Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A demokrácia alapján elfogadha...

A demokrácia alapján elfogadható lenne egyes népcsoportok az országból történő kitelepítése, amennyiben azt a többség megszavazza?

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Az emberjogi fundamentalizmus miatt, nem.


Viszont, lehetne ösztönözni, a kitelepülésüket.Pénzzel, törvényekkel.

2016. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
88%

Nem, mert az nem demokrácia lenne, hanem a többség diktatúrája. Ezen az alapon a csoportos nemi erőszakkal sincs gond, hatból öten rá szavaztak.

(Ajánlott irodalom Robert Merle: A sziget)

2016. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Demokrácia = manipulált tömegek rémuralma

(Ajánlott irodalom: Spiró György)

2016. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A demokráciának a szavazósdi csak felszínes jellemzője. Sokkal fontosabb, hogy a demokratikus szemléletű embereknek ilyesmi egyszerűen eszébe sem jut. A problémákat és nem az álproblémákat akarja megoldani, továbbá a lényeges kérdésekkel és nem a felszínnel foglakozik. Ennélfogva demokráciában ilyen kérdés nem értelmezhető.

Egyébként pedig nem kell a cigányproblémádat ilyen faramuci módon elővezetni. A problémád megoldását egészen másutt kell keresni. Ez is a lényeg/felszín eltéréssel magyarázható.

2016. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

"Demokrácia = manipulált tömegek rémuralma

(Ajánlott irodalom: Spiró György)"


Ha hagyják magukat, akkor meg is érdemlik.

Amúgy ez már nem demokrácia, hanem diktatúra, mert egy kisebbség manipulálja a többség akaratát, hogy azt gondolják, amit a kisebbsé gondol.

Ahol pedig egy kisebbség uralkodik a többség felett, az már lazán diktatúra.

2016. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy normálisan működő demokráciában vannak alkotmányos gátjai annak, hogy ilyen kérdések egyáltalán felvetődjenek és szavazás elé bocsátódjanak.


Ahol ilyen kérdésekről szavazgatnak, ott már valójában csak látszatdemokrácia van...

2016. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fenti kettőhöz csatlakozva megjegyezném: demokrácia görög szó és nép(tömeg)uralmat jelent (a kisebbségi arisztokrácia felett). És ha a tömeg buta, akkor befolyásolható, és mindig akad olyan kis csoport, amely ezt nemcsak felismeri, hanem meg is teszi. Amint ilyen csoport megjelenik, már csak (mint az előttem szóló is mondta) látszatdemokráciának nevezhető. Valójában a diktatúra egy (enyhébb) formájának.

Az ilyen (a helyzetet kihasználó) csoport létrejöttének megakadályozására szolgál az intézményrendszer. Közkeletűen a fékek és erők egyensúlya. Azaz a (szükséges) irányító hatalom nem a társadalmat szolgáló érdekeit más érdekek mentén működő intézmények megakadályozzák. Ezt azért tudják megtenni, mert egyfelől a hatalom érdekei nekik ellenérdekek, másfelől nekik is van akkora hatalmuk (ez az autonómia), hogy ne lehessen őket félresöpörni. Mindezeknek persze a garanciája végső soron a befolyásolható nép. Ha a befolyásolás egyensúlya megbomlik, elkezd kiépülni a diktatúra. Amely akár népszavazás nélkül is tud és akar népcsoportokat kiemelni, vagy végképp megnyomorítani (gettóba zárni, elüldözni, megölni, kinek mi tetszik).

2016. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!