2-3-szoros szorzók érvényesülnek. Ez, hogy a "nyugat" a mézeskalácsházak és a kolbászkerítések földje, azoknak a mítosza, akik nem hajlandóak elhinni, hogy túlzóak az igényeik. Egyszerűen nem képesek szembenézni a tényekkel.


1990 körül egyébként nominálisan még 10-20-szor annyit kerestek a nyugatiak, mint mi. Ezért aki mondjuk '56-ban vagy egy kicsit később emigrált, az '89-ben hazajőve eljátszhatta a dollárpapa szerepét, és ekkor keletkezett a mítosz a tejjel-mézzel folyó nyugatról. Azóta a magyar árszínvonal rendesen felzárkózott, és az az amerikai nagybácsi, aki '89-ben még ötcsillagos hotelben lakott Budapesten és a legelőkelőbb éttermekben vacsorázott, ma már csak pár napra látogat vissza ide és szolid helyeken sörözik a Római-parton.


Ez van. Nincs mesés nyugat. Van egy jómódú, nálunk előrébb járó nyugat, de nincs csodaország, amiről lehet álmodozni, hogy minden problémánk megoldódna, ha elmennénk oda.

2010. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát elég nagyot csúsztattál!


Osztrák postás nettó (2001) 1,469 euros 400 e, a magyar meg 95,315 forints 4,5× es.és (2005)


Amúgy meg csak Bp n érdemes dolgozni nálunk, mert dupla annyi a fizu mint keleten, sőt van hogy tripla.

2010. ápr. 5. 21:14
 28/33 anonim ***** válasza:

ma 21:14


Ha tudnál olvasni, akkor észrevetted volna, hogy


- a postást példának hoztam fel arra, amikor van különbség az osztrákok javára

- említettem, hogy az osztrák adók alacsonyabbak és

- az összehasonlítást ppp-n végeztem.


Nem én csúsztattam, hanem neked nem megy az olvasás, hülyegyerek.

2010. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nem én csúsztattam, hanem neked nem megy az olvasás, hülyegyerek.


Hülye gyerek neked a büdös tripperes K anyukád te faszpó!

Mit ne engedsz meg magadnak?


Hasonlítsd már össze a számokat!


És nem tudom feltűnt-e hogy csak Pesten vannak bérek, sehol máshol az országban!

2010. ápr. 5. 21:29
 30/33 anonim ***** válasza:

A kommunisták tehetnek erről, ők züllesztették le az országot, és vannak olyan barmok akik a rendszerváltás után az MSZP-re szavaztak aki amúgy az MSZMP utódpárja. Szégyellheti magát az aki idén is rájuk szavaz.

Németországban nem volt kommunizmus és nézd meg őket, valóban 5x annyit keresnek mint mi és ott semmi se kerül többe mint nálunk.

2010. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!