Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jó nekünk az Eu ban?

Mi a jó nekünk az Eu ban?

Figyelt kérdés

30% át kapjuk a földalapú támogatásoknak, = versenyhátrány. Ahogy a gépvásárlás.

Haccp rendszer, az élelmiszer törvény mi szerin minden sz@rt belehet hozni. Nézd a Tescó esetét, az minden csak nem a fejlődés, hiszen a Szlovákok olyan tejet árulnak ami savanyodik csak nem alszik meg, 80% szója sajtot stb stb, viszont a mi élelmiszer-ip törvényeink ezt nem engedélyezik. ( szerintem nem a mienkkel van a baj)

Géntech élelmiszerek? Antibiotikummal etetett állat telepek, stb stb. Meghatározzák hogy mit termelhetünk és ha valami konkurens egy némettel azt be is záratják " cukor" A szlovákok lopják a Tokaji nevet. Szerinted mi a lényege a géntech-es burgonyának? Na nem a keményítő!

Ez csak álca, hisz a németeknél van a legtöbb keményítőgyár, ami már is csak nekik haszon, nem beszélve hogy a melléktermék a burgonya pép az állattartásban akkora előnyt jelent nekik hogy megölnek mindenkit!

Nem is értem, mi a Jó az egész Euban nekünk, hisz a szalmaerőműveket ránk akarják ,persze a magas technológiájú alternatív energiát nem is akarják engedni!


Lehetne sorolni a fokhagyma amit egyszerűen beengedtek Kínából a franciák nyomására, mert Kína bejelentette hogy nem kötelező neki renault ot vásárolni, de mitőlünk mit is vesznek? Vagy ugyan ez az almasűrítmény esetén, szintén Kínával.


A helyzet az hogy ha egy nagy lobbiérdek az Eu ban megjelenik akkor leszarnak minket, és nem látom hogy ebben nekünk mi a jó!


Akkor mi is jó nekünk az Eu ba, mikor 20% ot zsugorodott a belépés óta a gazdaságunk?


2010. ápr. 5. 12:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Igen nagyságrendi különbségek vannak. Leírtam, minden milliárdért kapsz 500ft támogatást. Másrészt akkor te vásárolj kiváló kínait a magyar szar termék helyett.. :D
2010. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

Az uniós pénzek 80%-20% megosztással érhetők el. 80%-át az unió 20%-át a magyar állam - a magyar adófizetők pénzéből - fizeti ki.

Persze megjegyzendő, hogy egy projekt megítélt költségvetésének kb. a 25%-át a magyar állam visszatartja. Tehát kvázi az uniós forrásból még lenyúl magának 5%-ot...

2010. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

[link]


Meg kellene vizsgálni a növekedésünket, mert valahogy én nem érzem.


Az hogy a GDP növekedett, nem azt jelenti hogy mi növekedtünk.


A Magyarországon forgalomba hozott külföldi élelmiszerek aránya 30% al emelkedett, és nem választék bővülés történt! Hanem ennyivel kevesebb a magyar.


hiába termel itt többet egy multi, ha a profithoz oda sem szagolhatunk, mer 10 éves kedvezményeik vannak, azután meg csomagolnak és cső! Vagy a magyar termelők alól húzzák ki a piacot, és negyed annyi alkalmazottak negyed annyi adóval, viszik ki a gazdaságból a pénzt.

2010. ápr. 5. 13:14
 14/24 A kérdező kommentje:

Az uniós pénzek 80%-20% megosztással érhetők el. 80%-át az unió 20%-át a magyar állam - a magyar adófizetők pénzéből - fizeti ki.

Persze megjegyzendő, hogy egy projekt megítélt költségvetésének kb. a 25%-át a magyar állam visszatartja. Tehát kvázi az uniós forrásból még lenyúl magának 5%-ot...


Na ez nem igaz!

A lehívható összeg 25% be kell fizetnünk nettóba.

Ha nem hívunk le mindent akkor ez a szám csak nő.

Kötve van a kezünk hiszen csak Eu s projektekre lehet az így befizetett saját pénzünkkel pályázni, amit nagy részeben " autópálya metró" a külföldiek nyernek el, ami szintén nettó lesz.


Jahh, és állami vagy önkormányzati hozzáadás is kell 25%.


Sőt ha te mint magánszemély pályázol, még saját önrészednek is kell lennie!


Akkor hogy is állunk?


Simán nettók vagyunk.

2010. ápr. 5. 13:19
 15/24 anonim ***** válasza:

Mi a jó az EU-ban?

Még egy vízfejet el kell tartani!

Nem elég a saját kormányunkat és sleppjét és a képviselőket meg a sleppjüket, hanem még egy vízfejet is el kell tartani.

Az ottani képviselőket és a sleppjüket, meg az ottani személyzetet.

Komolyan nem értem, hogyan gondolhatja bárki is, hogy ebből nekünk anyagi hasznunk származna.


Éppen olyan ez, mint a bank aki úgy hirdeti magát, hogy "értéket teremtünk". És közben kapsz 1% kamatot ha beteszed a pénzed, és ha kölcsön kérsz akkor meg fizeted az AKCIÓS 15%-ot, és örülj, hogy kaptál hitelt !!!


Ilyenkor szoktam mondani, hogy az érteket az teremti aki a kenyeret dagasztja (a pék) és aki a dinnyét kapálja (a magyar paraszt)!

2010. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

A kérdésedre a válasz: SEMMI! Lerabolják az országot, ide hozzák a szemetet. Mi ebbe a jó?


"Az, hogy

1) több támogatást kapunk tőle, mint amennyit befizetünk.

2) jobb az EU-ban, mint azon kívül, mert EU-n kívüli országnak magas vámokat kellene fizetnie stb."


AZ 1.-es ponthoz: Aki ezt írta, kérem minden hónap 10.-éig utalja a fizetését a számlámra. Majd én kiírok pályázatot és ha úgy gondolom, hogy korrektűl, határidőre pontosan kitöltötted az űrlapot, pályázhatsz a pénzedre. Önrész megvan?


2. Kellett volna egy kicsit a Magyar Közlönyöket olvasni. Amíg nem voltunk az EU-ba, addig a politikusok megdolgoztak a pénzünkért, mert külön-külön kellett tárgyalniuk más országok kormányával. Volt egy csomó kétoldalú gazdasági, kultúrális eggyezmény.


Szóval az EU-n kívül is van élet.

2010. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
27%

ma 14:18


Bizonyítsd be, hogy Magyarország többet fizet az EU-nak, mint az EU Magyarországnak, és akkor majd komolyan veszlek.

2010. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
27%

ma 13:14


Mi tényleg nem növekedtünk, én pl. ugyanúgy 185 centi magas vagyok, mint 5 éve, de a gazdaság növekedett, a gazdasági növekedést pedig a GDP-növekedéssel mérjük.

2010. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Bizonyítsd be, hogy Magyarország többet fizet az EU-nak, mint az EU Magyarországnak, és akkor majd komolyan veszlek."


Hát idézhetted volna azt a részt ahol ezt írtam.


Te most befizetsz az EU-ba és majd valamikor pályázhatsz rá meg plusz valamennyire de akkor is kell önerő. Mi lenne ha azt a 20-ast befektetnéd vagy félretennéd? A tied és akkor nyúlsz hozzá, amikor akarsz. Akár a gazdáknak is adhatnád.

2010. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Te most befizetsz az EU-ba 100 Ft-ből 20-at és majd valamikor pályázhatsz rá meg plusz valamennyire de akkor is kell önerő. Mi lenne ha azt a 20-ast befektetnéd vagy félretennéd? A tied és akkor nyúlsz hozzá, amikor akarsz. Akár a gazdáknak is adhatnád.
2010. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!