Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korrekt becsületes embereknek...

Sulek Péter kérdése:

Korrekt becsületes embereknek nem való a politika?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen emberek lesznek hatalmon? a normálisokat kiűzik maguk közül?
2016. jan. 28. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ép lelkű ember nem vágyik hatalomra (más emberek felett).
2016. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erre is meg van a magyarázat.


El is magyarázom, ha kéritek és nem süket füleknek mondom és csak személyeskedő kötöszködő kákán is csomót kereső „cionizmusnak” nevezett sivatagban kiszáradt emberek fognak rá reagálni.


De örömmel kifejtem.

2016. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magyarázd el akkor, bár nem értem hogy a "cionizmust" minek kellet ideböfögni.
2016. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha meg akarjuk érteni a világban történő eseményeket akkor bizony a rossznak a fejével kell gondolkodnunk.


Ugyanis a világban jelen van a Gresham-törvény.


Lássuk mi is az:

A Gresham-Kopernikusz törvény kimondja, hogy ha egy gazdasági rendszerben kétféle pénznem van forgalomban, a rosszabbik fogja kiszorítani a jobbat (értékállóbbat) a forgalomból. A törvényt bár Thomas Greshamról nevezték el, valójában Nicolaus Copernicus fektette le 1526-ban Monetae cudendae ratio című tanulmányában.


Magyarázat: Azon piaci szereplők, akiknek mindkét pénznemből van a birtokukban, a rosszabbikat fogják költeni, mert szabadulni akarnak tőle, és a jobbat fogják tartalékként félretenni. Így a rosszabb pénznem fog forogni a gazdaságban, kiszorítva a jobbikat, amely forgalmon kívüli tartalékként fog felhalmozódni a gazdasági szereplőknél.


A jelenség öngerjesztő, mivel a rosszabb pénznem forgási sebessége nő általa, a jobbiké pedig csökken, ez aztán további pénzbőséget és ebből eredő értékvesztést fog okozni az előbbi, és további pénzszükséget s ebből eredő felértékelődést fog okozni az utóbbi esetében.


Hogy kapcsolódik ez ide?

A Gresham-törvény átvitt értelemben alkalmazható a történelemtudomány, a szociológia és a játékelmélet világában, így alkalmazható a közgazdaságtantól elvonatkoztatva az élet más területein: politika, harcászat, sport, stb. - gyakorlatilag minden olyan helyzetben, ahol kettő vagy több résztvevő egymás ellenében próbál eredményt elérni.


A Gresham-törvény szerint ilyenkor az erkölcsi szint fordított arányosságú együtthatóként szerepel a sikeresség esélyének meghatározásában. Egyszerűbben fogalmazva: két küzdő fél közül egyenlő erő és esélyek mellett mindig az erkölcsileg alacsonyabb szintű fog győztesként kikerülni.


Innen:

[link]


==================


Ez mindaddig fog így menni ameddig a Földön az emberek a Káin-Ábeli mentalitást fogják használni.

Ha eljön az a nap amikor a világban az emberek áttérnek az ősmagyarok által létrehozott Hunor-Magyar-féle mentalitásra akkor ennek a törvénynek vége lesz.


Erről bővebben itt:

[link]

[link]

2016. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok komolyan tekinteni arra az emberre, aki komolyan veszi a politikát.


Politika visszafelé Aki-ti-lop. Elég bárgyú szójáték, de annál igazabb. Normális értékrenddel bíró embernek nincs gyomra a politikához. Nem tudom szavakkal kifejezni mennyire megvetem ezeket az embereket, azokat meg még inkább akik elvakultan követik őket.

Egy-két Don Quijote akad köztük, nem is hagyják őket érvényesülni....

2016. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
„Eredetileg politikus akartam lenni, de nem bírtam gyomorral így elmentem boncmesternek”
2016. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 21:05


Te csak szimplán balfa.. vagy amit itt össze hordtál.

2016. jan. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt volt az írásod eddig a pontig ,,Ez mindaddig fog így menni ameddig a Földön az emberek a Káin-Ábeli mentalitást fogják használni.

Ha eljön az a nap amikor a világban az emberek áttérnek az ősmagyarok által létrehozott Hunor-Magyar-féle mentalitásra akkor ennek a törvénynek vége lesz." Ez már színtiszta ökörség.

2016. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Gyanítom, a két név miatt nem tetszik, de semmi baj. Nekem a Newton törvények neve nem tetszik, de attól még igazak maradnak.


Gondolt azt, hogy Káin és Ábel modellről Jack és John modellre vagy, hogy még kevésbé rasszista legyen, legyen Brown és Lee modellre. A lényegen nem változtat.

2016. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Káin-Ábeli mentalitással semmi bajom nincs, értem hogy mit jelent, ezt a Hunor-Magor féle ősmagyar mentalitást viszont badarságnak tartom.
2016. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!