Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem veszélyes ez Magyarország...

Nem veszélyes ez Magyarország számára?

Figyelt kérdés

"Súlyos vádak Paks 2 prototípusának számító orosz atomerőműről

Megdöbbentő biztonsági és műszaki hiányosságokat hozott nyilvánosságra a Green World orosz környezetvédelmi szervezet a - Paks 2 prototípusának számító - Szentpétervár melletti Leningrád 2 atomerőmű építése kapcsán - írja Jávor Benedek európai parlamenti képviselő a blogján. Eszerint Viktor Petrovics Alejnyikov, a Leningrád Atomerőmű korábbi dolgozója, aki 1991 óta dolgozott a létesítményben az erőmű két új reaktorának építéséről hozott nyilvánosságra ijesztő részleteket és dokumentumokat, amelyek mindent átható korrupcióról, a biztonsági kultúra teljes hiányáról, a szakemberek képzésének elhanyagolásáról, a minőségbiztosítás kikerüléséről, törött és hibás alkatrészek beépítéséről tanúskodnak. Alejnyikov legfontosabb állítása, hogy a Roszatom által kivitelezett reaktorokba beépített primer köri csővezetékek nem felelnek meg az orosz állami szabványoknak; az építkezésen megfelelő szakképzettség nélküli munkavállalók dolgoznak, a felkészültséget illetve az anyagminőséget igazoló dokumentumokat meghamisítják. A szakember által közzé tett információk alapján a Green World nyílt levélben fordult az orosz hatóságokhoz.

Jávor megjegyzi, hogy a nyomottvizes orosz atomerőművekben visszatérő hiba a csővezetékek anyaghibája és korróziója. A Paksi Atomerőmű 3-as blokkjában 2013-ban éppen egy ilyen jellegű hiba miatt folyt el 60 ezer liter sugárszennyezett bóros víz. Jávor a fentiek alapján úgy véli, az Oroszországban napirenden lévő vizsgálatokat Magyarország sem spórolhatja meg: tisztázni kell, hogy az ottani tervezési, konstrukciós és kivitelezési hibák kizárhatóak-e a paksi projektnél."



2016. márc. 6. 17:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Ennek mi köze bármihez? Nem nem szabad valótlant állítani hanem nem közli le a fizikai szemle ha valótlant állítasz. nem úgy működik, hogy te feltöltesz egy cikket a honlapjukon, hanem beküldöd nekik, ők ellenőrzik visszaküldik, hogy rossz vagy ezt meg azt a hibát javítsd benne aztán újra elbírálják. Ezért szeretem mikor tudományos dolgokba szólnak bele olyanok akiknek közük nincs hozzá. Gondolom Csom Gyuláról se hallottál pedig ha hajlandó lennél elolvasni Csomtól az atomerőművek üzemtana könyveit akkor megértenéd, hogy működik egy atomerőmű és nem kéne rettegned miatta a spájzban.
2016. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Ezt nem én találtam ki, ezt szakemberek írják le, mint láthatod idézőjelben van a cikk. És ez arról szól hogy nincs 100% os biztonságú atomreaktor. Ezt lehet ragozni de a végeredmény az az hogy nincs 100% os biztonság.


"Reaktor, avagy az erőműtípusok biztonságossága

„Ami elromolhat, az el is romlik” (Murphy)

A különböző reaktortípusokat sokféle szempont alapján lehet osztályozni, nincs egy

egységesen elfogadott koncepció. Alapvetően megkülönböztetünk termikus (vagy lassú

neutronos), illetve szaporító (vagy gyorsneutronos) reaktorokat. A termikus reaktorokat

osztályozhatjuk a hűtőközeg alapján (lehetnek könnyűvizes, nehézvizes vagy gázhűtésű

reaktorok), a reaktortartályban uralkodó nyomás alapján (nyomottvizes, illetve forralóvizes

reaktorok), valamint a moderátor alapján (víz- vagy grafitmoderálású reaktorok). A reaktorok

azonban – típusaiktól függetlenül – egyedi tervezésűek, nincs két, minden részleteiben

megegyező atomerőmű a világon.

Az atomreaktorok biztonsági rendszerei, mint minden más a világon, fejlődnek. Egyre több a

tapasztalat ezen a téren (amelyért sajnos nagy árat kell fizetni, hiszen sokszor balesetek árán

szerezték meg azokat). Azt viszont nagyon fontos megértenünk, hogy bármilyen fejlett is egy

atomreaktor vagy egy biztonsági rendszer, 100 százalékos garanciát nem nyújthat."

2016. márc. 6. 20:35
 13/32 anonim ***** válasza:
A tudományban szinte sehol nincs 100%. Amellett a cikk mindössze arról szól, hogy atomerőműben is lehet hiba. Mutass egy embert aki azt állította, hogy soha semmi nem romolhat el egy atomerőműben. Repülő is elromolhat mégis felszállunk rá, vagy egy lift, esetleg hajó. És mielőtt még megint a százezer halottakkal jönnél, olvasd el Csom Gyula atomerőművek üzemtana című könyvét, vagy hozz egy példát mikor volt nukleáris baleset miatt akár több száz halott is.
2016. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Akkor ebben meg is egyezhetünk hogy nincs 100% os biztonság.
2016. márc. 6. 20:47
 15/32 anonim ***** válasza:
100%-os biztonság sehol nincs, már csak azért se, mert a saját testünkben is minden másodpercben történik radioaktív bomlás és kapunk sugárzást. paksnál is volt 2003-ban súlyos üzemzavar, de még komolyabb sugárdózist sem kapott senki nemhogy haláleset történt volna.
2016. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
És?
2016. márc. 6. 20:50
 17/32 anonim ***** válasza:
Vagyis totál felesleges uszítani a nukleáris energia ellen, főleg ilyen totál valótlan állításokkal, mint amiket Jávor Benedek írt. Főleg hogy nincs alternatíva az elektromos áram termelésére.
2016. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
2016. márc. 6. 20:54
 19/32 anonim ***** válasza:
És itt hol állítanak mást mint amit én mondtam?
2016. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

A címet olvastad?


"SÚLYOS ÜZEMZAVAR A PAKSI ATOMERŐMŰBEN"


Ennyit a nagy biztonsáról.

2016. márc. 6. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!