Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hülyeség a vasárnapi...

Mi ez a hülyeség a vasárnapi boltbezárásról szóló népszavazásról? Komolyan ilyenre pazaroljuk a pénzünket, és az emberek beveszik a csupán pártérdekeket szolgáló pénzszórást?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy a vasárnapi boltbezárás megosztó ügy, de pont ez egy olyan ügy, amiben vannak jópáran mindkét oldalon és nyilvánvalóan nem lesz értelme. Tehát elszórunk egy csomó pénzt, a mi pénzünket a semmiért. Az ellenzék sokkal jobb ügyet is választhatott volna, ha már összefogást akar, és valódi eredményt.

2016. ápr. 7. 10:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok embernek elege van a boltbezárásból ezt jó lenne ha sokan megértenék végre leginkább rád gondolok kérdező!

Na most ugye sokan örülnek ennek főleg a boltosok közül egyesek akiknek vasárnap nem kell dolgozniuk, csak én sok olyan boltost is ismerek akik azért nem örülnek neki mert hétköznapjukon több órát dolgoznak le csúszóba amivel behozzák a vasárnapi kimaradásukat, sok boltos általában hét közepe tájékán kap egy pihenő napot és a vasárnapot nagyon ritka az amikor két egymás utáni napon van pihenőjük. Nekem sokan mondták ezt. Meg annak sem örülnek mert vasárnap ha mentek dolgozni kaptak pótlékot ami így kiesett nekik és pénzbe is jóval kevesebbet kapnak még akkor is ha hétköznap van plusz órájuk. Valaki örül neki aki nincs úgy rászorulva mert a családjával lehet ezt is meg kell érteni. De sok családosnak csak vasárnap van LENNE ideje szépen nyugodtan nagy bevásárlást tartani, mert nagyon sokan dolgoznak szombaton is általában délelőtt és délután pedig hatalmas tömegek szoktak lenni az üzletekben ami sokakat zavar. Nekem is nagy ritkán csütörtökön vagy pénteken van egy pihenő napom amikor délelőtt van is időm nagy bevásárlásra, de már akkor látszik hogy tele van a legtöbb nagyobb üzlet és ez engem is zavar meg néha a páromat is eléggé zavarni tudja. Nekünk még nincs gyerekünk de gyakran járunk el csavarogni, kirándulni a párommal és néha a barátainkkal, és általában nem lenne rossz ha vasárnap menet közben beugrani valami üzletbe még valami friss kajáért pl, nagy ritkán egy nyitva lévő pékséget találunk de ott ha mondjuk üdítőt vennénk még pluszba vagy valami azért drágább. A vasárnapi boltbezárásnak is a lényege az volt vagy is a magyarázat hogy a családok együtt legyenek. Nekünk eddig is volt egy szabad vasárnapunk, de én pl minden második szombaton be kell menjek délelőtt 6-12 óráig dolgozni mert akkor ugye nincs nálunk a raktáros mert ő mindennap 10 órázik, akkor ugye úgy van nálunk megoldva a raktár irodisták meg kisebb anyagmozgatók közül hogy egyikünk beugrik ügyeletbe hogy ha a csarnokos anyagmozgatónak kell valami, vagy hirtelen valamiért ki kell adjunk védő szemüveget, kesztyűt vagy tartalék szerszámot a karbantartóknak, vagy éppen egy doboz alapanyag kell mert elfogyott vagy kárba veszett amit péntek délután kiadtak hétvégére akkor kell aki ezt kiadja nekik. És én is sokszor örülök hogy a vasárnapom szabad lenne mert szombat délután fáradtan a kutyának sincs már kedve bevásárolni főleg ha nem kapok pihenő napot hétköznapra, mert nálunk úgy van megoldva hogy ha egy héten hétfőtől szombatig dolgozunk a szombat +6 óra akkor azt megkapjuk csúszónak ha nincs úgy munka, ha van munka és nem fér bele akkor túlórába fizetik ki abba a hónapba. És én örülnék ha vasárnap lenne nyitva üzlet mert több idő lenne nyugodtan bevásárolni vagy ha épp úton vagyunk valamerre akkor jó ha betudunk szaladni bármelyik kis üzletbe útközbe venni valamit mint hogy étterembe vagy más vendéglátó helyre menni jóval drágábban megvenni egy üdítőt vagy bármit.

2016. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

20-as, tehát sajnálgassunk egy két falusi boltost, cserébe b.sszunk ki az egész társadalommal! Értem! Mi lesz a következő épületes ökörséged, hogy Pesten szüntessék meg a metrót, mert vidéken nics? Tévedsz öregem, te vagy az önző, aki telibeszarja mások véleményét, meg azt, hogy mi lenne a jó nekik. Szerencsére a többségnek több esze van.


Egyébként a dohányboltok -bár nem vagyok dohányos- nyitva lehetnek vasárnap is, tehát mindent egybevetve nálatok talán lehet 1 vagy 2 kereskedelmi dolgozó, akinek emiatt "szabad" a vasárnapja, azt is kérdezd már meg, hogy mennyivel szabadabb a pénztárcája, mert biztos, hogy több benne a hely az utóbbi egy évben.


Amit sokan nem akarnak megérteni, hogy a vasárnapi bezárás mindenkinek rossz! Sok dologban bele kell szólnia az államnak, hogy működjön, de pont a kiskereskedelm az, ahol én támogatom szinte a teljes liberlizálást.

2016. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Engem abszolút hidegen hagy ez az egész hiszti.


Azt bizonyítja egyedül, hogy a közélet mennyire átpolitizált és, hogy az emberek mennyire önzőek.


Amennyire én tudom ezt a rendelkezést a kereskedelemben dolgozók miatt hozták. Mégis kétféle embertől hangos a közélet.

Az egyik az lusta, önző vásárló. Merthogy neki jár, hogy vasárnap is boltba mehessen, mert nem képes 1-2 napra előrelátni és gondoskodni magáról.

A másik pedig a politikailag agymosott, akinek tök mindegy miről van népszavazás, mert már dörzsöli a tenyerét, hogy jujj, de most hogy megmutatjuk a kormánynak, mert ő hej, de nagyon tudja és majd most jól megmondja egy "X"-el.


Amennyire én tudom ez a törvény a kereskedelemben dolgozókért/ellen lett megalkotva. Most hogy már ebbe is volt lehetőségük belekóstolni, mi lenne, hogyha ők maguk döntenék el mi a jó nekik és nem ugatna bele mindenféle komplexusos idiota (egyébként pont ezért ment félre a pedagógusok mozgalma is). Érdekes módon erre még sehol nem láttam fölvetést, pedig elég sokat csámcsognak rajta a közéletben.

2016. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyire én tudom ez a törvény a kereskedelemben dolgozókért/ellen lett megalkotva. "


Rosszul tudod. Ha értük akartak volna törvényt alkotni, akkor kötelezővé tették volna a 100%-os vasárnapi pótlékot. Minden üzletben lett volna elég önként jelentkező a vasárnapi műszakra, így aki akart az pénzt kereshetett, aki meg azt akarta az pihenhetett volna.

A Nemzetei dohányboltokban vasárnap dolgozóknak nem jár a pihenés? Ja, hogy azok tulajdonosai mind fidesz-csókosok, és az ő bevételük szent?!

A CBA dolgozóknak nem jár a vasárnap? Ja, hogy az üzletlánc ( és franchise)tulajdonosai azok, akik ellenzékben és a kampányokban támogatták anyagilag a Fideszt? Ja, az más - akkor úgy alkotjuk meg a szabályt, hogy az ő hálózatukhoz tartozó üzletek 90%-a nyitva lehessen vasárnap.


Ennek a törvénynek igazi egyetlen célja volt: a baráti üzletlánc előnybe hozása a multikkal szemben.

illetve volt még célja, de ez csak mellékes, önmagában kevés lett volna: a látszat fenntartása, hogy a KDNP egy önálló párt. amelyik tudja érvényesíteni az akaratát.

2016. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát,értelme valószínűleg legfeljebb annyi lesz,hogy a támogatók-ellenzők aránya kiderül.Érvényes népszavazásra viszont nagyon kevés esély van,erről a zemberek kormánya a 2011-es törvénymódosítással gondoskodott.Addig szavazásra jogosultak 25%-ának kellet elmenni szavazni és ebből kellett 50%+1fő voksa a sikerhez.Most 50%-nak kellene elmenni szavazni és ebből kellene 50%+1fő a sikerhez.Én erre nem sok esélyt látok,bár ki tudja.
2016. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez van amikor egy kormány tojik a többségi akaratra. Egy demokráciában tök mindegy mi a vasárnapi zárvatartás pro és kontrája, ha egyszer a többség nem akarja, akkor a kormánynak népszavazás nélkül be kellene hódolni, nem izmozni rajta.
2016. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a kormánynak népszavazás nélkül be kellene hódolni, nem izmozni rajta."

Az lenne a normális, csak ez a pökhendi, arrogáns kormányból mindenből presztízskérdést csinál.

2016. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul emlékszem, de ez az egész nem valami választási ígéret volt annak idején? Nem arról van szó, hogy végre valaki betartotta, amit ígért?
2016. ápr. 7. 16:06
 29/34 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy rosszul emlékszem, de ez az egész nem valami választási ígéret volt annak idején? Nem arról van szó, hogy végre valaki betartotta, amit ígért?"

És pont ezt az egyet kellett betartaniuk, még úgy is, hogy amikor először szóba jött, már akkor ellenezte az emberek többsége.

De én nem emlékszem ilyen ígéretre.


Itt vannak a 2010-es igéreteik:

[link]


A Pdf-ben olvasható a komplett programjuk.

Egyetlen szó sincs benne a boltzárról.

2014-meg annyi volt a program, hogy "folytatjuk".

2016. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen ígéret, ezt a KDNP ötlötte ki hirtelen, és akkor a haveri érdekeltségű bolthálózatok tagjait még felmentették alóla, így szépen megvalósult a boltzár mutyi is, plusz egy mutyi a többihez.
2016. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!