Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mszp-sek és Fideszesek, ti...

Mszp-sek és Fideszesek, ti nem szeretnétek, hoyg a pártotok nyílvánosan vitázzon a Jobbikkal?

Figyelt kérdés
Elkerülhető ez a vita szerintetek?
2010. márc. 27. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Annyira feleslegesek már ezek a kérdések. Mindjárt jönnek ilyen érvek hogy:


"A jobbikkal nem lehet vitázni mert egyből zsidóznak, meg hazaárulóznak"


"Minek vitázni? Nácikkal nem vitázunk" stb.

2010. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Amelyik párt tiszteletben tartja a választókat,az hajlandó lenne vitázni.Érdekes módon mind az MSZP,mind a Fidesz csak kifogásokat keres ennek elkerülésére,pedig azt mondják,hogy a Jobbik programja semmit nem ér,szakszerűtlen....akkor miért nem bizonyítják ezt be egy vitában vajon?....
2010. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na nem verik le egymást a fideszesek s az mszpsek :D
2010. márc. 27. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Komolytalan emberekre hivatkozva nem mennek el. Közben pedig egy miatt nem mennek el, mert mind bűnöző, és kínos lenne nekik.

Ha valaki néz tv-ét vagy online, youtube-on megnézi a műsorokat, láthatja, hallhatja, hogy amikor a Jobbik-ot hívják meg valahova, mindenbe bele kötnek, a legrészletesebben bele mennek a programjukba és minden egyéb kijelentésbe. Míg a többi párttal csak elbohóckodnak, elmondják mekkora veszély a Jobbik, de a (nem létező) programjukról nem beszélnek. Nem beszélnek arról, hogy hogyan is szeretnék rendbe tenni az országot. MSZP azt hiszi, hogy az emberekkel el lehet azt felejteni, hogy mit tettek az elmúlt 8 évben, de akár mondhatnám az elmúlt 60-at is, hisz a leszármazottak, volt KISZ-es, MSZMP-és tagok ülnek most ott. Azt a magyar gyalázó politikát amit ők folytattak, gyakorlatilag nincs olyan amit teljesen ne tettek volna tönkre az országban. A Fidesz-nek egy program pontot nem hallottam még annyit sem, csak hogy majd de rendbe tesszük az országot. Hogyan? Folytatjátok ugyanazt mint a MSZP, aki egy kicsit jobban benne van a dolgokba az tudhatja, hogy bár jobb oldalinak, meg nemzeti pártnak vallják magukat, közben ugyanolyan mint az MSZP. Semmit nem akarnak tenni az országért.


Most Jobbik védőnek gondoltok, pedig nem. Én adok egy esélyt nekik, mert teljesen egyet értek a programjukkal, mert a hazát, a nemzetet képviselik, előbbre tartsák a magyarokat Magyarországon. Nincs vaj a fülük mögött, mindenre van megoldásuk, legalább tudnak mit felmutatni, hogy kérem szépen mi ezt akarjuk csinálni, így szeretnénk megoldani. Valós problémákról beszélnek. FIDESZ, MSZP és a hasonló pártokra miért szavaznék? Nagyon jól tudom mit akarnak, azt amit eddig, kirabolni, eladni az országot. Aztán majd ha a Jobbik bekerül a parlamentbe, ne adj isten győznek a választásokon, és nem kérnek teljes elszámoltatást, összeállnak a többi maffiózóval, mutyiznak, majd akkor mondok én is rá jelzőket, és még ki is megyek tüntetni. De eddig semmi ilyet nem lehet rájuk aggasztani, míg a másik két nagy pártra álmomból is felkeltve tudnám sorolni a köztörvényes ügyeiket.


Ezt csak azért írtam le, hogy gondolkodjatok már emberek! Folyamatosan látom ezen az oldalon, hogy kiröhögik a Jobbikot. Milyen alapon? Az hogy a többi párt a fejetekbe sulykolja, hogy náci, antiszemita, rasszista párt? Egy ilyen megnyilvánulást mondjatok a Jobbikról. AZ hogy foglalkozik a cigány kérdéssel? Persze, egyik legnagyobb égető probléma. Igaz ezt a pesti embereknek lehet mondani, csak legyintenek egyet. Izraeli kérdés? Ezt inkább nem írom le, mert egyes embereknek sokk lenne az igazság. Főleg ha nyíltan szembesülnének vele.


Ja és ne nézek le senkit, azért mert egy másik pártra szavaz. Bár aki egy MSZP, MDF-re szavaz ott már valami baj lehet, vagy inkább úgy mondanám hiszékeny és befolyásolható. De tudom, hogy a Fidesz-es emberkék ugyanazt akarják, mint mi akik a Jobbik-ra szavazunk, csak még nem nyílt ki a szemük. Szerencsére már egyre többnek...

2010. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A jobbikos politikusok értenek a retorikához, ami erény, de jelen esetben egy megvalósíthatatlan programot állítanak be egy ország utolsó esélyként. Ki tudna velük vitába szállni? Eddig általában olyan műsorvezetőket osztottak szét, akik beszélni alig tudnak magyarul, nemhogy vitázni. A Jobbik választási programja nagyon jól össze van rakva, nehéz egyes részeibe külön-külön belekötni. Az egész bírálatára lenne szükség. Sajnos érzelmileg annyira maguk mellé tudnak állítani 'szinte'! mindenkit, hogy teljesen mindegy milyen észérvekkel sorakozol fel ellenük, amit ők határozottan mondanak, az úgy is van. Emlékeztek 4 éve, Gyurcsány is szétalázta Orbánt, hittek is neki sokan, mégis mi az eredménye. Az, hogy valaki tud vitázni, nem azt jeleni, hogy az igazság az ő oldalán van. Sajnos a magyar emberek többsége túl buta, hogy meglássa a radikalizmusban (radikális változást), szélsőségekben rejlő veszélyeket. A történelemben nem tanul a hibáiból, voltak ókori diktatúrák, nácizmus, kommunizmus, és ha a Jobbikon múlik, a jövőben is lehet...
2010. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tudod kedves előző, ha a Jobbik diktatúrát csinálna, én lelkesen támogatnám!

mert nézzük csak meg, kik lennének a diktaúrájuk áldozatai?

1) cigányok.

segélyből és bűnözésből élő népfelesleg, azt hiszem el tudnám viselni a társadalmi rendért cserébe, ha nem lenne cigányzene többé.

2) zsidók

nem sírnék azok után se túlzottan, ha nem lenne többé a banki kizsákmányolás és állandó kamatemelés a jelzáloghitelemen

3) mostani politikusbűnözők

na ezek is megrohadhatnának tőlem a kőbányában, és nem hiszem hogy bárki sokat bánkódna Zuschlag vagy Hagyó után

4)multik

dettó a többivel, nem adnak semmi olyat amit nélkülük nem érhetne el az ország

5)köztörvényes bűnözők

nem kell hozzá magyarázat, szerintem minden becsületes állampolgár helyeselné a büntető törvénykönyv szigorítását és akár a halálbüntetés visszaállítását a gyilkosokra


és ne gyeretek nekem azzal, hogy persze, ha ezekkel végzett a Jobbik akkor jönnének a szemüvegesek, meg a kékszeműek meg a biciklisek. mert ez demagógia! a Jobbik nem egy vérszomjas ideológia alapján felépülő párt, ha végzett az ellenségeivel, és rendben mennek a dolgok, nincs oka újabb ellenségkép kitalálására....legfeljebb akkor nekiállnánk visszafoglalni Erdélyt!:)

2010. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. válaszolónak:


Különösképp a JOBbik adta ki leghamarabb a programjét, és még soha senki nem tudott belekötni. mitigernek.hu szerint a második legjobb a programja, mdf után, a fidesz mszp meg lehúzhatja magát a wc-n ahhoz képest. Nem vagyok közgazdász, és hiszek ennek az oldalnak, de különösképp még soha nem hívták be a tv-be egyik jobbikos szakembert se, hogy elvitázzanak a gazdasági programjáról.

2010. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló vagyok. Első körben az előző bejegyzésre szeretnék reagálni, majd külön üzenet formájában az azt megelőzőre. Elöljáróban azt mindenképp megemlíteném, hogy kezdetben én is szimpatizáltam a Jobbikkal (egy ígéretes, de még nem egészen kiforrott pártnak tartottam) de későbbi megnyilvánulásaik, valamint értékrendbeli ellentmondásaik miatt, teljesen elhatárolódtam tőlük. Nos az oldal, hát igen, nem tudom hallottál-e már arról, hogy az interneten sok szemét található. Ránézek ez oldalra. Első dolog ami megállapítható, hogy Joomla 1.5x portálmotorral készült, ami nem baj, sőt jó dolog, de az, hogy abból egy ilyen primitiv design-t tudtak kihozni, mindenképp szomorú. A menüpontok nagyrésze még kész sincs. Megnéztem a domain bejegyzést, tény, egy fiatalokból álló kutatóintézet csinálta. A programokat nyílván csak gazdasági szempontból tudták értékelni. Abban tényleg jó mind az Mdf mind a Jobbik. De valamint mindenki elfelejt. Egyedül az MSZP tudja mi van az államkasszában. A többiek nem. A FIDESZ természetesen nem ígér fűt-fát, csak általánosságban beszél, s hogy mért? Mert nem tudja mi vár rá mikor átveszi a hatalmat (legalábbis minden a magyarságért aggódó nevében remélem). Felelőtlenség, úgy rugalmatlan programot csinálni, hogy nem tudod mi vár rád. Ha valaki azt mondja az MDF-re hogy hiteles programmal rendelkezik elsírom magam. Tipikus kétszínű, semmitmondó, érdekpárt. A Jobbik más tészta. Kiad egy hangzatos, lehengerlő programot, de vajon mit kezdene, ha kormányra kerülne. Ha megnézné az államkasszát, hogy szorítaná ki a multikat, anélkül, hogy kereskedelmi háború törjön ki. Megannyi kérdésem lenne hozzájuk, én szívesen vitáznék velük, és lehet utána Vonának sem lenne akkor arca. Tegyen le annyit az asztalra mint Orbán tett. MErt ő igen is tett. Széchényi terv meg miegymás. 2002-ben még dübörgött a gazdaság, ezt a számok is kimutatják, arról hogy utána ellenzékként nem sok mindent tehettek, arról csak a 2002, 2006-os magyar választók tehetnek. Ti biztos azt vártátok volna, hogy uszítson, polgárháborút csináljon. A Jobbik az öszödi beszéd után, nyílván azt tette volna.
2010. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. kör. Pontokban reagálnék a válaszodra 5. bejegyző.

1. cigányok, cigányok. Te komolyan kiírtanád őket? Több százezer embert lemészárolnál, csak azért mert a társadalom peremére szorultak. Nincs cigánybűnözés, ez baromság. A megélhetési bűnözők, mind mind az elszegényedett rétegből valók, akik között ugyanúgy vannak magyarok mint romák. Az hogy a romák nagyobb százalékban vannak, nem feltétlen az ő hibájuk. Mért nem kapnak munkát? Mert én látom, hogy a közmunkaprojectekben mennyi roma dolgozik. Egy szavunk nem lehet rájuk, dolgozni és élni akar a nagytöbbésgük, aki meg nem azt ítéljék kényszermunkára, valamint zárják börtönbe.

2. zsidók, már megint minden ostor szegényeken csattan. Elöljáróban, a holokausztot nem akarod tagadni véletlenül. Ha nem lennének zsidók, akkor lennének helyettük, magyarok, akire ugyanúgy rámondanák, hogy zsidó, csak mert meg akar gazdagodni. Banki kizsákmányolás, ugyan? Külföldön szerinted nem ez megy? Az, hogy most bejött a válság, arrül is a zsidók tehetnek? Ne tegyünk már egy népet felelőssé azért mert a gazdasági szektor irányító pozíciókban többségben vannak, ez az ő érdemük, mert volt eszük oda kerülni. Ráadásul e sok JObbikos állandóan Istent emlegeti. A sokuknak még Biblia sem volt a kezükben. A zsidóság Isten választott népe volt, akikben csalódott és ezért bűnhődniük kell, valamint Jézus által az egész világra kiterjesztette szeretetét. Isten nevében kormányozva írtanák Isten választott népét? Hol itt a következetesség?

3. Mostani politikusbűnözők. Egyet értek, börtönbe velük.

4. Multik. Az a baj, hogy a magyar gazdaság nagy része kezükben van. Nem lehet őket egy kettőre elzavarni. Mert összeomlana a teljes ország.

5. PErsze szigorítani kell. HAlálbüntetés? HOl élsz te, középkorban? Megint itt a vallásosság kérdése. A Jobbikosok állítólag hívők. A 10 parancsolatban ez áll Ne ölj! Ők mégis megtennék.

Végezetül, megróbáltam állításim indokkal ellátni, természetesen kész vagyok mindnekivel vitzáni ezen fórumon, vagy akár e-mailben msn-en, ha azzal egy kis esélyt is látok, hogy pár ember a Jobbik helyett a Fidesz rublikába teszi az X-jét, elnézést a helyesírási hibákért, vagy ha esetleg bárkire is sértő voltam, hisz a politika nem ért nem ér és sohasem fog annyit érni, hogy embereket gyalázzunk a más nézete miatt. Kívánom mindenkinek, hogy adjon a Jóisten szebb, Jobbikmentes jövőt hazánknak, ahol nem a radkalizmus, az agresszió, a hőbörgés lesz az uralkodó, hanem a közös munka...

2010. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!