Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell 500 ezer közmunkás...

Miért kell 500 ezer közmunkás utcaseprő Adóforintokból? Ez senkinek sem jó. Minden 18 Magyarra jut egy közmunkás.

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 01:35
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
86%
Nekem felemás tapasztalataim vannak a közmunkában elvárt munkával kapcsolatban. Felénk nem könnyű elhelyezkedni, diplomásként sem, ismerős nélkül meg szinte lehetetlen, így marad a közmunka. Dolgoztam közalkalmazott mellett irodában közel egy éven át, ott ugyanazokat várták el tőlem, mint a kolléganőtől, csak én fele annyi fizetést, kevesebb szabadságot kaptam, mint ő. Utána megtapasztaltam a másik végletet is, mikor csak közmunkások ültünk egy irodában és nem csináltunk szinte semmit, nem azért, mert nem dolgoztunk volna, hanem nem volt mit, többszöri kérésre sem kaptunk, de végig kellett ülni a napot még az ebédidőt is le kellett „dolgozni”, ami +20 perc volt, igazából meg a gép előtt kb 5 perc alatt megevett szendvics, a látszatra nagyon adtak, ott jöttünk rá mi értelme van így felvenni embereket, nem kerültünk a cégnek semmibe, a fizetésen felül még meghatározott összegeket kaptak 1-1 csoport után a munkaügyitől, ezt elvileg munkaruhára, útiköltségre, eszközökre, ebből természetesen mást vettek. Ők is jól jártak, elvben mi is, mert volt „munkánk” és fizetésünk, és az állam is, mert a foglalkoztatási statisztika is javult.
2016. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

„Nem a nyolcdiplomás, de nem is a 3 szakmához értő szakmunkások ülnek közmunkán, hanem a 8 általánossal se rendelkező, munkakerülő emberek”


Idézet egy álláshirdetésből: "Általános irodai adminisztrátor, minimum érettségi, irodai adminisztrációs tapasztalat,számítógépes ismeret,előny ha van pályázatírási,elszámolási,számítástechnikai gyakorlat, előny a B kategóriás jogosítvány, közfoglalkoztatási program keretében közfoglalkoztatotti jogviszonnyal történő munkavégzés lesz."

Nem épp a 8 általánost se végzett emberek mondhatok a célcsoportnak.

2016. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!