Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy éltétek meg a napi...

Hogy éltétek meg a napi politikai eseményeket 1988 és 1990 között? Féltetek tőle, hogy valami keményvonalas vezetés lesz, akár itthon, ami újabb korlátozásokat vezet be, akár az oroszoknál, akik majd rendeznek egy újabb 56-ot?

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ültem a TV előtt és néztem Ceausescu kivégzését.
2015. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán politizáltam. Csak dolgoztam, élveztem a fiatalságomat, szórakoztunk, mulatunk a barátokkal. Nekem még az sem tűnt fel, hogy rendszerváltás volt. Volt pár barátunk akiket behívtak katonának, és általuk tudtuk, hogy balhé van a románoknál..
2015. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
100%
MÉg kicsi voltam akkor. 8 éves 90 -ben. Hallottunk a román forradalomról és megéltük a taxis blokádot. De nem sokat éreztünk az egészből. Mondjuk mi Ózdon laktunk és csak utána jött a fekete leves amikor bezárták a gyárat.
2015. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ordított a zene,és pálinkázgatás közben szereltem a Wartburgomat az udvaron.
2015. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam túl idős, annyi maradt meg, hogy rettegett a család, hogy a románok megtámadják az országot.
2015. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem féltünk. Tudtuk, hogy az nem következik be. Ehhez nem kellett egyéb, mint néhány vélekedést meghallgatni (az akkori többféle oldalról) és azokat összevetni.

Az újabb 56 akkor már pár éve teljesen irreális volt.

2015. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En eppen egy evvel azelott dontottem ugy hogy disszidalok. igy is tettem, eletem legjobb dontese volt.
2015. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!