Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor a baloldal a fidesz...

Amikor a baloldal a fidesz 44%-áról beszél, miért tesz úgy, mintha a másik 56ban nem a jobbik vinné a szavazatok többségét?

Figyelt kérdés
köhög a bolha, hogy "nincs demokrácia"
2016. márc. 5. 21:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"De arra mutassál már az "emútnyócév"-ből példákat, amikor az akkori ellenzék meg sem lett kérdezve SEMMIRŐL,"


Most komolyan azt mondod, hogy gyurcsányék megkérdezték az ellenzéket, hogy mit is szeretnének ők?

Én úgy emlékszem, hogy nem lesz gázáremelés. Aztán meg lett.

2016. márc. 6. 10:55
 12/22 anonim ***** válasza:

# 11/12 Időpont ma 10:55


Nem azt mondtam, hogy mindenről... De akkor mondom egyértelműbben:

Hány törvényjalastat lett leszavazva az "emútnyócév" kétharmadában, és hány most? Arányában.


Plusz a mostaniak meghozták a Lex Fideszt is: A köztársasági elnöknek, másodjára KÖTELEZŐ aláírnia a törvényjavaslatot, akkor is, ha abban egy vesszőt nem írtak át. Érted? Még ha véletlenül a köztársasági elnök visszadobna egy hülyeséget, azt se tehesse meg.


De nem baj, menjünk tovább előre a rákosi úton, "mertdeazemeszpé"...

2016. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Én úgy emlékszem amíg nem veszett össze a baloldal saját magával, egyetlen ellenzéki javaslatot sem fogadtak el. Vagy úgy emlékszel a B125öt elfogadták? Pedig széleskörű néptömegek akarták... A nagy demokraták...


És miért kellene elfogadnia bármit is? Ki az a köztársasági elnök? Az uralkodó?


Van pofátok az egyébként baloldali rákosi diktatúrával dobálózni, miközben csak mocskolódásra vagytok képesek?!

2016. márc. 6. 13:32
 14/22 anonim ***** válasza:

# 13/13 Időpont ma 13:32


"Én úgy emlékszem amíg nem veszett össze a baloldal saját magával, egyetlen ellenzéki javaslatot sem fogadtak el. Vagy úgy emlékszel a B125öt elfogadták? Pedig széleskörű néptömegek akarták... A nagy demokraták..."

Nem ez volt a kérdésem. A B125 meg akkora széleskörű néptömegek akarták, hogy utána kellett néznem mi a francról beszélsz. Ennyi erővel én meg hozom a mostani önjáró trolikat, hogy az NKH-nak évekig kellett könyörögni, hogy felfogják létezik ilyen is. Még jó, hogy állami vállalat a BKV/BKK különben kiültek volna büntetni minden trolit ami akksiról megtesz öt métert.


"És miért kellene elfogadnia bármit is? Ki az a köztársasági elnök? Az uralkodó?"


Húha. Tehát még ennyivel sem vagy tisztában, de azért te akarod megmondani a tutit... nagy baj.


"Van pofátok az egyébként baloldali rákosi diktatúrával dobálózni, miközben csak mocskolódásra vagytok képesek?!"

Aha, mondja annak a hívője, aki mást se tud, csak "debezzeggyurcsány", aki exTV-je még azt is szörnyű rémtettként állította be, ha egy MSZP-s rokonának az iwiw ismerőse egyszer fikázott magyarórán. Ti beszéltek mocskolódásról. Hát persze. :-)

2016. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"A köztársasági elnöknek, másodjára KÖTELEZŐ aláírnia a törvényjavaslatot, akkor is, ha abban egy vesszőt nem írtak át. Érted?"


Nem akarok beleszólni a vitátokba, mert bár a kérdező szerintem nem is érti, hogy miről beszélsz, és talán azt sem, amit ő maga ír, viszont ezt a mondatodat nem tudom értelmezni. A köztársasági elnök egy törvényjavaslattal eddig is három dolgot tehetett:


1. Aláírja

2. Nem írja alá, visszaküldi az Országgyűlésnek, és ha másodjára is elfogadja az, akkor aláírja.

3. Elküldi normakontrollra az Alkotmánybíróságnak.


Tehát ez nem lex-Fidesz, ez eddig is így volt.

2016. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

# 15/15 Időpont ma 07:16


Eddig, ha a köztársasági elnök egy törvényt visszaküldött az országgyűlésnek, akkor betűről betűre ugyanazt nem küldhették vissza neki. Most meg igen.

2016. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Megmutatnád ezt a törvényt? Mármint a régit?
2016. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ugyanis a Fidesz által elfogadott törvény - ami a köztársasági elnökre vonatkozik -, 2012-ben lépett hatályba, ez a cikk viszont 2010. júniusi, tehát 2 hónappal a 2010-es választások utáni, amikor a Fidesz még csak javaslatot tett Schmitt Pál személyére, és ebben a cikkben már akkor azt írjál, idézem:


" törvények aláírásakor lehetősége van arra, hogy saját véleményét megfogalmazza, érdemben alakítsa a politikát, ugyanis a neki megküldött törvényeket észrevételeivel együtt visszaküldheti az országgyűlésnek megfontolásra. Ha azonban az országgyűlés változatlan formában fogadja el a törvényt, másodszor már alá kell írnia azt."


Itt a cikk:


[link]


Origo, nem kurucinfo. Tehát nem kell mindent rögtön elhinni, függetlenül attól, hogy eltakarodhatna már a Fidesz Viktorral együtt.

2016. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ÚÚ, ez most elég kínos lehet neked...:/
2016. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Miért, az Origo nem lehet hülye? :-) Na, majd ha ráérek kikeresem.


(Mellesleg úgy csinálsz, mintha nem lehetett volna 2 hónap alatt törvényt hozni, mikor tegnapra meg tegnapelőttre is szoktak már.)


Egyébként nem kínos, fidesznyikekkel ellentétben nem tartom magam tévedhetetlennek. Ha tévedtem, akkor nabumm. Ott az alkotmánybíróság szétverése, az is elég volt.

Most hoztak a saját tákolmányukkal szembemenő törvényt a napokban. De jaj, véletlenül egy valamiben tévedhettem :-)

2016. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!