Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus idején miért...

A szocializmus idején miért oktattak nyugati nyelveket a közoktatásban?

Figyelt kérdés
Tudtommal az átlagembernek nem sok kapcsolata volt Nyugat-Európával. Az én gimimben akkortájt a "keleti nyelvek" közül tanítottak oroszt és lengyelt, a "nyugatiak" közül pedig angolt, németet (jó, ez részben lehet keleti is az NDK miatt), franciát, spanyolt és olaszt.
2016. jan. 24. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez számodra csak azért ellentmondás, mert olyasmiket tételezel fel a szocializmusról, ami ott abban a formában nem létezett. Csak bebeszélték neked, te pedig elhitted.

A szocializmus nem az, ahol mindenki hülye.

2016. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Mert a szocializmusban is kellet hogy az emberek különbséget tudjanak a tenni a fejlett magyar és az elmaradott angol nyelv között.
2016. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután a világ proletárjai egyesülnek és a hanyatló nyugat kapitalizmusa megbukik, ezen országok is baráti országok lesznek, segítenünk kell nekik a szocializmus útján.
2016. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem volt elvadult dolog a mindennapi szocializmus, ne valami Észak-Koreára gondolj. Élhető élet volt. Akár az átlagember is utazhatott, bár csak háromévenként, és nyilván voltak gazdasági-kulturális kapcsolatok. De nem vitték túlzásba a nyugati nyelv tanítást: általánosban alig, néhány százalék, szakközépben szintén, az orosz volt a fő nyelv, esetleg nagyon keveseknek kijutott speciális típusokban valami más, gimnáziumokban 2. nyelv volt heti 2-3 órában, teljes osztályban. Az kb fele sebesség volt a maihoz képest.
2016. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert a szocializmus remek volt.
2016. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

előző válaszoló, a szocializmus az nagyon remek dolog volt, olyan remek, hogy hetente vertek össze, havonta kerültem börtönbe, mert nem értettem egyet azzal, amit kádárék és a rendszer elképzelt. Mikor 10-edik alkalommal összevertek, elegem lett és elhagytam az országot. Ami meglepetés volt, hogy Atlanta-ban rohadt sok magyar volt, akik szintén a szocializmusból menekültek. 37 éve nem láttam a "hazámat" de már nem is fogom.


A lényege annyi volt az egésznek, hogy próbálták butítani a népet, hogy birka módjára azt csinálják, amit a rendszer akart. Mesterségesen fenntartottak egy jólétet, a termelés nem fedezte ezt, jöttek a hitelek, jött az eladósodás, 20 ember végezte 2 ember munkáját, akinek volt egy kis esze, az már a '70-es évek közepén-vége felé felismerte azt, hogy mi lesz a vége ennek a "mesterséges jólétnek", persze aki ezt hangoztatta, azt megruházták keményen. Nyugati nyelveket nem nagyon oktatak, ennek oka volt, a nyugati világot próbálták elrejteni a keleti emberek elől, mert szerintük a rothadó kapitalizmus már nem sokáig áll fenn, és majd a szocializmus veszi át a helyét. Aztán bukott a rendszer, beigazolódott az, amit már 20 évvel előtte lehetett tudni, jött a munkanélküliség, szétlopták az országot, megjelent a munkanélküliség, megjelent a kapitalizmus magyar alfaja a rabló-kapitalizmus, akinek esze volt, az még a '70-es '80-as években elhagyta az országot és nyugatra szökött, nem várta meg amig bedől az ország és maga alá temeti a szartenger

2016. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!