Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar jobb oldal zsido...

A magyar jobb oldal zsido ellenes volt. most talan iszlam ellenes lett inkabb? hol tart most?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 14:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egyrészről pontosan azért volt olyan olyan az első válaszom, mert olyan volt a tiéd is. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Ha már más népekkel, nemzetiségekkel, kisebbségekkel kapcsolatos kifejezésekkel finomkodunk, vagy egyenesen mellőzzünk, akkor a sajátunkat miért kell legyalázni a sárga földig. Amit a #3-as hozzászólásban leírtál egy magyar emberre nézve pontosan ugyanolyan dehonesztáló, minthogyha cigányoznál.

Másrészről pedig azért mert én sem vagyok tökéletes és néha én is rosszul ítélem meg a megfelelő hangnemet. Nyilván hogyha látom, hogy a partnerrel van lehetőség értelmes eszmecserére nem fogok üvöltve anyázni.


Amit túlzónak írtál az pontosan az, hogy a gyűlölködés az "tipikus magyar" vonás. És pontosan erre gondoltam minden egyes alkalommal, amikor említettem, mert ez egyszerűen nem igaz. Pontosan erre utaltam (próbáltam utalni) a zárójeles megjegyzéssel. Ha a magyarnak a gyűlölködés/gyűlöletkeltés lenne a legfőbb definíciója (ráadásul tipikus módon, ami ugye legalább néhány évtizedes előzményt feltételez) annak biztos, hogy lenne valami megnyilvánulása (ugye külföldi sztereotípiák stb.). De nincs.

Főiskolás koromban én is jártam többször külföldön ösztöndíjakkal és a koliban is sok külföldi diák szállt meg. Amit leírtál megerősíteni tudom. Azaz mégsem. (Nálam volt olyan aki azóta is az országban él.) Ugyanis én is gyakran ezt a választ kaptam, hogy az emberek miatt, de ezt sosem azzal magyarázták, hogy mi mennyire utálunk mindenkit, hanem mert kívülállónak éreznék magukat. Kevés magyar beszél idegen nyelvet, a külföldiekre furcsán néznek, más bőrszínűekre még inkább, de ez egyik sem jelent utálatot, gyűlöletet meg végképp nem.

Én 25 vagyok. 2,5 évet tanítottam 3 különböző iskolában tanítottam. Ebből 1 volt megyeszékhelyen 2 vidéken "kevert" tanulókkal ráadásul az egyik pont egy zsinagóga mellett. Nem vagyok a megtestesült tapasztalat, de úgy gondolom eleget láttam már, hogy tudjam mennyire lehet komolyan venni egy 13-15 éves gyermek zsidózását. 14 éves koráig még az a lényeg, hogy mondhatja, az nem számít, hogy mit.

Pontosan ez a helyzet azzal, ami az interneten is megy.

Mindenki azt hiszi, vagy azt akarja elhitetni, hogy ha itt mindenki fegyvert kapna akkor a 13 évestől a 103 évesig mindenki tömegmészárlásba kezdene és nem mondom, hogy melyik történelmi gyalázatot hajtaná végre újra.

Tényleg lehangoló, ami az internetes fórumokon megy, de az eredeti okát senki sem keresi senki sem arra keres megoldást.

Ha társadalom tudományokkal foglalkozol, akkor gondolom nem kell bemutatni, hogy például az általad említett ápolónő milyen mértékű stressznek lehet kitéve és hogy milyen mértékű frusztráció munkálkodhat benne és hogy ezt mikor és hol tudja illetve pontosabban, hol és miért NEM tudja levezetni ha mondjuk egy vidéki kisvárosban dolgozik. Mi marad? Az internet.

Sőt vannak velünk egy korúak, akik más lehetőség híján kimondottan kr*ténkedni járnak fel az internetre. Természetesen nem akarom bagatellizálni a dolgot, nyilván vannak olyanok, akik ezt a felhalmozódó feszültséget egyszerűen nem képesek feldolgozni és valóban gyűlöletig hergelik magukat, de ez a szám lényegesen kevesebb, mint amennyinek be próbálják állítani.


Ráadásul gondolj bele, melyik a célravezetőbb, ha van egy agyonfrusztrált társadalom és te még oda jössz és el kezded még olyan hamis dolgokkal is szekál, ami nem igaz ("Nézd! Ez vagy te! Látod, nem tudsz mást csak gyűlölködni!) vagy ha mondjuk valódi problémára hívod fel a figyelmet és te magad próbálsz a pozitív minta lenni?


Még egyszer mondom a gyűlölködés nem "tipikus magyar". Csak még egy saját magunkra aggatott alaptalan, önbecsmérlő jelző. Most komolyan mondjatok már még egy nemzetet, ami ennyi negatív tulajdonságot aggat önként magára!

Gyűlölködő,megkeseredett,rasszista, antiszemita,komcsi,proli,önsanyargató,megalázkodó, birka természetű nem is tudom én mi mindent mondunk még saját magunkra.

És ezek közül bármelyiket hallottuk-e már, hogy külföldiek ránk mondják. Ha mondják is mindegyik(de legalább is a nagy többség) tőlünk mondja vissza, mert tőlünk hallotta.

De most komolyan, akkor tényleg, minden rosszindulat nélkül, de kérlek mondj már 5 darab "tipikus magyar" pozitív tulajdonságot.

2016. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olyan volt az enyém is ?:)

1 szóval nem mondtam rád, hogy hazaáruló vagy, nem vagy magyar, felsőbbrendű meg társai, olvasd újra el, akkor megint amit írtam.

Egyáltalán nem kell finomkodni más nemzetekkel sem, lehet keményen kritikát fogalmazni másokra is, de ne keverjük a kritikát a gyűlölködéssel, ez két dolog, és te már 2x próbálod őket összemosni.


Ez egyáltalán nem túlzó, előbb is leírtam, most is leírom, hogy tényleg semleges szemmel néz szét a magyar pártok szimpatizánsai között, hogy viszonyulnak másokhoz az fb-n, vagy bárhol máshol, ahol a politikáról beszélnek, nem fogsz egyetlen egy olyan vitatkozást látni, ami érdemben menne, helyett arról kezdenek el vitatkozni, hogy melyikőjük a hazaáruló és ki a nagyobb magyar, Magyarországon ma ez folyik, mint a nagy politikában, mint kisemberek szintjén.


"külföldi sztereotípiák" nincsenek?:D ezt most te sem gondolod, komolyan, hogy nincsenek? akkor mondok párat, akinek van pénze rögtön lezsidózzák, aki ma 2016-ban a kormánnyal szemben véleményt mond rögtön lezsidózzák, ha valaki egyetért, azzal ami nyugaton megy rögtön le nyugatimádózzák, ha valaki szívesen látja a kínaiakat rögtön le kommunistázzák és mellékesen mondom, hogy itt Pesten a ferde szeműeket gyakran komcsizzák. Tehát bőségesen bőségesen akadnak sztereotípiák. Ja és még a szomszédos nemzeteket nem is említettem, függetlenül, hogy mi a viszony.


Értelek, persze sok vélemény van a külföldi hallgatóknak, én amit nagyon furcsállok, hogy elvileg a magyar a világ egyik legnehezebb nyelve, de van pár brazil ismerősöm, akik neki kezdtek hobby szinten tanulgatni, mert hogy nekik ez tetszik, akkor egy amerikai ismerősöm, hangzatossága miatt bírja, érdekes, azonban én amiket hallok, azért nem tudnának itt élni, mert az itt élő emberek nagyon zárkózottak, szürkén látnak mindent, hatalmas a feszültség bennük, ha valami nem tetszik nekik robbannak, nem tudnak mosolyogni...stb és ezekkel mind egyet is értek, mert így van, sétálj egyet a körúton és nézd az arcokat.


Ha már bőrszín, egy kérdést feltennék...szerinted, mi az oka annak, hogy amikor a migránsok tavaly jöttek, a legtöbb magyar nagy átlagban, lecigányozták őket? érdekes dilemma, na meg ugye a sztereotípiák.


Ne haragudj, de most egy picit személyeskednem kell...25 éves vagy...ne vállalj gyereket soha...a mai 12-18 évesek, tehát a tizenévesek...azt látni, hogy vissza pofáznak a saját szüleiknek a tanároknak az utcán...ez mind az ilyen hozzá állásos nevelés az oka, amit előbb írtál, hogy az a lényeg, hogy mondja és nem számít, hogy mit..pfff, hát ha én annyit mondtam volna, hogy köcsög életbe vagy csak annyit, hogy hülyebarom, már vertek minket pofán, nem hogy arra buzdítottak, fiam mondjad, mert megteheted...apámnak nagyon nem akarnálak, de tanárnak simán, ezzel a gondolkodással :D 92-es születésű vagyok, de mi anno sosem pofáztunk soha vissza, sőőőt sosem hallottam volna, hogy úgy beszéltünk volna, hogy minden 2. szó káromkodás lett volna, és a szüleink sem jöttek azzal, hogy csináld csak mert megteheted :D

Na és az is durva, vagy inkább érdekes, hogy egy 13-15 éves zsidózását simán elnézed, de nekem aki 23 vagyok, rossz szót szóltam a magyar társadalomra és már kiakadtál, várj inkább tanárnak se menj :D


Az interneten a gyűlölködés és minden probléma megoldásában a fegyver általi agyonlövés az azért van, én szerintem, mert a magyar társadalomban hatalmas a feszültség, nem adhatja ki otthon, nem adhatja ki a munkahelyén, és mivel az interneten nincs következménye a gondolatoknak, így a net jó szelepnek lásd, az ápoló nő, aki gépfegyverrel keres megoldást, hol ott épp ellenkezőjének kellene lenne a feladata. Szóval ezzel egyetértünk, de ne feledjük el, hogy mércének is jó a net...napestig lehetne sorolni, hogy a magyarok mi mindent gyűlölnek és mennyire hangoztatják ezeket a neten.


A magyar emberekben nagy a feszültség...a magyar emberek egy része, ha így jobban tetszik, semmi sem jó nekik, ami nem a megszokott, lásd a szelektív hulladék gyűjtés...miért jönnek rá az elméletek, mert + gondnak képzelik csak, mert ezt is más akarja ránk erőltetni, mer..mert..mindig van, akit vagy amit gyűlölni kell, és a magyar ember átlaga így gondolkozik, nem véletlen, hogy az új dolgoknak, éves átfutások kellenek...ezért a mentalitás miatt is fog 20-30 év múlva is ott tartani ez az ország, ahol most.


Utolsó előtti bekezdésedre, a te példádat hoznám fel mint megoldás... előbb elmondom, hogy mi a probléma (felismerés), aztán jönne az, hogy kigondolni, hogyan tudnék ez ellen tenni(tervezés), és végül tenni ellene(végrehajtás). Ha egy frusztrált társadalomban, nem mondasz kritikát, mert félsz, hogy elküldenek az anyu.ba, akkor, akkor nem vagy különb náluk, a másik fő érv, hogy ne te gondolkozz mások helyett, hanem neked kell rávezetni, arra hogy gondolkozzanak...hogy felismerjék a problémát és mondják, igen ez tényleg gáz, és ne a szart védjék végtelenül.


Minden egyes nemzetnek vannak ön kritikusai, minden egyes nemzetnek vannak negatív tulajdonságai, a kérdés, hogy az adott nemzet tesz is ellene, tud is fejlődni vagy sajnáltatja magát és a hibákat beállítja pozitívumnak...ez a különbség, mi az utóbbiba tartozunk. Ja és hidd el, más nemzeteknél is vannak ilyen jelzők, csak mi ebben élünk és nem másban, így kevésbé látunk máséba bele. Te sosem éltél huzamos ideig Szingapúrban vagy Peruban...halvány lila fingod sincs, hogy milyen társadalmi problémák lehetnek ott...majd akkor tudsz véleményt mondani róluk, ha már kellő időt töltöttél ott és bele látsz a dolgokba....magyarul, ne várj kritikát olyan külföldiektől, akik ide jönnek és max 1-2 hetet töltenek itt éttermezéssel, meg bor ivással.


5 pozitív tulajdonság: maximális segítőkészség(de csak ha az adott dolgok nem hátráltat minket, vagy nem teremt jobb eszközöket a mieinknél, ált. akkor vagyunk hajlandók csak segíteni), türelmesek vagyunk, ez lehet pozitív, de lehet negatív értelemben is érteni, vendégszeretők vagyunk( de csak ha átutazóban vannak, ha már tartósabb időről van szó, jönnek azok a bizonyos fent említett dolgok), keményen és szorgalmasan dolgozunk (átlagban igaz ránk, ez megint lehet pozitív és negatív dolog is), erősen őrizzük a hagyományainkat, én úgy gondolom ez jó dolog, de az is tény, hogy pont ebből fakad, hogy kevésbé vagyunk nyitottak az új dolgokra.

2016. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Először is, bocsánat, hogy csak most válaszolok. Elég sűrű napjaim vannak mostanában.

Ahogy elnéztem a legutóbbi hozzászólásomat nagyon sok helyen félreértelmezted és túl sok helyen futottál lyukra (ezt normál hangnemben írom, nem kárörvendő vagy kioktatóhangnemben). Úgyhogy még egyszer, (viszonylag) röviden:


A legelső hozzászólásodban (#3) azt írtad, hogy a magyar ember alapvetően gyűlölködő és amikor csak teheti gyűlölködik.

Azt állítod, hogy ez a hozzászólás egy durva kritika.

Én pedig azt mondom (most már utólag én is belátom) egy oda nem illő hozzászólás után, hogy ez nem lehet kritika, mert maga az állítás nem igaz. Így ebben a formában előbb kelt gyűlöletet, minthogy bármit is segítene.

Azok a szófordulatok, amiket használtál ("Legfőbb definíció", "mindent utálnak és gyűlölnek", "szinte vérükben van", "még a legjobb barátságok is kettészakítja a magyar vér") egyértelműen arra utal, hogy a magyarok alapból, már már eredendően születésétől kezdve gyűlölködik és lényegében ez a célja, ezért él. Ez hazugság.

Gyereknél, amit gyűlölködésnek neveznek, az gyerekkori sajátosság ("nem az a lényeg, hogy mit, hanem, hogy mondja"). Te gyermeknevelésről beszélsz én gyermek pszichológiáról. Ebben a korban a gyerek a határokat feszegeti és azt próbálgatja meddig mehet el Olyanokat mond, ami tilos vagy ami még a felnőtteknél is tabu. Az, hogy a szülő szab-e neki gátat az már a gyermeknevelés része a dolognak. Ha nem, vagy csak nagyon keveset, azt hívják liberális gyermeknevelésnek. Annak az eredménye a sok általad leírt mai tizenévesek. Nem emlékszem, hogy írtam volna, hogy ilyet támogatok.

Egy 25 évesnek meg már elvileg ismerni kéne ezeket a határokat, kivéve persze, ha nem lettek neki megmutatva.


Felnőttek esetében pontosan azt írtam, az azt megelőző hozzászólásomban (#11) amit te a legutóbbi hozzászólásodban (#12). Hogy az emberekben, micsoda feszültség és frusztráltság munkálkodik és az én véleményem szerint ezt használja ki a politikai elit és ők szítják azt a haragot, aminek az eredménye az interneten látható szitkozódás. De az sem olyan mélységű, mint amilyennek beállítják. Attól, hogy valaki leírja diplomás tanár létére, hogy a migránsokat le kéne lőni, attól, hogy adsz egy fegyvert a kezébe, nem fogja elkezdeni halomra ölni őket, mert ez csak feszültség levezetés. Mert máshogy nem tud. "Nem adhatja ki otthon, nem adhatja ki a munkahelyén," és nem adhatja ki az étteremben, nem adhatja ki egy focimeccsen "így a net jó szelepnek". Nem azért gyűlölködik a neten, mert magyar, hanem azért, mert ez a szelep. Azt hiszik, hogy a neten gyűlölködés az ember igazi arca míg a jófej ápolónőt megjátssza, mert egy kétszínű kígyó maszkban. Szerintem pont fordítva igaz. Amit a valóságban látsz, az a valóság és az internet egy nagy kocsma, ahol kedvére kiordíthatja magát.

Ha fegyvert adnál nekik, akkor az a sarokban porosodna és ugyanúgy az interneten zsidózna, nácizna, cigányozna, nagymagyarozna.

A magyar (és ez szerintem igaz más nemzetekre is) nem azért gyűlölködik és szidja a zsidót (csak, hogy témánál maradjunk), mert ő ilyen, mert magyar, mert "jaj, de jó zsidót utálni", hanem azért mert iszonyatosan frusztrált és ezt a frusztráltságot a politika alakítja át gyűlöletté, ami neki szavazatot hoz.


Ha valóban a gyűlölködés lenne az életünk és annak élnénk, már rég kialakul volna rólunk külföldön egy sztereotípia. Egyetlen egy külföldi sem mondja soha a magyarokra, hogy notórius gyűlölködők lennénk. A külföldről érkező emberek érvei -arra, hogy miért nem akar itt maradni- között sosem lehet felfedezni a gyűlölködést vagy annak szinonimáját. Amiket te felsorolták, azok között sincs olyan. Viszont rendszeresen emlegetik a vendégszeretetet. Ezt szintén írtad te magad is a pozitív tulajdonságok között. Nem érzed úgy, hogy a kettő kicsit ellentmondásos? Egy olyan ember aki megállás nélkül gyűlölködik, merthogy "valakit vagy valamit gyűlölni kell, anélkül nem telhet el egy nap" az pont a vendéget ne gyűlölné? Vagy ha a vendég fogadása előtt leül az internet elé 5 percet nácit gyűlölni, akkor az napra már le van tudva a dolog? De akkor itt megint elveszti a mélységét a dolog, akkor megint csak oda lyukadunk ki, hogy az a gyűlölet nem is annyira gyűlölet.


A magyar nem születésétől kezdve gyűlölettel teli és nem mindenki iránt pláne nem azért mert ez okoz neki kéjes örömet.

Ha azzal kapcsolatban fogalmazol meg durva kritikát, hogy a magyar milyen hülye, mert hisz a politikusoknak, azt mondom jogos. Így viszont, hogy hamis állításról fogalmaztál meg kritikát -ráadásul olyan hangnemben, amilyenben- az csak további gyűlölködést fog szülni.


Ami ma az interneten megy, szégyenteljes és egy cseppet sem követendő dolog, de azt is látni kell, hogy ez egy eredmény, aminek okai vannak. Szerintem az okokat kell megszüntetni.

2016. ápr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is bocsi, hogy csak most írok, de zh hét volt.


Ezzel nem fogunk egyet érteni, de nem is baj, én úgy gondolom, meg még jó sokan így gondolják, hogy a magyar emberek nagy általánosságban zavarja, ha valaki sikeresebb vagy jobb nála, erre elkezdenek szitkozódni gyűlölködni, ki ha nem én..stb szerintem ez nagy általánosságban megfigyelhető jelenség a magyar társadalomban. A másik a legjobb barátokat szétszakító vér, meg nem eredendően a magyar gyűlölködésre gondoltam, hanem arra, hogy külföldön, ha magyarok együtt élnek dolgoznak...stb előbb utóbb szétválnak, mert pont amit fentebb írtam, egyik magyar nem tudja elviselni, ha másik sikeresebb és elkezdi emiatt utálni és alá tenni a másikat, nagyon sok ismerősöm lakik és dolgozik külföldön, most kapásból tudnék neked 8 storyt mesélni.


Jaaj, a politikát ne keverjük a gyermek nevelésbe...a mai gyerekek liberálisan nevelik? ez már ott megbukik, hogy az ehte konzervatív szülők gyereke ugyan úgy nevelnek mint a többi gyereket mindent megengednek nekik, max vasárnap templomba járnak. Mai fiatalok nevelésében semmi köze a politikai ideológiáknak, egyszerű oka az, hogy egyszerűbb ráhagyni a gyerekre amit csinál, mint folyton figyelni és megmagyarázni mit miért nem szabad...a másik, azokat a gyerekeket, akiket minden nap orrba-szájba agyon verik konzervatív neveltetés címszó alapján..azért ez sem állja meg a helyét igaz?


Szerintem az egész 3- bekezdéssel egyet értünk, feszültség levezetés a neten...ez tény, én csak annyit írtam, hogy jó indikátornak is...az is tény, hogy a nagy politika alakítja vagy ha jobban tetszik terelgeti az embereket...de azért nem merném ki próbálni, hogy ha tényleg fegyvert kapnának mit csinálnának vele...azért nem lenne jó itt is egy Texasi helyzet.


A gyűlölködést nem úgy írtam és nem is úgy értettem, hogy a magyarok legfőbb célja az életében...hanem úgy, hogy a magyarok egyik legfőbb hátrányos jellemzője, mint hogy vendégszeretőek.


A probléma megoldása szerintem az lenne, hogy az embereknek fel kellene ismerni, hogy a politikailag gerjesztett gyűlölködést felismerjék és tudjanak nemet mondani, de amíg a magyaroknak vezír kell és arra terelődni, amerre valaki mondja nekik, addig nem lesz változás.

2016. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!