Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek az LMP-s széplelkek...

Ezek az LMP-s széplelkek vajon láttak már hús-vér cigányt életükben?

Figyelt kérdés

Kiollóztam pár pár sort az LMP roma programjából, lehet belőle csemegézni:


"A romaellenes propaganda rendszerint a szociális ellátórendszer dologtalan haszonélvezőiként állítja be a cigányokat, akiknek az eltartása súlyos teher a magyar társadalom vállán. Ez nagyon távol áll a valóságtól."


"A másik sokat hangoztatott cigányellenes szólam az úgynevezett „cigánybűnözés” emlegetése. A szegénység és a viszonylagos iskolázatlanság mindenhol a világon összefügg

a társadalmi normák gyakoribb megsértésével."


"...a Magyar Gárda fellépése, amely az

állampolgárok biztonságigényének kielégítésére az önbíráskodás eszközét ajánlja."


"az ötvenfősnél nagyobb cégek mellett az összes államilag támogatott munkáltató kötelezésére esélyegyenlőségi terv készítésére, az Egyenlő Bánásmód Hatóság és az általa kiszabható szankciók megerősítésére, illetve a Munkaügyi Központok szerepkörének olyan irányú bővítésére, hogy kötelességük legyen felhívni az Egyenlő Bánásmód Hatóság figyelmét, ha munkaerőpiaci diszkriminációt észlelnek."


"Az egyéni fejlesztési támogatásra jogosult diákokat integráltan kell tanítani, ezért felmenő rendszerben meg kell szüntetni a normál iskolákban működő eltérő tantervű tagozatokat."


"A garantált minimumjövedelem rendszerének bevezetésével kell védelmet biztosítani a tartós mélyszegénység ellen, és ösztönözni kell a munkavállalást."


"Az államnak foglalkoztatóként hozzá kell járulnia a cigány középosztály megerősítéséhez."


"Azokon a településeken, ahol komoly konfliktus alakult ki, vagy a kialakulása küszöbön áll, egy állami felügyelet alatt álló, de a helyi önkormányzattal együttműködő mediációs „béketest” bevetésére lenne szükség a feszültségek oldása érdekében."


"Az eddiginél jóval több pénzt kell a telepfelszámolásra fordítani"


"Az uzsora elsődleges kiváltó oka a legszélsőségesebb szegénység, ezért az uzsora viszszaszorítása döntően a legszélsőségesebb szegénység visszaszorításának sikerétől függ."


"A szegénységi csapdában ragadt kisebbségek integrációjának terén pozitív eredményeket felmutatni képes országok példája azt mutatja, hogy a hosszú távú esélyteremtési programok sikeréhez megfelelő alapot a kulturális sokszínűség elismerése és a kisebbségi

identitás vállalásának támogatása"


"Budapesten ki kell alakítani egy európai színvonalú, komplex, funkcionálisan tervezett épületegyüttest,

amely a cigány önreprezentáció méltó helyszínévé válhat"



TEHÁT:


1. a magyarok rasszisták, elnyomják szegény kissebbséget, nem hagyják őket érvényesülni

2. a kissebbség azért bűnözik mert szegény

3. azért igénytelen mert elnyomják

4. azért nem tanul mert mi kirekesztjük


MEGOLDÁS:


Egyértelmű! Még több lóvét kell a cigányságba belepumpálni, az majd biztos sikerre vezet, a rászistákat ahol csak lehet meg kell fogni, sokszínű társadalmat kell ránk eröltetni.


Aki meg em ért ezzel egyet az HÜLYE beeeeeeeee :P


...ja és szerintetek ez melyik (már kimúlt) párt programjára hasonlít???


forrás: [link]


2010. márc. 29. 10:52
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó: mire alapozod, hogy az SZDSZ utódpártja?
2010. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Nah aranyoskáim, elmondom akkor az ÉN "roma programomat".

Sajnos egyetlen pártnak sincs ilyen sukhar programja, bár egy bizonyos párt 88 oldalas programjában hasonlóságokat véltem felfedezni...


Csak röviden vázolnám föl az irányelveket, a teljesség igénye nélkül, remélem így is érthető lesz.


A roma programnak két alappillére lenne:


1. Segílyke konyec!

Vagyis aki nem dolgozik az ne is egyék. Akinek soha nem volt munkaviszonya annak én egy büdös fillért nem adnék!


2. Drákói szigor

Azaz korlátlan tulajdonvédelem, tényleges 3 csapás törvénye, szigorú bírói joggyakorlat, erős helyi szintű rendfenntartó erők (tehát kb. texasi vagy alabamai viszonyokat teremtenék)


Eredmény, a kényszer hatására négy út közül választhatnának cigányaink:


1. mivel nincs segílyke éhen döglenek a pereputtyal együtt

2. elmennek lopni és lelövik/agyonütik/börtönbe zárják őket

3. kivándorolnak kevésbé rásszistá országokba :)

4. normális életet fognak élni és például elmennek dolgozni!

2010. márc. 29. 11:58
 13/50 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem program, hanem üdültetése a cigányoknak!


Mutasd meg melyik pont az, ami arra ösztönözne egy cigányt hogy elmenjen dolgozni?

2010. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
71%

1. Segílyke konyec!

Vagyis aki nem dolgozik az ne is egyék. Akinek soha nem volt munkaviszonya annak én egy büdös fillért nem adnék!


Oké, de etnikumtól függetlenül pls. Amúgy olyan, akinek soha nem volt munkaviszonya, az kb bő 1000 ember lehet.



2. Drákói szigor

Azaz korlátlan tulajdonvédelem, tényleges 3 csapás törvénye, szigorú bírói joggyakorlat, erős helyi szintű rendfenntartó erők (tehát kb. texasi vagy alabamai viszonyokat teremtenék)


Oké, de ha valami nemzeti radikális állat felgyújta a kocsimat, őt is keresztüllőhetem, ugye?


Eredmény, a kényszer hatására négy út közül választhatnának cigányaink:


1. mivel nincs segílyke éhen döglenek a pereputtyal együtt

2. elmennek lopni és lelövik/agyonütik/börtönbe zárják őket

3. kivándorolnak kevésbé rásszistá országokba :)

4. normális életet fognak élni és például elmennek dolgozni


És mesélj nekem, bölcsek bölcse, 10 százalékos munkanélküliség mellett hova az anyám kínjába mennek dolgozni?

2010. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó. Második vagyok, olvasd el a hozzászólásaimat. Amiket leírtam 2-3 éve voltak, és a mai napig így van. Nem tudom miért olyan nehéz megérteni hogy a cigányság 90%-a NEM AKAR DOLGOZNI. NEM. Érted?
2010. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Én azt vettem ki, hogy te egy adott, kislétszámú csoportból levezetted azt, hogy a romák nem akarnak dolgozni. 100 ember nem hiteles minta, ráadásul mind vidékiek gondolom, tehát a városban élő romákra még ennyire sem tudsz következtetni.
2010. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
32%
Jó látni ahogy foglalkoztok a témával!:) Én sem támogatnám a Lehet Más az SZDSZ-t.
2010. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
86%
Javaslom neked hogy menj el Tiszaburán a cigánytelepre. Jártam ott. Na ott nem adott kislétszámú csoport él. Ennek kb. 1%-a az amelyik dolgozik. Menj el Tiszabőre, dettó ugyanez van. Egy szó mint száz, nem 100 emberről van szó, nem is 500ról. Sok emberrel beszélgettem, sok embert kérdeztem erről, nyíltan kimondják, hogy az ottani cigányok NEM AKARNAK dolgozni, pedig lenne lehetőségük, a környező falvakban, a saját falujukban (meg is teszi kis részük ők tisztességes cigányok, és sajnálom hogy őket is kirekesztik a lusta, magyargyűlölő társaik miatt). A városi cigányságról nem tudok nyilatkozni, de őnekik nyilván könnyebb a helyzetük. Elsősorban vidéken van a probléma. Miért félnek a magyarok a cigányoktól vidéken? Pl. Miskolcon, Szolnokon, Szabolcsban? Hidd el van alapja. Nem csak úgy mondják jókedvükből, nem azért mondják mert rasszisták, hanem velük élnek egy helyen, ismerik őket, tudják milyenek. (tisztelet a kivételnek ismét, a rendes cigányoknak) Tényleg javaslom, hogy egyszer ha van lehetőséged nézz körül ezeken a helyeken (olcsón kilehet venni szobákat pár napra) és beszélgess a helyiekkel. Nagyon sok mindent lehet hogy máshogy fogsz látni. És én nem vagyok rasszista, ugyanúgy utálom a bűnöző magyarokat, mint a bűnöző cigányokat, vagy futballhuligánokat.
2010. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

12:49


Ne félj, volna munkahely, csak amíg semmilyen körülmény nem kényszeríti őket, addig b.sznak rá dolgozni.

Lényegében az egyetlen akadály az a szégyenérzet lenne, hogy segélyen kell éljenek, de hát ugyebár nekik olyan nincs! Meg ugye az se zavarja őket, hogy majd egyszer 4-8-12-20 év múlva csak vége lesz a jólétnek és akkor majd a gyerekeik isszák meg a levét.


Na ezért nem járható út ez a széplélek liberális politika, mert míg egy magyarnak megmondhatod hogy:

"figyelj már ide Józsi, csak kéne csinálni valamit, nem mehet ez így tovább hogy felnőtt ember létedre eltartanak"

addig egy (tipikus) cigányról az ilyen finom kis lelkizés lepereg.

2010. márc. 29. 15:01
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont kedves legelső hozzászóló!Az igazság valahol a kettő között van.Sajnos cigánybűnözés tényleg van,és fel kell ellene lépni.De sajnos sok munkáltatónál igenis van diszkrimináció,és ez ellen IS fel kell lépni,megengedhetetlen,hogy a tisztességes cigányokat a nem tisztességesek miatt bárminemű hátrány érje.A kettőt egyszerre kell!Én szerintem meg fogom osztani a szavazatom a két új párt között,listán LMP,egyéniben Jobbik.Csendőrség kell,önfenntartó börtönök,és a diszkrimináció szigorú büntetése.Ezek egyszerre kellenek!
2010. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!