Miért számít szélsőségesnek az, aki szerint az államnak be kell avatkozni a gazdaságba?
Ha Magyarországnak olyan kormánya lenne, akikre számíthatnánk, teljesen jogos lenne a kérdésed.
De addig amíg orbán haverjainak adó nélkül ad kaszinókat, osztálytársainak milliárdos tendereket, és be nem jelentett tanácsadója ibizára jár drogozni a mi pénzünkből, addig ennek a kormánynak nem lenne célszerű még nagyobb hatalmat adni. Mert a mostani hatalmukkal is csak magukat erősítik és ggazdagítják és nem a népet. (egészségügy, oktatás erősítése helyett vasút és foci)
Ezt csak agyhalottak szokták gondolni.
Általában van egy szaros kocsmájuk vagy egy gyrososuk, aztán komolyan elhiszik magukról, hogy ők az év vállalkozói, akik jóval többre vihetnének, ha nem lenne az állam.
Közben meg ha az állam kivonulna, sokáig nem húznának.
"Ha Magyarországnak olyan kormánya lenne, akikre számíthatnánk, teljesen jogos lenne a kérdésed."
Nem a magyar helyzetre gondoltam. Orbánék egy másik történet, viszont a baloldal se vezet sehová, mert képtelenek a saját gazdaságunkkal kezdeni valamit.
"Mondj már egy mainstream politikai erőt, ami szerint az állam soha ne avatkozzon be a gazdaságba. Mondjuk úgy az egész világról, mert szerintem nincs egy olyan ország sem, ahol lenne 5%-nál többje egy ilyen pártnak. Épp hogy az általad leírt állítólagos szélsőség a mainstream mindenhol, és ennek az ellenkezője számít szélsőségesnek."
A cél mindenhol a minél kisebb állami beavatkozás, ezt fújták mindenhonnan, míg ha valaki például államosít, akkor jönnek a kommunistázások, pedig, mint írtam, a háború után a francia jobboldal is ezt csinálta, valamint a briteknél is egy csomó dolog volt állami kézben, ami ma már nem. Akkor mért kommunista az, aki ezeket vissza akarja venni állami tulajdonba? Egyébként ma már kezd változni a helyzet, mert a nyugati vezetők és közgazdászok is látják, hogy rossz vége lesz, ha tovább hagyják tombolni a "szabadpiacot", és ennek következtében ma már olyan intézkedéseket hoznak, amik pár éve még tabunak számítottak.
# 7/7 Időpont ma 14:45
Az államosítás és az állami beavatkozás között ég és föld a különbség.
Valamit nagyon félreértettél.
Az államnak néha be kell avatkozni a gazdaságba, néha meg nem. Ezért találták fel az államot. Ha soha nem avatkozna bele, minek kellene?
Na persze az államnak először pontosan tudnia kell, mikor avatkozzon be, mikor nem. Utána meg pontosan tudnia kell, hogyan avatkozzon be. Ha fordítva teszi, mint kéne, abból nagy kalamajka lesz.
Ez a problémakör nem pártprobléma. Általában sokféleképpen lehet beavatkozni, és több olyan van, ami egy adott pillanatban jó, és sok olyan is, ami rossz. A párt aszerint szerveződik, hogy melyik beavatkozást választja. Ha két párt között annyi a különbség, hogy az egyik így akarja megoldani az aktuális gondot, a másik meg máshogy, de mindkettő jól, akkor tök mindegy, melyik teszi. De ha az egyik állandóan akkor avatkozik be, amikor nem kéne, és úgy, hogy ront, viszont nem avatkozik be, amikor kéne, no az az igazán kártékony párt.
Normális ember kártékony munkát nem enged meg. Ha tehát itt sok kártékony dolog történik, akkor itt nagyon sok az abnormális ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!