Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért védik ennyien az adócsal...

Miért védik ennyien az adócsaló Uber-t?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
most mondtad, hogy a BKK szűri őket...
2016. jan. 21. 17:07
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

"most mondtad, hogy a BKK szűri őket..."


Ahogyan az Ubereseket is, őket mégis be akarod tiltani.


Na, én azt hiszem elmondtam mindent, a kérdésedre kaptál választ, még olvasnivalót is. Az rajtad múlik, mit szűrsz ebből le, de majd jussanak eszedbe az itt elhangzottak, mikor vészvillogózva elállod az utcát, index nélkül bevágsz más elé, zebrán nem adod meg az elsőbbséget, és mikor fenyegetsz másokat, miután ők szóvá teszik ezt, stb.

2016. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

az ubereseknél nincs mit szűrni, 100%uk adócsaló nincs értelme a szűrésnek

a taxisoknál meg senki nem védi az adócsalókat

2016. jan. 21. 17:19
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha te ekkora f. vagy taxizás közben, tutti egy élő példa lennél, miért jobb az über.
2016. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
mert nem vagyok az adócsalád mellett :)? gratulálok...
2016. jan. 21. 17:24
 36/47 MolotovPunk ***** válasza:
6%

Rajtam múlna egyébként engedném dolgozni az UBERt is,de csak azokkal a szabályokkal és törvények,jogosultsági vizsgák betartásával működhetnének,amik a taxisokra is vonatkoznak.

(Hogy egyenlő legyen a verseny.)

2016. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Tessék egy cikk. Az itt feltett kérdésekre, amiket a taxisoknak címeznek, válaszold meg kérlek!


[link]

2016. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legszebb érv a taxi mellett: “majd ha beülsz hozzám a beteg anyáddal, ott legyen nagy a pofád”.
2016. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Én nem védem, persze a taxisokat sem.
2016. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Mint már ezerszer leírtam, az Überes is tud adózni, de jelentősen növelné az adózási kedvet, ha lenne jobb lehetőségük rá. Az észteknél már folynak tárgyalások és az a jó út.

(Plusz mondjuk hiába is adózna, mert ott az idióta taxisrendelet, amit a taxisok akartak a piac kinyírására...)


Ami megoldás lenne:

- Taxis rendelet eltörlése és legyen újra szabad piac + vegyünk vissza az idióta túlszabályozásból

- Online szolgáltatások után/által történi adózási lehetőségek kidolgozása.


A vicc az, még emellett, hogy Übernél elektronikus minden és MINDENNEK nyoma van. Simán meg lehet oldani, hogy mindenről kap infót a NAV és könnyen lehetne adózni.

Taxiban, amikor KP-ban fizetsz, annak szerinted mennyi nyoma marad? Mert hát ugye a kártyás fizetést nem igazán szeretik... Sok taxis csinálja, hogy "jajj éppen rossz a terminál, de ott egy ATM vegyél ki és fizess úgy"...

2016. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!