Szerintetek mikor fog a baloldali összefogás újra hatalomhoz jutni?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
"Az illiberális demokrácia (konzervatív demokrácia vagy irányított demokrácia, egyes értelmezésekben pszeudodemokrácia, részleges demokrácia, alacsony intenzitású demokrácia, üres demokrácia vagy hibrid rezsim) olyan kormányzati rendszer, melyben a választások ellenére a polgárok nem ismerhetik meg a kormányzati tevékenység jó részét a polgári szabadságjogok nagyfokú korlátozása miatt. Az illiberális demokrácia jellemzője a „fékek és ellensúlyok” rendszerének, a hatalmi ágak szétválasztásának hiánya, a civil társadalmi kontroll gyengesége. Az illiberális demokrácia olyan demokratikus társadalmi berendezkedést kínál, amely egy kormány választóinak többségi akaratát tekinti elsődlegesnek és nem óhajtja figyelembe venni a kisebbségi véleményt megfogalmazó polgárainak szándékait, az így kialakított centrális erőtérben zavartalanabbul és hatékonyabban tudja kormányozni az adott demokratikus jogállamot."
(Wikipedia)
És 2016-ban még élnek olyanok, akik szerint ez így tök jó, az embereknek ne legyen véleményük, ne gondolkozzanak, majd a kormány bácsi előírja nekik. És ez még sokkal szomorúbb, mint hogy Viktorék szétlopják az országot. Idáig jutottunk 27 év alatt, vissza a Kádár-rendszerbe.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
"A miniszterelnök részben Zakaria téziseire hivatkozva bírálta a liberális felfogást. Szerinte az új magyar államszerveződés a liberális demokrácia korszaka után a kereszténység, a szabadság, az emberi jogok értékeit tiszteletben tartva, ismét versenyképessé teszi a magyar közösséget. Kijelentette, hogy a munkaalapú társadalom az élősködő társadalmi elit uralmának ellentéte, nem pedig a liberális szabadságjogok felszámolása. Az illiberális fogalom és politológiai terminológia használata belföldön és külföldön azonnal élénk visszhangot váltott ki. A miniszterelnök vonatkozó mondatai:
>>Ne az legyen a magyar társadalom szervezőelve, hogy mindent szabad, ami más szabadságát nem sérti, hanem legyen az, hogy amit nem akarsz, hogy veled cselekedjenek, te se tedd azt másokkal.<<
>>A liberális demokrácia nem volt képes arra, hogy nyíltan kimondja és kötelezze – akár alkotmányos erővel – a mindenkori kormányokat arra, hogy munkájukkal a nemzeti érdekeket szolgálja. … Nem védte meg a liberális demokrácia, a liberális magyar állam nem védte meg a közösségi vagyont. … Aztán a liberális magyar állam nem védte meg az országot az eladósodástól. … Nem védte meg a családokat az adósrabszolgaságtól sem.…
…Ami Magyarországon ma történik, értelmezhető úgy, hogy a mindenkori politikai vezetés arra tesz kísérletet, hogy az emberek személyes munkája és érdeke, amelyet el kell ismerni, az a közösség, a nemzet életével szoros összefüggésben álljon, a kapcsolat megmaradjon, ez a kapcsolat erősödjön. Vagyis a magyar nemzet nem egyének puszta halmaza, hanem egy közösség, amelyet szervezni, erősíteni és építeni kell. Ilyen értelemben tehát az az új állam, amit Magyarországon építünk, illiberális állam, nem liberális állam. Nem tagadja a liberalizmus alapvető értékeit, mint a szabadság, de nem teszi ezt az ideológiát az államszerveződés központi elemévé, hanem egy attól eltérő, sajátos nemzeti megközelítést alkalmaz.<<"" (Ugyanott)
Olyan, hogy liberalizmus, nem létezik. Már a születése pillanatában is (francia forradalom), az egyik legvéresebb diktatúra volt, amikor is a guillotinok árnyékában hirdették a szabadság-egyenlőség-testvériség elvét... közben meg halomra gyilkolták a fél országot.
Sem Amerikában, sem Németországban nincs liberalizmus. Aki nem teljesen vak (vagy elvakult), láthatja, amint Bundesmutti a markában tartja a médiát, és újságírókat hallgattatnak el, félemlítenek vagy vásárolnak meg.
A piaci liberalizmus is marhaság. Olyan nincs, hogy mindenki egyenlő esélyekkel indulna: nyilvánvaló, hogy a nagytőke bedarálja a kicsiket, és ha valaki nem avatkozik be, akkor azt tesznek az emberekkel, amit akarnak.
Ne legyünk képmutatók, és ne tévesszük össze a szabadságot a szabadossággal!
Minden normális országnak VEZETŐI vannak, és nem tanácsadói. A vezetés pedig azt jelenti, hogy döntéseket hoz, és azokat végrehajtatja. Így volt ez a görög (rabszolgatartó) demokráciától a népi demokrácián át a kapitalista (liberális) demokráciáig mindenhol. Egy társadalmat nem lehet irányítani úgy, hogy bedobjuk a gyeplőt a lovak közé, aztán ők majd döntsék el, hogy merre mennek. Furcsa is lett volna, ha a királyaink megkérdezték volna, hogy akkor védjük-e meg az országot, vagy hagyjuk átvonulni a törököket, hogy verjünk-e pénzt, stb. Nem véletlen, hogy egyetlen nagyobb szervezet (pl. hadsereg, vállalatok stb.) sem liberális elvek alapján működik, mert akkor halálra lenne ítélve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!