Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyiket választanád az...

Melyiket választanád az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Ez csak egy elméleti kérdés! Az alábbi 2 közül választhattok:


A) Egy nagy, neves ország polgára lennél, ahol jó, sőt nagyon magas az életszínvonal, az állampolgárok a munkabéren kívül is kapnának egy csomó pénzt+ lakhatást, azonban kötelező sorkatonaság lenne, s 5 évig kell szolgálnod a hadseregnél (még a nőknek is), igen kemény kiképzést kapnál, 5 év alatt csak 1-szer mehetsz haza. Ha kibújsz a szolgálat alól, 5 év börtön. A katonaság után 40 éves korodig bármikor vissza hívhatnak szolgálatba.


B) Lennék egy Isten háta mögötti kis ország polgára, ahol nincs sorkatonaság, szerény az életszínvonal (hasonló, mint Magyarország), de szabad az élet.


Na?



2016. jan. 27. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ostobaság a kérdés, még ha csak elméleti, akkor is.
2016. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért baj, ha megkérdezem ezt? A kérdés arról szólt, hogy te mely típusú országban szeretnél élni? Ebben mi az ostobaság?


Bár, lehet, hogy eltévedtél, s nem ide akartad írni ezt a nem túl építő hozzászólást.

2016. jan. 27. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, én liberális emberként az utóbbit választanám, bár a sorkatonaság önmagában nem egy ördögtől való dolog lásd Svájc és Ausztria, 5 év azért túl sok idő az ember életéből, pláne hogy csak egyszer mehetsz haza, egy lazább sorkötelezettség például másfél év és több szabadnap esetént az elsőt választanám, de ez az öt év egyszerűen túl soknak tűnik.
2016. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ááááá! Én maradok Mo-on.
2016. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez most FIDESZ propaganda?
2016. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én mondjuk mérnök vagyok és 350 ezres nettó mellett itthon nem is annyira szerény az életszínvonalam
2016. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen Magyarországon maradnék. Akár egyik, akár másik lesz a jövőben.
2016. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés most magyaeul az, hogy A: feláldozok 5 évet az életemből, hogy utána vígan, boldogan, gazdagon éljek vagy B: az egész életem a munkámra áldozom, mégsem érek el semmit.



Hmm, nagyon elgondolkodtató és bonyolult kérdés. Nem hiszed el, most fél óráig gondolkodtam rajta, de az A-t választom.

2016. jan. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én kibirnám az 5 év katonaságot legalább letudnám és utána úgy élnék mint a kiskirály ha meg nagy baj van és szeretem a hazámat akkor kiállok mellette de ezekért a szarokért akik jelenleg kormányoznak legszivesebben én löném fejbe azt a sz*rházi gyökeret szivesen megtenném szép álom jó álom de soha nem fogom megtenni
2016. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol kell menni öt évre börtönbe? Már indulok is! Nem fogsz ki rajtam ilyen demagóg hülyeséggel. A sorkatonaság elmaradott, értelmetlen, mint ahogy minden háború, barbár, és még katonailag sem hatékony. Egyáltalán nem fél bele, egy "neves" ország képébe nálam.
2016. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!