Szeretnék készíteni egy felmérést a szakdolgozatomhoz abban a témakörben, hogy "elégségesnek tartják-e a megkérdezettek a nők parlamenti részvételét Magyarországon". Szerintetek milyen kérdéseket érdemes feltenni ezen belül a témakörön belül?
Szerintem érdemes a nemi szerepekre vonatkozó kérdéseket feltenni (kiknek a dolga a politika: férfiak/nők/nem függ az illető nemétől), aztán a nemiségen kívül érdemes egyéb tényezőkre is rákérdezni (pl. számít-e a választandó vagy Önt képviselő politikus vallása, neme, nemi hovatartozása, stb.). Illetve hogy "jobb lenne-e ha több nő lenne, vagy sem a parlamentben", ilyesmik. :-)
Amúgy milyen szakon írod ezt a szakdogát? Mert nagyon tetszik a témád. :-)
Az hogy nincs sok női képviselő, arról a nők tehetnek elsősorban.
Miért nem indulnak megmérettetni magukat, hisz ez lenne az alapja.
Az persze érdekes kérdés lenne, hogy a választásokon indultak és a befutottak aránya milyen, hiszen ebből lehetne az elfogadottságukra választ kapni.
1. kell egyáltalán 5-10 százaléknál több nő a parlamentbe
2. ha nincs ennyi, akkor érdemes eröltetni a részvételüket
3. ahol ez a gyakorlat működik ott mennyivel jobb (vagy rosszabb) az élet
Igen, a női kvóta kérdése tényleg érdekes, illetve az, hogy tudja-e a válaszadó, hogy mely országokban magas a nők aránya a parlamentben, és ha tudja, akkor mit gondol róla.
(Ha meg nem tudja, akkor meg a tájékozottságát lehet mérni rajta)
-Esetleg, hogy a nők inkább aktívak, vagy passzívak a parlamenti életben (hányszor több vagy kevesebb férfifelszólalás, mint női)
-Milyen fajta végzettséggel rendelkeznek, és ez mennyiben tér el a férfiakétól
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!