Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan készülnek ezek a...

Hogyan készülnek ezek a politikai felmérések, ha engem meg sem kérdeztek?

Figyelt kérdés
Téged kérdezett pl. a Medián?
2010. márc. 30. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy. Ütnek a hasukra. És hogy menniyre igazam van ezt majd 11.én meglátod.
2010. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy készülnek, hogy különböző szempontok szerint osztják típusokra a lakosságot (jövedelem, lakóhely, végzettség, foglalkozás, stb.) és a statisztikák alapján, hogy az oroszág lakosságának mekkora százaléka tartozik egyik vagy másik csoportba, ezzel arányosan választanak mindegyikből megkérdezetteket. Szóval, most csak egy példát mondok, van egy országban 10 000 egyedülálló 20-30 év közötti egyetemet végzett nő, akkor a felmérés során megkérdeznek 100 ilyen személyt. Ettől lesz egy felmérés reprezentatív. Vagyis ennek ez a definíviója (elvileg megtanultam, de már nem tudom szó szerint, szóval csak másolom): Egy mintának az az alaptulajdonsága, hogy hűen követi, képviseli a populáció lényeges ismérveit. A mintából csak így vonhatunk le megalapozott következtetéseket a populáció ra vonatkozóan. A reprezentativitás alapfeltétel e: a mintaelemek populációból történő kiválasztásakor minden elemnek egyenlő esélyt (valószínűséget) kell biztosítani a mintába való bekerüléshez. Ezt véletlen kiválasztással, ill. randomizálással biztosítjuk.
2010. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenkit megkérdezni lol. A lényeg hogy reprezentatív legyen a felmérés. Annyit jelent hogy kb olyan arányú társaságot kérdeznek meg, amilyen arányban a teljes népességben vannak. Kor, foglalkozás, nem, stb szerint. De csak pár száz vagy pár ezer ember ez a "társaság". Szal vagy hiszel neki vagy nem. Másrészt meg hazudhat is, szóval a mai világban én már nem nagyon hiszek az ilyeneknek...
2010. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%
A Jobbiknak annó mért jósoltak 5%ot és lett belőle 15? nagyon reprezentatív, a Jobbikot próbálják elbagatelizálni.
2010. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát egy baráti 3-as szorzó simán korrekt a Jobbik részére ezek után. :D
2010. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!