Miért ennyire kevés Magyarországon az önfenntartó gazdálkodás?
Mert szinte képtelenség átállni az önfenntartásra.
A kútvíz ivásra alkalmatlan a legtöbb területen, tehát kell vezetékes víz, csatorna. Kell áram, a napelem egy kész vagyon. Nekünk egy évben a családi ház fűtésére is legalább 160 ezret kell költeni.
Addig lehet önellátó a gazdaság, amíg csak a húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt, meg esetleg a tejet tartod szükségesnek.
Minden más pénzbe kerül. Pl. az is egy vagyon, ha építeni akarunk pár gazdasági épületet: engedélyek, vállalkozó, meg a kisfaxom is kell hozzá, vagy utólag pengetem ki a büntetést.
Őstermelői igazolvány, vállalkozói, ilyen adózás, olyan járulék.
Itt semmi sem megoldható pénz nélkül. Annyit meg a legtöbb családi gazdálkodás képtelen kitermelni, hogy ha eladják a felesleges terményeket, legyen annyi bevételük, amiből tisztán megélnek.
Kereset kiegészítésnek (de inkább csak kiadások csökkentésére) elfogadott, hogy valaki állatot tart, kertet művel, és akkor azt boltban nem kell megvenni.
Másrészt meg amikor a környéken lízingelt!! birkákkal elnyerik a földek használati/bérleti jogát a környékbeli gazdáktól az ország másik felében élő "komák", és a helyieknek nincs más választásuk, mint a kényszervágás, akkor nem tudom, miről beszélünk.
Jobban megéri eladni a földterületet, aztán húzzanak fel rá egy kábelgyárat.
Nem is tudom, talán mert ebből manapság nem lehet megélni, hmm?
Vagy majd leszedem a cseresznyefáról az új kávéfőzőt, a mosógépet meg kihúzgálom a földből a répa mellől, ha a régi kiégett?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!