Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg mit gondoltok az...

Jelenleg mit gondoltok az LMPről? Mennyire esélyesek?

Figyelt kérdés
Bejuthatnak a parlamentbe?
2010. márc. 28. 20:17
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanez a Jobbik?


A Jobbik 1999-től létezik, az LMP 2009-től. Ugyanez?

2010. márc. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Dávid ***** válasza:
42%

"zöldek, humanisták vagyunk"

Ez a 20éves tinilányok pártja, akik életükben először szavaznak.

De hogy válaszoljak a kérdésre: szerintem Budapesten 5-10%, vidéken 2-4%. Sz.tem MDF és LMP is bejut.

2010. márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
52%

"'zöldek, humanisták vagyunk'

Ez a 20éves tinilányok pártja, akik életükben először szavaznak. "


Hát, nem vagyok a 20 éves tinilányok lelkének szakavatott ismerője, de úgy gondlom, hogy ez igen hízelgő rájuk nézve. :)

És még valami: nem vagyok 20 éves, nem tini, és nem lány, mégis az LMP a legszimpatikusabb. Sok érvet fel lehet ellenük hozni, dilettánsok, idealisták, stb... De ha rájuk szavazok, az azt jelenti, hogy végtelenül kiábrándultam a jelenlegi politikai elitből, átláthatóbb politikát szeretnék, igazságosabb magyarországot, és ezt nem a Jobbik barbár eszközeivel akarom elérni.


Ezt jelenti az LMP.

Ez fáj a Jobbikosoknak. Rivális.

2010. márc. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
2010. márc. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
2010. márc. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlik, akkor bejutnak. Nem értek teljesen egyet a nézeteikkel, de ők térnek el a legkevésbé az enyémtől.

Emellett annak örülnék, ha mind a hat párt bejutna (tudom, szép álom...), mert minél több szempontból vizsgálják meg a dolgokat majd, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a parlament reális, bölcs döntést fog hozni. Ugyanezen okból viszont egyetértek azzal, hogy a Fidesz alakítson kormányt, de jó lenne, ha nem érnék el a kétharmadot (komoly döntésekhez kénytelen lennének egyeztetni az ellenzékkel is és velük egyetértésben hozni döntést).

2010. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim válasza:
100%
LMP Lehet Más a Politika... És úgy akarnak TISZTA igazságos politikát folytatni hogy CSALTAK a kopogtatócédula összegyűjtésénél? Egyértelmű, hogy az LMP meglovagolja a mostani helyzetet, azaz azt, hogy az emberek hite megrendült a FIDESZ-ben és az MSZP-ben is és a divatos "zöld politika" is segít nekik az érvnyesüléshez. Ezenkívül azt is furcsállom, hogy ennyi pénzük van kampányra, pedig az LMP egy új párt ELVILEG. Én nem vagyok elvakult JOBBIK-os de tény hogy az LMP egy bújtatott párt. Hogy az SZDSZ-nek vagy más pártnak-e azt csak ők tudják.
2010. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%

Én örülök, h az mdf is elindul Pesten is, mert így legalább megosztják a liberók szavazatait, és valszeg egyik sem fog bejutni, hagy küzdjenek csak egymással az szdsz támogatásával...

mdf névleg is, lmp csak a támogató bázisában vállalja fel az szdsz örökséget...


elég volt a liberókból!!

2010. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
22%

Az egyik elöbbi hozzászólásra válaszolnék:


"LMP Lehet Más a Politika... És úgy akarnak TISZTA igazságos politikát folytatni hogy CSALTAK a kopogtatócédula összegyűjtésénél?"


Itt ugye arra a jobbikos lejáratásra gondolsz, amit az OVB ellenszavazat nélkül elutasított? Ez csak a Jobbik olcsó eszköze lett volna, de a választási bizottság egyáltalán nem találta megalapozottnak, az ügyet elvetették.



"Egyértelmű, hogy az LMP meglovagolja a mostani helyzetet, azaz azt, hogy az emberek hite megrendült a FIDESZ-ben és az MSZP-ben is és a divatos "zöld politika" is segít nekik az érvnyesüléshez."


Ez pontosan így van. De ez baj? Szavazzon mégis inkább mindenki a jól beolajozott MSZP-Fidesz-re? Egyszerüen rengeteg embernek elegük van ezekböl. Másrészt pedig Nyugat-Európában több parlamentben már jó ideje vannak zöld pártok, mert arrafelé az emberek jobban odafigyelnek a környezettudatosságra.


"Ezenkívül azt is furcsállom, hogy ennyi pénzük van kampányra, pedig az LMP egy új párt ELVILEG. Én nem vagyok elvakult JOBBIK-os de tény hogy az LMP egy bújtatott párt. Hogy az SZDSZ-nek vagy más pártnak-e azt csak ők tudják."


Ha felmész a honlapjukra akkor tételesen megtalálhatod, hogy ki pontosan mennyi pénzzel támogatja öket. Ott van egy hosszú nyilvános lista nevekkel és befizetett összegekkel. Aztán ebböl szépen le van vezetve, hogy milyen hirdetésre, mennyit költöttek.

Egyik másik párt sem képes ezt nyilvánosságra hozni. Tehát nemhogy az LMP a bújtatott párt, ök az egyetlenek akik nyílt lapokkal játszanak, az összes többi párt a millióit titkos forrásokból szerezte.


Egyébként remélem bejutnak, kell már egy tisztességes új párt a parlamentbe.

2010. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
nem fognak bejutni, ahogy az MDF sem
2010. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!