Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alapvetően jó ha az ember...

Alapvetően jó ha az ember arra a pártra szavaz, ami neki kedvez majd?

Figyelt kérdés
Ha valaki mindig arra szavaz, amelyik kormánypárt épp jóban van a munkahelye tulajdonosaival s így ő is jól meg tud élni?
2016. márc. 14. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, alapvetően ez elvtelenség.
2016. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha gazdag lennék sem szavaznék a fideszre.

Az egykulcsos adó hosszú távon tönkre fogja tenni az országot..

2016. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem pont az egykulcsos adóra gondolok. Igazából független. Úgy is mondhatnám h mindig a kormányon lévő pártal jó kapcsolatban lévő cégnél vállal munkát. És közben mindig arra szavaz...persze ha már valami miatt nincs munka mert elzárták a pénzcsapokat akkor megy másik munkahelyre és mindig kormányközeli helyen helyezkedik el adott területen belül.
2016. márc. 14. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy szavazok, ahogy én akarok, bárhol dolgozom is. Nem áll szavazáskor a főnököm pisztollyal a halántékomon mellettem. (Amikor az ember elmegy dolgozni vhová, nem tudhatja, h a főnöke milyen irányultságú.) Az oko közt, h kire szavazok, nyilván szerepel, hogy jobb lesz nekem is, vmilyen téren-család, kereset, munka, életszínvonal...
2016. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Neked attól miért lesz jobb, hogy a főnöködnek nagyobb a vagyona?
2016. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdésed összetettebb, mint sem gondolnád. Pillanatnyilag jobb lesz neked? És a későbbiekben? Na és más szempontjai? Az ország szempontjai?

Tájékozódj, aztán szavazz. Olyanra sose szavazz, aki kiszolgáltatja az országot.

Szerintem a főnököd nem fog azért több pénzt adni neked, mert a kedvenc pártjára szavaztál. De ha a főnököd követhető helyes meglátásai szerint, és nemzeti törekvésű, akkor fontold meg a példájából fakadó tanulságot. De mindig te dönts a szavazásod felől.

2016. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem hülyének nevezik azt az embert, aki az érdekei ellen szavaz?
2016. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az egykulcsos adó hosszú távon tönkre fogja tenni az országot.."


Legyenek szívesek változtassák meg a zárt osztályon a wifi jelszót, a kettes számú beteg valahogy kitalálta.

Köszönöm.

2016. márc. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ferike,attól,mert te jól keresel,még igaz.

Szlovákiában már meg is bukott az egykulcsos.

2016. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Baluba ***** válasza:

Amennyiben törvényes módon van hasznod egy adott párt vezetéséből, addig úgy kell szavazni, hogy neked a legjobb legyen.

Más kérdés, hogy mit tekintünk "legjobb"-nak? Hogy értehtő legyen, mire gondolok, mondok egy szélsőséges példát: egy párt úgy próbál engem megnyerni, hogy megígéri nekem, hogy minden hónapban 10 random embert élete végéig börtönbe zár, és a teljes vagyonukat nekem adja. Ettől én gazdag leszek: Perse. Boldog? Nem. Nyílván nem fogok rájuk szavazni. Ez egy radikális eset, nyílván ilyen soha nem lesz, de valójában minden, közpénzt érintő kérdésnél vannak, akik jól járnak, vannak, akik nem. Szavazásnál én mindig azt mérlegelem, hogy rám személyesen miylen hatást gyakorolnak a döntések, illetve globálisan a magyar társadalmat hogyan éritnik. Például azt nem támogatnám, hogy a vidéki városomba vezessenek el egy autópályát, mert bár nekem 10 perccel gyorsabb lenne az utam, és én szívesen "kifizetném" a költségek 1/10.000.000 részét, tudom, hogy a társadalom nagrésze rosszabbul járna. Ellenben pl a nyugdíj kérdésnél nem bánnám, ha várhatóan nem csak egy töredékét kapnám meg a közös alapba befizetett pénzemnek, még ha ettől másoknak kevesebb is jutna.

Megj: Örülnék, ha senki nem a nyugdíjas példán kezdene hőzöngeni, annak megítélése nem ennek a topicnak a témája.

2016. márc. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!