Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy az alábbi...

Jól látom, hogy az alábbi életstílus, életkép csak a gazdagokat taszítja?

Figyelt kérdés

Vidéki kisváros vagy nagy falu, mész az utcán.


-Itt egy ilyen nevű ABC, ott egy olyan nevű ABC, itt egy cukrászda, ott egy kocsma, multiknak semmi nyoma, aki vállalkozni akar, az tud és lesz is rá kereslet


-Az élet laza, a bolt és a kocsma ablakából ordít a zene, az utcán gyerekek nevetgélnek, miközben vízipisztollyal lövik egymást, egy udvarban 3 fiatal pálinkázgat, nevetgél, miközben Wartburg-ot szerel, az udvaron egy rádióból ordít a zene


-egy kisebb utcában ukrán árusok ülnek leterített plédeken, különféle szerszámokat, autó-alkatrészeket és elektronikus eszközöket árulva. Privyet! Privyet! ordítják időnként egy arra haladó járókelőnek.


-Az utcák ezen kívül csendesek, de korántsem az elvándorlás vagy a depresszió miatt, a falu egyik nagy része éppen a földjeit műveli, másik része a közeli tejüzemben és húsüzemben keresi a kenyerét


-40.000 Ft a minimálbér, de 40 Ft egy kiló kenyér


-A határok szorosan zárva, a közbiztonság kiváló. A gyerekek agyrohasztó animék helyett Dr. Bubó és Mézga Aladár kalandjait követik nyomon a TV-ben


-A falun átrobog egy Volánbusz, természetesen Ikarus. A buszból ordít a zene, a sofőr visszapillantójáról különféle díszes csecsebecsék lógnak le



2016. jan. 17. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
Ezek kedves elvtársam, tények. Utána is lehet nézni!
2016. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Mint valami elbaszott szomszédok epizód.
2016. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%

Én nemesi leszármazottként az alábbiakat támogatom:

-a dolgozó paraszti rétegnek lehet boltokat nyitni,a büdös proli takarodjon a kocsmába

-a gyerekek éljenek életet, ahogy a kérdésben leírtad

-a kocsmába a büdös proli való, az igazi magyarok borospincébe mennek

-az elektronikus cikkeket boltokban kell árulni

-a földművelésen kívül legyen más munka is

-ezek az árak a forint erősségét mutatnák, természetesen mehet

-a gyerekek TV helyett olvassanak, színházba járjanak

-a büdös proli mehet buszon, a paraszt a saját autóján/traktorán (nem Wartburg), a nemes és a polgár lovaskocsin.

2016. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Felőllem lehet 4000 Ft is egy kiló kenyér ha 4 millió Ft lenne a minimálbér!
2016. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
23%

hmmmm...


Falun lakom


Két saroknyira van innen a mini ABC, egy utcányira egy cukrászda. Vállalkozni kb. senki nem fog, az egész faluban két vállalkozó van akiknek tényleg bejött. (egy mezőgazdasági és egy bútoripari)


Az élet itt is laza. Nem beszélve hogy az egyik autóm egy wartburg amit holnap meló után szerelnem is kellene. A pincében pedig van pár üveg jobbfajta pálinka.


Ezeket az "ukrán árusokat a pléden" kb. 2002-2003 környékén láttam utoljára. (ha fizetnének sem vennék tőlük semmit)


Az utcák a gyerekzsibongáson kívül valóban csendesek.


Nem 40.000 a minimálbér, nem 40 ft a kenyér.


A határok nincsenek szorosan zárva, a közbiztonság nem kiváló, de jó. Én speciel a Dr. Bubót és a Mézgát is egy agyrohasztó marhaságnak tartom.


A falun most is ikarusok robognak át amikből bömböl a zene. Csecsebecsékkel csak ritkán díszített.


Tényleg bele kéne már vágnom egy komoly kapcsolatban, mert az már a magam részéről szánalmas, hogy ilyen kérdésekre vasárnap késő délután képes vagyok komolyan válaszolni.

2016. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
A válaszokból tökéletesen látszik, milyen emberekből áll ez a társadalom és miért nem halad semmire.
2016. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%

# 16

Biztos azért mert nem a te elképzeléseid szerint válaszolgatnak!

2016. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%

Lehet hogy a kerdezo nem viccnek szanta de en doglottre nevettem magam itt a gep elott, tetszett a leiras nagyon.

a kerdezonek kulonben is mar rajottem az ordito zene es a Wartburg a maniaja. eletkep 1970 bol;-)))))

Kerdezo: miert kell mindenhol oriditani a zenenek?

2016. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
utolso voltam. lehet hogy a lepedon ulo ukran arusok azert ismeretlenek nekem mert mar 1987 ben megpattantunk ebbol a fene jo eletbol? volt ilyen Mo on? arusok a foldon stb?
2016. jan. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!