Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok hogyan magyarázzák...

Jeffrey Spender kérdése:

A balosok hogyan magyarázzák meg egyik ellentmondásukat, hogy elítélik a kommunizmust, viszont a Tanácsköztársaságra dicső dologként tekintenek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát én még nem hallottam nem kommunista baloldalit aki éltette volna a Tanácsköztársaságot.
2016. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt kifejtenéd, mert én ilyen balossal még nem találkoztam. Mondjuk a Tanácsköztársaság katonai sikerei vitathatatlanok.
2016. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A fido-orbanisták meg a széljobberek gyakrabban emlegetik a dicső tanácsköztársaság katonai sikereit mint a baloldaliak.
2016. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A Thürmer-féle szekta gyakran követi el, hogy elhatárolódnak Sztálintól és Rákositól, de a Tanácsköztársaságra pozitívan tekintek. Nem kell ehhez szélsőbalra elmenni, az MSZP-seknél, DK-soknál és Együtt / PM-nél is visszatérő retorika, hogy elítélik azt a két diktátort, de a Tanácsköztársaság jó kezdeményezés volt, továbbá gyakran minősítik az azutáni jogos megtorlásokat fehér"terror"nak, jogtalan önkénynek, miközben a Szamuely-féle vörösterrorról elfelejtkeznek.


Horthy ellen is a balosok egyik legnagyobb érve, hogy "részt vett" a Tanácsköztársaság megtorlásában ill. üldöztette a kommunista szimpatizánsokat a két világháború közötti rendszerében.

2016. márc. 5. 17:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Thürmer kommunista, DK, MSZP, Együtt-PM-től nemhogy visszatérni de egyáltlaán nem láttam ezt a retorikát, szóval ha mutatsz ilyet elhiszem. A Horthy-nál kialakult fehérterror pedig fehérterror és ezt nem a baloldal hanem a történészek állítják. és újfent Horthy-nál az a "részt vett" idézőjel nélkül van minden akadémiai történésznél akár jobboldali akár baloldali szóval miről is beszélünk? Ez a vörösterrorról megfeledkeznek ezt meg úgy tudom elképzelni, hogy jön valami Horthy a legnagyszerűbb jellegű kérdés itt a GYIK-en és erre felvetik a fehérterrort egyesek. Ez nem jelenti, hogy nincs információjuk a vörösterrorról csak nem kapcsolódik a témához. Még akkor se kapcsolódna ha csak ártatlan jobboldaliakat kivégző kommunistákat támadtak volna a fehérterror idején.
2016. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5: Senki nem tart a visszatérésüktől, de amikor hangosan debilkednek, hülyék, akkor is kivágják a biztosítékot. Nem csak akkor állnak neki Horthy-zni, amikor a jobboldaliak felemlegetik, hanem önállóan is, jobboldali előzmény nélkül.


Lehet hogy rosszul tudom, de amikor folyt a fehér"terror", akkor Horthy az ABC-ben, távol a harcoktól tárgyalgatott, akik "bűnösek", azok önállóan cselekedtek. Továbbá a mi fehér"terror"unk nem klasszikus terrorizmus, nem a megfélemlítést, zavarkeltést szolgálta, hanem legszigorúbban is "csak" önbíráskodás volt, más önbíráskodni és más tényleges terrorizmust művelni, mint ahogy a vörösök tették akkor.

2016. márc. 5. 18:06
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

Legalább a wikit olvasd el mielőtt ilyesmiket állítasz. És mutass rá cikket vagy interjút amikor ilyesmiket mondtak balos politikusok (a Munkáspártot nem vettem bele a balos kategóriába).

2016. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7:


A wikin ezt is írják a Horthy-ról szóló cikk "Az ellenforradalom élén" fejezetében, hogy:


"A fővezérség az akciókat népítéletnek vagy egyéni kilengésnek minősítette (való igaz, hogy parancsot sosem adott ki a megtorlásokra).[15]"

2016. márc. 5. 18:42
 9/14 anonim ***** válasza:
A fidesz is elítéli a korrupciót szóban, ez nem akadályozza meg az állami pénzek lenyúlásában. Az hogy minek minősítették szóban az senkit nem érdekel, az már annál inkább, hogy mindenki aki a fehérterror nevében gyilkolt, kínzott amnesztiát kapott.
2016. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Nincs ellentmondás. A baloldal a kommunizmust sem ítéli el igazából, csak "elsunnyogja" a dolgot, mert a '45 utáni rendszer túl közel volt időben, erről még vannak emlékei nem kevés embernek, ez politikailag nem jönne be sokaknak, ha azt éltetnék.


Kénytelen - kelletlen elítélik látszólag a múlt rendszert. Ennek igazán sikamlós példája volt, mikor pl. Horn Gyula a 301 - es parcellában koszorúzott - és nem szakadt rá az ég.


A valóságban összejöveteleiken az Internacionálét zengi ajakuk.


Viszont '19 már nagyon régen volt, és van - már akinek - a dologban egy kis romantika, felkelnek a szegények (valójában ez nem volt forradalom), megleckéztetik a gazdagokat, a proletár gyerekek habos kakaót isznak a Margit - szigeten.


Pedig ez egy igen militáns, erőszakos, kőkemény kommunista diktatúra volt, ami nagy társadalmi támogatást nem élvezett, a tehetősek részéről érthető módon nem, de a munkások és parasztok sem álltak mögé egységesen.


Ez egy judeobolsevik lázadás volt, szovjet mintára kialakított hadikommunizmus, rekvirálás, gyilkosságok, terror.


Semmi dicső nem volt benne.

2016. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!