Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fog bukni az MSzP?

Miért fog bukni az MSzP?

Figyelt kérdés

Feltételezhető, hogy az MSzP bukni fog áprilisban, hiszen lényegesn kevesebb szavazatot fog majd kapni, mint négy éve. Erre négyféle magyarázatot is lehet adni, egyrészt az öszödi-beszéddel is lehet indokolni, másrészt a reformdiktatúrával, harmadsorban a megszorításokkal, válsággal, az életkörülmények romlásával és negyedszer a korrupciós ügyekkel.

Ha a négy tényező közül csak egyet kellene kiemelned, akkor mi lenne az, ami szerinted a leginkább hozzájárul majd ehhez a gyenge szerepléshez?

(Én személyesen az öszödi beszédet mondanám, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.)


2010. ápr. 5. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
loptak csaltak hazudtak + őszöd extra tartalomként
2010. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És a négy közül melyik?
2010. ápr. 5. 10:41
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Nehéz eldönteni. Szerintem a lopás.
2010. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
A világgazdasági válság,és az utána elkerülhetetlen megszorítások.Ha ez nincs akkor szerintem megint nyertek volna.
2010. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És az általam írt 4 opció közül?
2010. ápr. 5. 10:46
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert már 8 éve vannak és az embereknek elege van belőlük.


Most van itt az ideje, hogy a polip egy másik karját nyújtsa felénk (FIDESZ, JOBBIK), hogy azzal kelljen viaskodnunk, míg az MSZP kar visszahúzódik és regenerálja saját magát, vagyis a köz általi megítélését.


Így soha nem fogjuk elérni a polip fejét, ha mindig csak a karjai ellen küzdünk!

2010. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A válság előtt is voltak megszorítások 2006-ban 600 milliárdos megszorítócsomagot jelentett be Feri a választások után.
2010. ápr. 5. 10:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van,de az nem érintette a szociális és jóléti rendszereket,a Bajnai csomag viszont igen.
2010. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A segélyezést, nyugdíjakat nem érintette, de az a sok elvonás az eü-től például igencsak rosszul érintette pl. a nyugdíjasokat.
2010. ápr. 5. 10:54
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Fő ok a 13.havi nyugdíj és a közalkalmazottak 13.havi bérének a megvonása,ezzel a fő szavazó bázisát veszítette el.
2010. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!