Megéri tüntetni ezért az országért, és népért, ha maga a nép próbál ennek keresztbe tenni?
Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ez eléggé elgondolkodtató, hogy maga a nép degradálja le és húzza vissza a tüntetőket, vagy pedig nem is érdekli őket, hogy éppen értük is megy a tüntetés.
3 példával:
------
1. Amikor az egyetemisták tüntettek a röghöz kötés és a tandíj ellen.
Tüntettek ezek ellen, és azért, hogy ne csak a gazdagoknak legyen lehetősége egyetemre jutni, ne legyen nagyon kevés az államilag finanszírozott hely. Nagyon sokan nem tudják megengedni maguknak a tandíjat.
Erre jó sok ember nekiállt az egyetemistákat szidni, hogy ők tulajdonképpen csak büfészakos ingyenélők, akik más pénzén akarnak diplomát szerezni. Ausztriában országosan tüntettek a diákok a tanárokkal együtt, és a népből is jó sokan melléjük álltak, melynek következménye az lett, hogy bizony sikert aratta, eltörölték a tandíjat, és egyéb káros intézkedéseket. Itt Magyarországon nem jártak sikerrel, mert maga a nép nem akarta, hogy a gyerekeiknek jobb legyen.
2. Internetadó
Bár ez sikerrel járt, elképesztő volt, hogy milyen sok ember köpködte őket is, meg hogy "ilyen sok az internetfüggő", stb. De ha a kormány bevezette volna, akkor meg mindenki hibás és szemét csak a nép ártatlan.
3. Most a tanárok tüntetése.
Folyamatosan olvasom rengeteg helyen, hogy "mit hőbörögnek/cirkuszolnak a tanárok", meg "én jóval kevesebbet keresek náluk, mégsem tüntetek", "ha nem tetszik, el lehet menni", és így tovább.
Tudom, hogy sok ember nem így gondolkodik, viszont nagyon sok a passzív az országban, akik semmit sem tesznek, nem foglalkoznak azzal, hogy ha esetleg értük van a tüntetést, és még többen vannak azok, akik mindenféle tüntetést elítélnek, ledegradálnak.
Miért van az, hogy az átlagember nem fog össze senkivel, "ha nekem sz@r, nehogy már másnak jobb legyen" elvet vallja, de azért elvárja, hogy a kormány (persze magától) megbukjon, és nyugati bérek legyenek.
A szakszervezeteket is tönkre tették, a túlórát nem fizetik ki, de ha valaki panaszkodik, kirúgják, mert sorban állnak az olyan emberek a betöltött pozíciókért, akik a legembertelenebb, legaljasabb munkafeltételeket is képesek dalolva elvállalni.
Nyugaton ha nem fizetik ki a túlórát, akkor annak munkaügyi per lesz a vége, és senki sem fog az illetőnek dolgozni, ha nem fizeti ki a túlórát. Itthon meg simán elvállalják még azt is, ha valakinek állandóan túlóráznia kell ingyen.
Miért van ez?
Ha valaki összefog, miért nem lehet támogatni? Vagy ha nem is támogatni, de legalább nem ledegradálni a francba? Pontosan emiatt a hozzáállás miatt nem lehet megszervezni egy országos tüntetést sem normálisan.
Ti mit gondoltok erről a helyzetről és hozzáállásról? Miért ilyen önzőek, és rosszindulatúak az emberek? (tisztelet a kivételnek!)
Azèrt nem tüntetek mert dolgoznom kell.Ha szabit veszek ki rà azt a csalàd elől veszem el.Ha a tüntetès eldurvulna és eljàràs indulna ellenem elvesztem a munkabelyem. Meg még ki tudja mit.
De a leglényegesebb.Hogy tüntessek Németorszàgból?
Miért, te tüntettél?
Amúgy nem is tudom ki mondta, hogy "majd megunják és hazamennek".
#5-nél a kulcsszó és nagyon jól leírta. Átpolitizált valamennyi tüntetés. Bármi, ami nagyobb embertömeget meg tud mozgatni, azonnal politikai célokra használják és minél nagyobb hasznot próbálnak húzni belőle. Visszatetsző és hiteltelenné tesz bármiféle megmozdulást.
Lényegében hatalmi harccá züllesztenek mindent, ami valamit is előre mozdíthatna az ország helyzetén.
Vidéki községből nem fogok felutazni Budapestre, csak azért, hogy az ilyesfajta politikai acsarkodáshoz asszisztáljak.
Igen, a tüntetés átpolitizált. Ez már csak ilyen. Lehet méltatlankodni, fanyalogni, távol maradni, sok mindent lehet. Csak a valóságot megkerülni nem. Igen,a hatalom még több hatalmat akar, mert ez az érdeke. Igen, a tanárt több fizetést, és méltó tanítási feltételeket akar, mert - egyelőre- ez a hivatása. És igen, Orbánnak volt pofája szenvtelenül elmondani a parlamentben, hogy a pedagógusok nyílt kapukat döngetnek, ők is akarják a 18%-os béremelést. Abszolút nem zavarta, hogy a tüntetéseket nem ez robbantotta ki, hogy nem erről szólt, bár ez is benne volt. És az is természetes, hogy mindenki a saját érdekeit nézi, csak az a kérdés, érdekei mennyire esnek egybe a többiek (a nagy többség) érdekeivel. Amit állíthatunk, a mai rezsimé a túlnyomó többséggel ellentétes érdekű. Azokkal is, akik imádják.
A lényeg: el kell érni, hogy a lejtmenet megforduljon. Aki úgy gondolja, hogy az átpolitizált tüntetés erre nem megfelelő, mondjon jobbat. Aki el akar zavarni a tüntetésről egy (egyébként ordenáré és hazug, egoista módon fellépő) politikust, a Fidesz szekerét tolja anélkül, hogy tudna róla. Oszd meg és uralkodj! Veszejts össze mindenkit mindenkivel. Nem! A megfelelő politikust nem elzavarni kell, hanem megmagyarázni neki, hol van, mi lehet az ő szerepe, és ha arra nem képes, meg kell tanulnia. Utána szerepelhet, sőt, kell is szerepelnie, mert a nagy rendrakáshoz mindenki kell.
Csak elzavarni könnyebb, mint ellentétes nézeteket meggyőzni a hibás voltukról. Ez történt az 1940-es évek második felében. "a káder nem megbízható, el kell zavarni" elzavarták, nem volt, aki a feladathoz értett volna. Most is ezt akarjuk?
Meg kellene végre érteni, az nem megy, hogy ellentéteket szítunk, mert aki ellenség, keresztbe tesz. És nehezebb megoldani a feladatot. Sokkal hatékonyabb (bár összehasonlíthatatlanul több energiát és főleg türelmet igényel) nem elzavarni, hanem befogni, feladatot elvégezni.
10:15,
Ha egy betoro bejon a hazadba, es tor, zuz, kozben elveszi az ertekeidet, akkor te elzavarni akarod, vagy megprobalod megbeszelni vele, hogy inkabb segitsen takaritani, mert mar elegge sokat lopott?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!