Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számít szélsőségesnek...

Miért számít szélsőségesnek az, aki szerint az államnak be kell avatkozni a gazdaságba?

Figyelt kérdés
A háború után a nyugati országok beavatkoztak. A franciáknál jobboldali(!) kormány tette ezt. A briteknél szintén nagy volt az állami szerepvállalás. Mindez a neoliberális fordulat után változott meg, amikor szentté és sérthetetlenné váltak olyan dolgok, mint a "szabadpiac", a magánkéz, a privatizáció vagy a dereguláció. Attól kezdve, hogy ez a nézet terjedt el a világon, a mérsékelt bal- és a jobboldal gyakorlatilag nem képviselt már semmit a klasszikus értékekből. Azok a bal- és jobboldali pártok pedig, akik képviselnek, azokat szélsőségesnek bélyegzi a (fősodorbeli) média. Ez miért van? Miért ördögtől való egy bizonyos fokú állami beavatkozás, amikor a be nem avatkozás elképesztő bajokat hozott a világnak, mint pl. hatalmas környezetszennyezés, vagyoni különbségek óriási mértékű növekedése, államok és polgáraik elszegényedése, válságok, munkanélküliség, harmadik világ nyomora, kevésbé fejlett országok fejlődni képtelensége, nemzeti kultúra ápolása helyett külföldi média butító hatásai stb.? Mindezek a dolgok nem léteztek a háború és a neoliberális fordulat közötti nyugati országokban. Akkor most azok voltak szélsőséges rendszerek, vagy valójában éppen a mostani fősodor szélsőséges, és ahhoz képest számít annak a klasszikus bal- és jobboldal?

2016. febr. 20. 13:46
1 2
 11/12 anonim válasza:
Azért, mert az általad megfogalmazott vélemény szembenáll a nemzetközi nagytőke érdekeivel, aminek képviselői a véleményterror eszközével igyekeznek elejét venni egy rabszolgalázadásnak.
2017. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán érted a szélsőségesség fogalmát. Beavatkozni egy dolog, végletesen, drasztikusan, szélsőségesen beavatkozni másik dolog, és nem beavatkozni szintén szélsőséges.


A normalitás azt követeli, hogy a dolgok arányosan menjenek, az államot azért találták fel, hogy ez koordinálja. Koordinálni beavatkozással lehet.

Ezzel szemben szélsőségesen mindenbe beavatkozni azt jelenti, az emberek hülyék, gyerekek, akiket felügyelni kell. A kommunista rendszer egyáltalán nem ez, de ezt valósították meg a nevében.

Ugyanakkor szélsőségesen semmibe be nem avatkozni azt jelenti, én, egy szűk csoport, eleve hatalomban vagyok,azt teszek amit akarok, és ebbe senki, az állam se avatkozzon be. Ezt neoliberálisnak mondják, miközben senkit se érdekel, kik a neoliberálisok. Ez ugyanolyan elnevezés, mit a kommunizmus, és a világot (országot, várost, bármit) kizárólag irányítani akaró emberek (jobbára a nagytőke) álláspontja, amit silány politikusokon keresztül valósít meg.

2017. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!