Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire is jók a muli ker cégek?...

Mire is jók a muli ker cégek? Nekünk mindent el kell tűrni? Az osztrákoknál is ezt tervezik?

Figyelt kérdés

Gondolkodj ember!

Ha mindent csak onnan akarnak beszerezni ahol a legolcsóbb, abból egyenesen következik hogy az Eu cselédei maradunk, mert lenyomják a béreinket. Ha engedünk akkor mindenki rosszul jár pillanatok alatt, hiszen nő a munkanélküliség vagy csökkennek a bérek.

Kevesebb jut az ellátó rendszereinkre, a nyugdíjakra, és hiába veszel meg 3Ft al olcsóbba egy zsemlét, a fizu vagy a nyugdíj elveszti a 20-25% át!


Addig gondolkozunk emberek amíg nem késő!


http://www.youtube.com/watch?v=6xTb-miPpg0&feature=player_em..


2010. márc. 31. 18:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

a németek és osztrákok nem olcsók, viszont sokkal hatékonyabbak. ha 10x annyit termelek egy bizonyos időben, akkor kérhetek 7x annyi fizetést.


Na barátom ezt lehet hogy a csiribiri barátaidnak eltudod mesélni, de nekem nem! Dehogy termelnek többet!

A mezőgazdaságban meg éppen nem. Ahol meg nagy üzem van ott ugyan azok a feltételek! Nekem ezt ne magyarázd meg, mert néhány évet lehúztam külföldön.


szerinted a multik tehetnek arról, ha nem vagyunk képesek megbízható minőséget megfelelő áron termelni? ha egy multi pl. magyar napraforgóolajat rendel egy magyar termelőtől és az se szó, se beszéd, egyszerűen nem szállít, mert meggondolta magát? te mit csinálnál a helyében? ha megint termékre van szükséged hozzá fordulnál vagy ahhoz, aki betartja a megállapodást?


Ez tudod mért van drága kis tájékozatlan barátom!

Mert a multiknak van egy üzlet stratégiájuk, és folyamatosan változtatják a feltételeket!


Te egy begyepesedett és elkábított ember vagy, akinek bemagyarázták hogy a magyarok szärok!


De majd ha nem kapsz nyugdíjat mert nem lesz akkor rádöbbensz!

2010. márc. 31. 19:21
 12/19 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 19:12


hogy mit tehetünk?


első körben levenni a szemellenzőt és tavasszal kell vetni, hogy ősszel tudjunk aratni.


második körben elkezdünk gondolkodni, megnézzük, h máshol miért működnek a dolgok jól.


továbbá nem másokat hibáztatunk a saját bénaságunk miatt, nem irigykedünk.

2010. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A gazdasági patriotizmus amit te mondasz az hosszú távon nem megoldás (próbálj meg ellenpéldát mondani egy olyan országról, ami a patriotizmusra épít és virágzó gazdasága van)


1, Direkt leírtam hogy ker multi, de ez látom hogy nem is zavar!


2, Annak semmi értelme, hogy be jön egy multi kintről hozza az áruját mi meg fizetjük az importot!


Miből?


És ne csak azt magyarázd el, ha már magyarázol hogy mi nem jó! Hanem azt is hogy mi lenne a megoldás!

2010. márc. 31. 19:25
 14/19 A kérdező kommentje:

lső körben levenni a szemellenzőt és tavasszal kell vetni, hogy ősszel tudjunk aratni.


második körben elkezdünk gondolkodni, megnézzük, h máshol miért működnek a dolgok jól.


továbbá nem másokat hibáztatunk a saját bénaságunk miatt, nem irigykedünk.



Akkor elkezdhetjük a burkolt piacvédelmet, mert minden Eu s ország ezzel védekezik!

2010. márc. 31. 19:27
 15/19 A kérdező kommentje:

Mindebböl azt akarom kihozni, hogy a multik nem kivétel nélkül rosszak. A baj abból van, hogy az adózási rendszerük nem megfelelö. Csak rendbe kellene tenni a multikra vonatkozó adószabályokat. Ezzel versenyképesebbé tennék a magyar vállalkozásokat, ugyanakkor nem kellene elköltöznie a Magyarország fö termelését adó multinacionális vállalatoknak.



És itt van az eb elhantolva!


Orbán szerinted rendbe fogja tenni, amikor dkg ra meg van véve?

2010. márc. 31. 19:29
 16/19 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 19:21


nem hinném, hogy söröztünk már együtt, tehát nem is értem, h miből következtetsz arra, h barátok lennénk.


melyik nyugati országban nyomtál sok évet? és ott mit csináltál? ott tanították a támadó stílust érvelés helyett? nehezen hiszem.


szerinted miért éri meg egy aldinak ausztriából szállítani a napraforgóolajat, a csomagolt kenyeret, ha ugyanazt a minőséget a közelben is megkapná olcsóbban, megbízható minőségben alacsonyabb szállítási költséggel??

2010. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

szerinted miért éri meg egy aldinak ausztriából szállítani a napraforgóolajat, a csomagolt kenyeret, ha ugyanazt a minőséget a közelben is megkapná olcsóbban, megbízható minőségben alacsonyabb szállítási költséggel??


Ennek ezer oka lehet!

Limit szerződés, ami egy bizonyos mennyiségi zóna árat tartalma, és ha nem teljesül akkor bukja a kedvezményt.

Burkolt állami támogatások" főleg az olajnál", lehet hogy Eu s pénzekből épűlt az üzem és kicitálni kell.


Nem olcsóbbak sehol.

Csak gondolj bele, a monolultúrás termelés ugyan az egy lokalitáson belül, alig van 1-1% difi, bár ők sokkal magasabb Eu s földalapú támogatást kapnak.

De egyből bukják a ékségeknél, hiszen alapvetően ott sincs nagy termelési volume különbség.


de lehet hogy nem is ott csinálják hanem itt az országban, csak osztrák a cég.


Bejártam az egész Eu-t, főleg a német ajkú országokba dolgoztam, de pld és sok mindent csináltam, a vendéglátótól az ép-iparig. De dolgoztam Londonba a Hilstro bővítésen is. 2× voltam az USA ba Jackson Will, ott meg gipszkartonoztam. Megyek vissza Londonba a választások után.

2010. márc. 31. 19:56
 18/19 anonim ***** válasza:

na látom, nyugaton is gazdasági témákkal foglalkoztál.


azért hoztam fel az aldis példát, mert konkrétan ismerem. a magyar lecsomagolt kenyér idő előtt megpenészedett, az olajat meg nem szállították.


ha NO-ban is éltél, akkor tudhatnád, h az aldi mekkora hangsúlyt fektet a megbízható minőségre, hogy nem kér polcpénzt és hasonlókat. ezen kívül átlag felett fizeti az alkalmazottjait. ezért persze átlagon feletti teljesítményt is vár el. és az alkalmazottak mosolyognak és nem érzik magukat kizsákmányolva.


hatékonyságra EGY példa: próbálj NO-ban egy aldis vagy lidles kasszánál olyan tempóban pakolni a kosaradba, ahogy a pénztáros végighúzza az árút. nekem még nem sikerült. ugyanezt MO-on simán megteszem.

2010. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na de mi a pék az a Hilstro?
2010. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!