Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar jobb oldal zsido...

A magyar jobb oldal zsido ellenes volt. most talan iszlam ellenes lett inkabb? hol tart most?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Mindkét primitív kultúrát utálja a jobbszéle és a normálisabb elemei. Főleg előbbit.
2016. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

A normális ember ellenzi a migrációt és a bevándorlókkal való országelárasztást.

Ez eddig tiszta.


De ami ennél több az már más.

Alapvetően két csoportra jellemző, hogy a migránsválságból elvakult iszlamohisztériát kreálnak.

Az egyik csoporthoz tartoznak (ez a kisebb) a neonácik. Ez a csoport mindig a másik emberek iránti gyűlöletből profitált. Így most is nyilván nem elégednek meg avval, hogy a migránsok ártanak a társadalomnak, hanem elkezdenek mindenféle mecsetgyújtogató akciókat szervezni.


A másik csoport (a nagyobb) pedig a cionisták vagy kriptocionisták. Ide az a csoport tartozik, mely csak azért kezd el mindenféle hazug iszlámellenes propagandába és iszlamohisztéria keltésbe, hogy azzal később könnyebben rá tudja venni híveit az Izrael-imádatra.


Ha megnézed a nyugat-európai iszlámellenes pártokat, majdnem mind elvakult Izrael-imádó, mint pl. Geert Wilders holland pártja vagy az angol EDL.

Az USA-ban az iszlamohisztériából a republikánus Izrael-barátok profitáltak.


Magyarországon jelenleg a Hit Gyülekezete terjeszti az iszlamohisztériát, ők állnak a dzsihádfigyelő, vigyázó.blog, atv és egyéb elvakult iszlámellenes turbócionista propagandák mögött is.


Szerencsére a magyar jobboldal valamennyire ellenáll a cionizmusnak. De félek, hogy a túlzott iszlamohisztéria itt is Izrael-imádatba fog vezetni.

Ne csodálkozzatok rajta ha 10 év múlva a Jobbik lesz a legnagyobb cionista párt.


Ezért kell józannak lenni.

El kell utasítani a migrációt és mindenféle jöttmentek befogadását. De nemet kell mondani a gyűlöletre. A cionista propaganda által kiváltott iszlamohisztériára és muszlimgyűlöletre.

2016. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

A magyarok azon belül is a szélsőjobboldaliak mindent utálnak, ami nem magyar...ez a legfőbb definíciójuk.


Mindent utálnak és gyűlölnek, ami nem megszokott dolog Magyarországon is, mindenkit utálnak, akik nem úgy néznek ki, nem úgy viselkednek vagy élnek, mint a magyarok. Ilyenkor jön szóba a gyűlöletbeszéd és végül a fejbelövések, mint megoldás.


A magyaroknak szinte vérükben van, hogy valakit vagy valamit gyűlölni kell, anélkül nem telhet el egy nap.


Azonban, magyar még a másik magyart is gyűlöli, ha az sikeresebb vagy jobb eszközei vannak nála, ilyenkor a magyar ahogy csak tud alátesz a másiknak, ahogy éri.

Ez a hatás külföldön meg 6x-dik, ha két magyar együtt él, még a legjobb barátságok is kettészakítja a magyar vér.

2016. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

# 3


Amit leírtál, az sajnos igaz.

Például Vajdaságban nemsokára lesznek a választások (községi, tartományi, országos). És a magyar pártok közül volt a VMSZ (Vajdasági Magyar Szövetség), Pásztor Istvánnal. Orbán Viktor kijelentette, hogy az egyszerűség kedvéért a vajdasági pártok közül csak a legnépszerűbb vajdasági magyar pártot támogatják (ez a VMSZ). Ezért Pásztor visszaélve a helyzetével diktatórikus uralkodásba kezdett. Bárki, aki megkérdőjelezte a VMSZ-t, azt mind kizárta a pártból.

Ez miatt sok jóérzésű magyar újabb kisebb civil szervezetet alapított és újabb pártokat mint pl. a Magyar Mozgalom. Pásztor mindenkit kizárt, akiknek köze volt ezekhez a VMSZ-ben.

Becsén pedig a magyar a magyar ellen ment!!! A VMSZ ki akarta űzni a másik magyar pártot (jelentették őket Beográdba, hogy elírtak valamit a pártcédulán, ezért zárják őket ki).

El tudjátok hinni! Alig van magyar Szerbiában, de még ez a kevés is egymás ellen dolgozott!

(nem mondom, vannak jóérzésű emberek is a vmsz-ben, de a pártvezetőknek fejükbe szált a hatalom).


De mi a bosnyákok, albánok és szerbek közt?


A szerbek nemzeti jelképe, benne van a címerükbe:

[link]

(a négyes cirill Sz-hang, vagyis CCCC), melynek jelentése: "Csak az összetartás menti meg a szerbet!"


Ami meg a bosnyákokat és az albánokat illeti, ők mivel muszlimánok, ennek köszönhetően még a szerbektől is összetartóbbak.

Jellemző, hogy foggal-körömmel küzdenek, hogy barátaik vagy ismerőseik kapják meg a munkahelyet vagy ha kijutottak külföldre, akkor a végsőkig segítenek társaikon.

Mondjuk részben az ex-Jugoszláv országok lakóiba a Tito kor is pozitívan hatott e téren.

Magyarországon ezzel szemben a Kádár-korban csak széthúzás volt.

2016. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

#3

Akkor elárulnád, hogy te kiket gyűlölsz? Mert olyan gyönyörűen általánosítasz, hogy öröm nézni. Ez alapján ha te is magyar vagy, akkor nyilván te is gyűlölködsz. Neked ki a gyűlöleted tárgya? Csak nem pont a saját nemzeted? Mert ez esetben a saját jellemzésedet olvashatjuk.

Esetleg felsőbbrendűnek gondolod magad? Aki önmagát felsőbbrendűnek gondolja az esetek nagy többségében egyáltalán nem az, sőt...

Kezdjünk el neveket sorolni kik gondolták magukat felsőbbrendűnek? Esetleg azokat is, akik erre ideológiákat építettek? Mert akkor velük vagy egy szinten.

Esetleg nem is vagy magyar? Akkor ez nem előítéletesség? Tudtommal sztereotípiák alapján megítélni egy embert, népet, nép csoportot nem tartozik a liberális alapelvek közé.

Ha itt ilyen gyűlölet van és idegen ellenesség miért vagy még Magyarországon? Miért jönnek annyian ide külföldről tanulni, gazdálkodni, nyaralni? Tuti mazochista mind.


Itt barátom, az egyedüli aki gyűlöletet kelt, az te vagy.


U.i.:A gyűlöletet, mint fogalmat is degradálják, mert olyanra is használják, ami abszolút nem az (ismerünk még ezen kívül ilyen szavak). A te hangulatkeltésedre azonban pontosan ráillik.

2016. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

tegnap 19:35


Elsőnek is, látom nagyon szíven ütött amit írtam lehet túlzóan írtam......de ez van... csak körül kellene nézni és nem hisztizni a társadalom kritika sosem árt.


Ja és, hogy tud attól, hogy általánosságban írtam, mindig vannak kivételek, de te nem tartozol közéjük.


Gyűlölködni én nem szoktam, vagy is nem úgy kelek fel minden reggel, hogy ma kit küldök el az any.ba.

Nem tudom, miből gondoltad, hogy utálnám a saját nemzetem vagy, hogy felsőbbrendűnek gondolnám magam, én sem kezdek el látatba találgatni, hogy egy tanyasi szélsőjobboldali szimpatizáns vagy.

De azt biztosra tudom mondani, hogy gyűlölöm a felsőbbrendűnek gondoló szélső emberkéket.

Nem vagyok magyar? hát te esetleg véletlenül nem szingapúri vagy?..lol

Miből gondolod, hogy liberális lennék? se nem liberális, se nem konzervatív, se nem szocdem, se nem nacionalista és se nem kommunista szimpatizáns nem vagyok, de tudom, hogy ez elég nehéz megérteni, mert sokaknál, olyan szó, hogy független nem létezik, de ettől függetlenül....ez van.


A gyűlölet és az idegenellenesség nem abban merül ki, hogy ha egy magyar meglát egy külföldit neki esik a nyílt utcán...hanem, hogy szitokszónak használja, vagy ha egy külföldi valami olyat csinál ami nem tetszik, már is őt tartják a világ bajainak forrásának.

Amúgy meg a külföldi hallgatók, azért jönnek tanulni hozzánk, mert nálunk a legolcsóbb az orvosi képzés, nem véletlenül van nagyon sok brazil hallgató itt.


Mint írtam, nem árt az ön és a társadalmi kritika...elég gáz, ha valaki saját magára és a környezetéről, azt gondolja, hogy tökéletes.

2016. márc. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tobi Hurwitz válasza:
91%
3 -as/6-is, 100% egyetértek veled!
2016. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy túlzóan írtad.

Itt nem arról van szó, hogy tökéletes-e a magyar, mint olyan, mert nem az. Egyik nép sem az. A magyar embernek is vannak hibái (nem is kevés) és az utóbbi időben (köszönhetően különböző, ráadásul torz politikai rendszereknek) egyre több.

Társadalom kritika is kell, de ne essünk már át vele a ló másik oldalára és főleg ne vegyünk már bele olyan dolgokat, amik egyáltalán nem igazak. Nincs évszázados hagyománya, nincsenek gyűlölködő ünnepeink és külföldön sem alakult ki rólunk semmi ilyen kép vagy sztereotípia. (Ugye, legfőbb definíció!?)

A "tipikus magyar" NEM gyűlölködő. Természetesen vannak ilyen emberek, kár lenne tagadni. A magyarok között is és más nemzetek között is. Nem gondolom, hogy itthon több lenne belőlük. Mindenhol ezek a csoportok a leghangosabbak. És amennyire tudom, nem fair dolog egy népet egy marginális csoportja alapján megítélni.


Nem beszélve arról, hogy nagyon sok dolog, amire rányomják, hogy gyűlölködés, az nem gyűlölködés. Bárkire és bármire rá lehet fogni, hogy gyűlölködés, elég ha valakinek nem tetszik, amit mond. Közben a valóság az, hogy egész csak szájkarate.


A "tipikus magyarról" meg annyit, hogy ha más népekre, népcsoportokra nem használunk degradáló kifejezést, akkor a sajátunkra miért? Főleg úgy, hogy a "tipikus magyar" egyértelműen pejoratív jelző. Egy svéd mikor mondta az magára valami abszolút negatív dolog kapcsán, hogy "tipikus svéd" vagy ugyan ezt egy csehtől a saját népére? Egyik sem olyan hülye, hogy saját népét degradálja (még akkor sem, ha bevándorló). Mindegyiknek van egy egészséges, nem túlzó, tudatos elfogultsága a saját országa iránt (még annak is, aki bevándorló).


Jó dolog az önkritika, addig, amíg valós hibákat tár fel. Csak eljön a pont, amikor abba kell hagyni és elkezdeni a változást, a kritikus pontok orvoslását. E helyett inkább tovább keresünk és már olyan dolgokat is kritika ként fogalmazunk meg, ami nem is igaz. Tessék, itt a magyar társadalom egyik tökéletlensége.

("10 magyarból 8 kritikus. Legyen ÖN is kritikus. Kritizálja a város szemetességét, de ne hajoljon le felvenni a szemetet, főleg ne a másét! Kritizálja a hülye sofőröket és üssön el egy embert zebrán!")

2016. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Elsőnek is, látod az előző és a mostani hozzászólásod közti különbséget? első hozzászólásodban, normális érvelés helyett csak támadtál, hogy biztos nem vagyok magyar, meg felsőbbrendű vagyok, meg tuti liberális, az utóbbi hozzászólásodban, meg sikerült lenyugodnod és vagdalkozás helyett normálisan érvelve vitatkozni...az a gáz, hogy a legtöbb ember az előző megoldást választja, mert az nem igényel sok gondolkodást.


Az első mondatoddal egyetértek, viszont kb 2-3x írtad, hogy ne vegyünk bele olyan dolgokat, amik nem igazak, de azt nem írod, hogy mik azok a dolgok, amik túlzónak írtam volna.

"(Ugye, legfőbb definíció!?)" Ezt elég rosszul értelmezted, ha engem idéztél ugye...én ezt pont nem arra írtam, hogy gyűlölködő ünnepeink lennének...sőt tovább megyek még hasonlót sem írtam az ünnepeinkre, erre elég kíváncsi vagyok, hogy honnan jött ez a gyűlölködő ünnepek ?:) "legfőbb definíció" másra értettem és írtam, fentebb olvasd el újra, hogy mire.


A másik dolog, hogy ne gondolt 100%-ra azt, hogy amikor a sztárokat meginterjúztatják és mindenki ájuldozik a kamerába, hogy itt milyen aranyos rendes emberek élnek...23 éves egyetemista vagyok, elég sok külföldi hallgatóval ismerkedem meg, és két véleményük van, ha nem is mindenkinek, de jó pár embernek...nagyon tetszik a fővárosunk és az ország is, odáig vannak érte, de rögtön mondják, hogy ne tudnának itt élni, az emberek miatt.


Így van, ezzel is egyetértek, hogy mindenhol vannak gyűlölködő emberek, és azzal is egyetértek teljes mértékben, hogy nem egy kisebb szélsőjobboldali ultra szurkoló méretű banda alapján kell, megítélni egy nemzetet...csak, hogy én nem is rájuk alapoztam, 23 éve élek itt, kb 8-9 éve követem a politikát-gazdaságot-társadalom változásait, még azt sem lehet mondani, hogy nem tudom mi a helyzet itthon, + ezt tanulom.

Tehát, az hogy amikor egy 14-15 éves srác szitok szónak használja a zsidókat, úgy hogy kb életében nem is találkozott egyel sem, elgondolkoztató, hogy vajon akkor hogy? de ne mondjuk zsidókat, mert ma aki egyet is védelembe vesz, az már hazaáruló vagy rögtön liberális lesz ugye, hanem legyen más nemzet pl. nyugati, svéd, kínai, arab, amerikai, afrikai..ha jól tudom, ma ezek a legtrendibbek, akiket szitokszónak használnak, bármire, ezeket az előbb említett szitokszókat, szerintem, nincs ma olyan család, ahol az apa vagy az anya a gyerekei füle hallatára ne mondana, és így eljutottunk, hogy egy 13-14 éves, hogy is utálhat olyas valakit, akit még életében nem is találkozott?!


Elgondolkoztató, hogy mikor a facebookon azt látni, hogy egy ápoló-gondozó nő, azt hangoztatja, hogy aki be akarja rakni a lábát ide, azt agyon kell lőni és sok hasonló ilyet lehet olvasni a facebookon...csak szét kell nézni, mennyi ilyen ember van, akik így gondolkoznak ilyen témában, miközben aranyos cuki nyuszikat posztolnak a szeretteiknek.


De, ezek nem csak a neten, hanem személyesen is így van, a mi beszélgetésünk a legjobb példa, én egy kritikát fogalmaztam meg, te rögtön nekem támadtál és elkezdtél személyeskedni érvélés nélkül, elég sok ilyen vitát láttam, ahol a vita már nem a témán alapult, hanem hogy melyik a nagyobb hazaáruló vagy ki a nagyobb magyar, és ezt akár hiszed akár nem, ma így vitatkoznak az emberek, egyszerűen higgadtan a témáról vitatkozni egyszerűen nem tudnak, én arra gondolok, mert az emberek lusták gondolkozni és inkább a másikat támadják vagy nem tudom.


Az utolsó bekezdéseddel is egyetértek, csak a helyzet az hogy magyar társadalom nem képes erre, mert volt volna rá 100 lehetősége is mégsem tettük, miért? mert a magyar a történelem során és napjainkban is másoktól várja a megoldást, a magyar társadalom azért keresik a vezér egyéniséget, mert szereti, ha megmondják merre kell menni.


A magyar ember nagyon-nagyon nehezen változtat a megszokotton, ha már a szemetet hozod példának, ezért is vagyunk az utolsó között a szelektív hulladék gyűjtésében.


Természetesen sokban nem értünk egyet és sok mindenben nem úgy látjuk a dolgokat, de erre vannak a viták, a higgadt nem személyeskedő viták. :) (ami ma már elég ritkák)

2016. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

3-asnak:


Minden elismerésem ,komolyan.

Te vagy az első akitől eddig hallottam/olvastam ebben a témában ilyenféle definiálást és még pont ,pont ,hogy -sajnos- találó is!

2016. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!