Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az a Vona Gábor?

Ki az a Vona Gábor?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 23:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
81%

Vona Gábor (szül. Zázrivecz Gábor, Gyöngyös, 1978. augusztus 20.) történész, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és a 2010-es országgyűlési választáson a párt miniszterelnök-jelöltje, valamint a feloszlatott Magyar Gárda Egyesület volt elnöke. Képesítését tekintve történelemtanár.Mind anyai, mind apai ágról kisparaszti családból származik, ennek tulajdonítja a föld szeretetét és antikommunista elveit. Édesapja húgának családja ma is gazdálkodik Hevesen. Másik meghatározó családi élménye apai nagyapja (szintén Vona Gábor) halála volt, aki Erdélyben esett el a szovjet csapatok elleni tordai harcok során. Apai nagyanyja ezután feleségül ment Zázrivecz Józsefhez, aki nevére vette Vona Gábor apját, így születhetett meg Zázrivecz Gábor néven 1978. augusztus 20-án a Heves megyei Gyöngyösön. Apja eredeti nevét Vona csak egyetemista korában vette fel, valamikor 2000 után.


Az ELTE Bölcsészettudományi Karán, történelem szakon végzett, három évig pszichológiát is hallgatott, de csak nagyon rövid ideig dolgozott tanári pályán. Feleségével Óbudán élnek és nevelik első gyermeküket, Benedeket. Termékmenedzserként dolgozik egy biztonságtechnikai részvénytársaságnál. Szülei nyugdíjasok, bátyja az idegenforgalom területén dolgozik.Politikai hitvallását a nyíltan vállalt erőteljes nemzeti radikalizmus és rendpártiság jellemzi. Politikája egyik nagyon fontos eleme a Kárpát-medencében és a világban élő minden magyar ember állampolgárságának megadása. Fontosnak tartja továbbá támogatni a trianoni békeszerződés által elcsatolt területek autonómiájának törekvéseit, mindezek sikerre vitelét. Az így megszilárdított Kárpát-medencei Magyarság erős gazdasági egységbe forrasztása a cél. Tulajdonképpen az előbbi célkitűzések Európai Uniós normatívák is egyben. Megfogalmazása szerint mindezek csupán a nemzetpolitikai minimumot jelentik. Jóllehet a hitvallásával szemben, ugyanakkor vallja, hogy a mai értelemben vett jobb és baloldal már nem meghatározó elemek többé. Kiemelten fontosnak tartja a szunnyadó magyar nemzeti öntudat és büszkeség felébresztését, erősítését.


Itt van egy kép is róla: [link]


Remélem segítettem :)

2010. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

köszi:D

és nem azé kérdeztem mert jobbikkal vok..xD

inkább meghalok hogy azokkal legyek: ]

csak kivi voltam mert eddig senki nem tudta hogy honnan származik..OO

2010. ápr. 2. 23:33
 3/39 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki tudta hogy honnan származik. Nem értem honnan vetted hogy nem..
2010. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom a kérdező inkább olyan válaszokat akart volna, hogy: egy náci, egy senkiházi stb:) bocs, hogy csalódást okoztam neked.
2010. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Ja értem.. így már világos. :)
2010. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
34%
Én vagyok! Üdv! hajrá Jobbik 2010 blablabla
2010. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

nem okoztál ezzel csalódást nyugi:D

csak már tele vok azzal hogy az embereket ott csapják be ahol tudják..

ők meg vakon hisznek pl a MSZP szavában meg a Jobbiknak..

de ha már itt tartunk azt is tudni kell hogy a Szebb jövőt

kifejezés a Fidesz szlogenje eredetileg..

2010. ápr. 2. 23:39
 8/39 anonim ***** válasza:
55%

"kivi" voltál?


jó neked


én álltálába citrom szoktam lenni kérdező xDD

2010. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
:D:D Jó vicc :D:D te kis fideszes provokátor, gyenge vagy ... :)) A Jobbik még sosem volt hatalmon nem úgy mint az MSZP , a Jobbiknak esélyes se volt hűlyíteni a népet, ha majd bekerülnek bizonyíthatnak , de addig te ne legyél jövőbelátó, jóe?
2010. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Most jön ez? Nem tök mindegy honnan ered? Programot vagy szlogent lopni jobb?
2010. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!