Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért van, hogy 1945 után...

Az miért van, hogy 1945 után rengeteg embert kivégeztek, de 1990 után senkit sem ítéltek börtönre sem?

Figyelt kérdés

#kommunista #nyilas #Nyers Rezső
2016. febr. 4. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Kit kellet volna elítélni és miért?"


Az idegen megszállókat (szovjetek) és a közönséges gyilkosságokat elkövetőket.


Pl. a '93 - ban meghalt Péter Gábort, született Eisenberger Bejámin, az ÁVH vezetője, aki nem tudná esetleg.


Az egyik legvéresebb szájú kommunistát Marosán "Bucigyuri" Györgyöt, '92 - ben vitte el az ördög.


Biszku elvtárs, pár éve kezdték feszegetni az ügyét, de valahogy az is nagyon nyögvenyelősen halad.


Horn elvtárs meg egyszerűen miniszterelnök lett, pedig azelőtt ő is a pufajkások sorait gyarapította.


'90 - ben azért még sok gazember élt, magas rangú pártemberek, pribékek, vérbírók akik futószalagon küldték halálba a magyar fiatalokat '56 után. A sortüzek felelőseit sem tudták normálisan elszámoltatni.


Kb. ezeket és ezekért. Idegen hatalmat szolgáltak és magyarok élete szárad a lelkükön.

2016. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az 1945-ös rendszerváltás úgy nézett ki, hogy katonai erővel szó szerint meg lett semmisítve az előző rendszer, míg 89-ben gyakorlatilag szinte "önként" - (a 45-ödhöz képest mindenképp) - lemondott az államvezetés monopóliumáról az akkori vezetés. Nyilván ott is volt nyomás, de közel sem összehasonlítható ez a tengely hatalmak és a szovjetek közti rendszerváltással. Szerintem a 89-es arról szólt, hogy ha önként lemondanak az államvezetés monopóliumáról, akkor nem lesz sok következménye az előző rendszerben betöltött szerepüknek.
2016. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
8-aska, itt valami gondolkodási problémáról, ill. a kommunizmus irányába elfogult gondolkodásról lehet szó esetedben. A Gulágon 200 000 magyar halt meg, csak erről iszonyatosan kevés szó esik, még arról is, hogy volt gulág. Bizony voltak ártatlanok is, akiket kivégeztek, egész kormányokat végeztek ki. Szálasi mit csinált, amit Horthy pl. nem? Na ugye. Még ő sem volt egyértelmű. A frontokra a győztes hatalmak is vágóhídra küldték a katonáikat, mégsem végezték ki őket, sőt, kitüntették őket. A kollaboráció, különösen a francia, mivel Franciaország oly sok szenvedést okozott Németországnak korábban, inkább pozitívan értékelendő szerintem. Elvégre magyarok vagyunk, mi aztán tudjuk, miért volt a háború: 1918-20 miatt. A komcsi kormánytagokat, gyilkosokat, vérbírókat, politikusokat kellett volna elítélni. Ha Nagy Imre él 1990-ben, akkor őt is.
2016. febr. 4. 20:02
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az idegen megszállókat (szovjetek) és a közönséges gyilkosságokat elkövetőket."



-A szovjeteket nem lehetett volna perbe fogni, nem is adták volna ki őket.


-Péter Gábor 1953-59 -ig börtönben volt! Ennek ellenére számon lehetett volna kérni, ha más nem történeti szempontból lett volna értelme.


-Marosán és Biszku még az MSZMP-hez képest is szélsőbalos volt és már a 60-as években félreállították őket. De ettől még lehetett volna számonkérni őket.



-Horn -ahogy nyilatkozta- karhatalmista volt, de a köztörvényesek ellen lépett fel, és "behívták" nem önként jelentkezett. Goldoljatok bele...... nem volt az országban megfelelő rendvédelmi szerv aki a közbiztonságot szavatolta volna. Ezenkívül több ezer köztörvényest is kiengedtek a forradalmárok. Rengeteg fegyver volt kint amit sokan köztörvényes büncselekményekre illetve személyes bosszúra használták fel.


A sortüzek ügyében voltak perek, és itéletek is.


Azt azért nem kell elfelejteni, hogy 56-ban is voltak durva dolgok. Pl.: Több tucat lincselés. Kiskatonákat civileket lincseltek meg sokszor mondvacsinált okkal. Volt olyan akit a barna félcipője miatt akasztottak fel , vagy a "dózsás" tréningruhája miatt.

(Fiatalok kedvéért Dózsa SC = Belügymin. által finanszirozott sportegyesület.) Ez kb, olyan mintha puskást lincselték volna meg mert papíron (?) őrnagy volt Farkas Mihály hadseregében.


A másik, hogy -közvélemény kutatásom alapján- nem volt olyan nagy támogatottsága a forradalomnak.

1957 május 1-én ( 1956-os októberi események után 6 hónappal) 400-500000 ember vett részt Kádár beszédén. Az emberek inkább a nyugalmat keresték.

2016. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A kisebbségi Horn önként lépett be, és nem a köztörvényesek ellen természetesen.
2016. febr. 4. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!