Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz még vörös Budapest?

Lesz még vörös Budapest?

Figyelt kérdés

Budapest "vörössége" már elég régóta él a magyar köztudatban, bár szerény véleményem szerint ez már akkor megdől, ha vetünk egy pillantást Bécsre.

Viszont már Horthy 1919-es bevonulásakor is így emlegeti Budapestet: "Tetemre hívom itt a Duna partján a magyar fővárost: ez a város megtagadta ezeréves múltját, ez a város sárba tiporta koronáját, nemzeti színeit, és vörös rongyokba öltözött."

Aztán a rendszerváltás után az MSZP volt erősebb a fővárosban, mint országos szinten. 2010-ig úgy tartották, hogy az MSZP-t nem lehet legyőzni Budapesten.

Sokaktól hallom, hogy Budapest még most is milyen baloldali város, de én személy szerint ezt nem veszem észre. Már két országgyűlési választást is megnyert itt a Fidesz, ráadásul a főpolgármester is a második ciklusát tölti.

Meglátásom szerint Budapest már egyáltalán nem számít "vörösnek".



2016. márc. 16. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

2010 előtt sem volt olyan vörös, mint azt sokan állítják.


Demszky (aki SZDSZ-es volt) azért tudott nyerni, mert nem állítottak vele szemben jól felépített várospolitikust főpolgármester-jelöltnek. Ha megnézed az egyes önkormányzati választásokat pl. a Fidesz Tarlósig 4 évente cserélte a jelöltjeit.

2016. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Budapest fasiszta város is volt a 30-as vagy 40-es években.


Egyébként rendszerváltás óta Pest inkább a baloldali (kivéve mondjuk Rákoskeresztúr környékét), Buda meg inkább jobboldali.

2016. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én sohasem szerettem így kategorizálni, de tény, hogy a budapesti baloldal erősebb volt sokáig az országos eredményekhez viszonyítva.

A kérdés maga pedig megválaszolhatatlan. Lehet még Budapest egyértelműen baloldali többségű, de ugyanígy megvan a többi nézet "uralmára" is az esély. A politikában nagyon nehéz előre megjósolni a jövőt, rengeteg dolog befolyásolhatja a támogatottságot rövid idő alatt is.

2016. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MolotovPunk ***** válasza:
64%

Pesti kerületek most is vörösek.Budai kerületek meg inkább narancsosak.Ettől függetlenül elképzelhető,hogy 2018-ban Budapesten több kerület is ismét pirossá fog átalakulni.Több,mint 14-ben.

Orbán többször kritizálta már Budapestet.Volt nem túl rég egy konkrét beszólása is:ha rajta múlna nem adna semmi pénzt a fővárosnak.

Egyébként Budapesten az SZDSZ és MSZP mindig is erős volt.

Előbbi párt eltűnt,de ettől függetlenül az LMP és Együtt pártok is Pesten a legerősebbek.


(Pesti vagyok amúgy.)

2016. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MolotovPunk ***** válasza:
60%

(Egyébként ha jól emlékszem Demszkynek 2006 környékén Főpolgármester választáson volt a kihívója Tarlós és érdekes módon akkor még Demszky győzött.)

Mellesleg Tarlós és Fideszt közt is vannak ellentétek.Mostanában elég sok.Nem csodálkoznék azon,ha Tarlós függetlenként indulna választásokon.

2016. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Lesz még vörös Budapest!

De nem olyan álkomcsikkal, mint 1919-ben, vagy 1948 után, hanem egy olyan mozgalommal, amely tényleg az egyenlőségért küzd majd, de mindezt a szabadság útján, nem diktatúrával akarja majd elérni. Nem a teljes egyenlőség a fontos, csupán a teljes egyenlőségre való törekvés!

2016. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Budapest a kommunisták gyülekezeti helye.
2016. márc. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8 év baloldali ámokfutás után lett narancsos. Megint 8 év fideszes ámok után meg újra vörös lesz. Aztán megint csere, mert az emberek felejtenek. Ilyen egyszerű.
2016. márc. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 homo ludensz ***** válasza:

Horthy azért esküdözött mert a tanácsköztársaságnak nevezett valami a túlkapásaival nem volt valami fogyasztható Európának. Tény hogy a sárból 1938-ra kiemelte az országot de hogy milyen színű volt akkor az másodlagos.

'90 után széthullott a gyár s üzem nélkül maradt munkásság. A tsz.-ek széthordásával ugyan ilyen sorsra jutott a parasztság. A volt értelmiségi réteg elburjánzott és a pártoknál vagy külföldi érdekeltségeknél kötött ki. Egy asztalos vagy lakatos csak egyfajta mértéket ismer de egy értelmiségi a görbére is rámondja hogy egyenes ha az adott pillanatban az érdeke azt kívánja. / lásd egyetemi KISZ titkárok és egyebek/. Budapestet nem a színe tehetné jobbá inkább az hogy akik az élére álltak gazdaként tekintsenek reá s megélhetési forrásként kezeljék.

2016. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lett ;)
2020. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!