Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mit szól Szlovákia a...

Vajon mit szól Szlovákia a kettős állampolgársághoz?

Figyelt kérdés

Leginkább a Jobbikból nézem ki, hogy kettős állampolgárságot ad a szlovákiai magyaroknak, és szavazati jogot stb. Sok határon-túli magyar él náluk, és a Jobbik törvényeivel ELMÉLETBEN a Szlovákia elfoglalása történik.


A lényeg, hogy mit szól majd ehhez Ficó? xD Lerohanja MO-t?


2010. ápr. 3. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem hogy földhöz verné magát örömében. :)
2010. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csodálkoznék, ha tétlenül nézné...
2010. ápr. 3. 10:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki a lóf@szt érdekli hogy mit szól ficó??!!


és nem kettős állampolgárság, hanem a jogtalanul elvett állampolgárság >>>visszaadása<<<, tetszik érteni

2010. ápr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt, amit eddig Jobbik nélkül is csinált. Meg most már nem csupán Slota fogja azt állítani, hogy "na majd jönnek a magyar tankok", hanem talán Fico is. De, hogy lerohanjanak, az ki van zárva. Inkább az ottani magyarokat terrorizálják tovább.

Egyébként elméletben sem jelenti Szlovákia elfoglalását az állampolgárság és a szavazati jog, sőt, még a déli, magyarlakta területek elfoglalását sem. Attól az a terület még ugyanúgy Szlovákia szerves része lesz, még csak autonómiát sem kap. Vagy, ha te úgy gondolod, hogy mégiscsak elfoglaljuk Szlovákiát (vagy egy részét), akár csak képletesen is, írd le kérlek, miből gondolod ezt!

Egyébként jól látod, a Jobbik állampolgársági "ajánlata" a legszélesebb körű. A Fidesz ugyanazt az állampolgárságot adná, amit 2004-ben a népszavazással adott volna, az MSZP-ét meg próbáld meg elképzelni annak tudatában, hogy 6 éve még szögesen ellene voltak ennek a kettős állampolgárságnak... A másik három párt a három nagy párthoz képest semmi újat nem mutat e téren, így azokat nem is részletezném.

2010. ápr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel Ficó!

Őt érdekelte a nyelvtörvény, vagy Malina Hedvig, vagy Sólyom, vagy bár mi? Nekem inkább úgy tűnik hogy a szocik passzív hozzáállása inkább azt sugallta neki hogy a magyarokkal mindent meg lehet csinálni.


Na ennek lesz vége, és lesz@rom hogy Ficó vagy Slota mit szól hozzá!

2010. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"akár csak képletesen is, írd le kérlek"


Nem vagyok ennek szakértője, csak felvetődött bennem a kérdés:

Szlováka-Magyar határhoz közeli részeken szerintem sokan élnek majd a joggal, hogy kettős állampolgárságuk legyen, és így részben tagjai legyenek Magyarországnak.

Idővel talán, a déli részen elszaporodnak a szlovák-magyar emberek, és mivel tudjuk, hogy Szlovákia is régen MO volt, joggal merül fel Ficóban a kérdés, hogy "Ezek mi a francot akarnak a én országomban???".

További olaj a tűzre, a Jobbik, de főleg a gárda Nagy-Magyarországos szlogenje.

2010. ápr. 3. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy ezért is mi kelljen bocsánatot kérjünk, kit érdekel szlovákia? ellopták a földünket , diszkriminálják és bántsák a testvéreinket, a magyar állampolgárság a minimu!
2010. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Soha nem értettem,hogy miért kell a világ minden táján élő magyaroknak a kettős állampolgárság? Milyen alapon akarnak szavazni arról,hogy melyik párt legyen hatalmon Magyarországon? Olvastam olyan 56-ban kiment linkjét,aki azóta sen járt itthon,de szavazni akar.Arra hivatkozik,hogy a médiából ismeri a hazai helyzetet,és tudja kire kell szavazni,hogy jobb legyen.De egy erdélyi is írta,hogy a Fideszre akar szavazni.

Vagy csak az anyagi haszon érdekli őket? Elég bejelentkezni valahová az országban,hogy itt kapja a nyugdíját,vagy az egyéb juttatásokat!

Az autonómiát kell segítenünk a határontúliak esetében.Ez fontosabb,mint a kettős állampolgárság.És az sem ártana,ha a határontúliak egységesek lennének,és nem 2-3 pártba tömörülnének.Akkor több esélyük lenne elérni az autonómiát,mint így.Ha valaki mégis itt akar élni,az Únió miatt könnyen megteheti.

Azt pedig nem hiszem,hogy a szlovákok,szerbek és a románok díjaznák az ötletet.Lehet,hogy komoly retorziót alkalmaznának a magyarok ellen.

Érdekes,hogy Németország sem ad kettős állampolgárságot a sztudéta németeknek,és ők sem követelik.Pedig valamikor ők is Németorszához tartoztak,és ez elég sok németnek éppúgy fáj,mint nekünk Trianon.

2010. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én sem ellenzem dehogy. Csak kíváncsi lennék, vajon Ficó mit fog szólni ehhez.
2010. ápr. 3. 11:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Fico egy p*cs. Szlovákia pedig nem létezik, mindössze szlovákul beszélő csehek és magyarok csoportjai egy viszonylag nagy territóriumban :D


Komolyra fordítva a szót: nem rohanja le Mo-t. Csak a szája nagy, pofázik, akár egy tizenéves fiatal (mondjuk az állítólagos Szlovákia korban stimmel is).

2010. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!