Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik retorikája rontja az...

A Jobbik retorikája rontja az esélyit?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnél azt tapasztalom, h Mszp Fidesz tévén nézik a Jobbikról szóló híreket. Persze hogy nem szimpatikus nekik, azt mondják szélsőséges.


Én úgy nézük a Jobbik programja 80%ban jó, de nagyon lejáratják magukat a merev gondolkodásukkal, a rasszizmussal, meg ahogy szónokolnak, pl h földig rombolják a tv-ket. Amit persze én tudok h nem úgy értették, de sokan elhiszik ezt, éss fel vannak háborodva.


Kérdem én miért jó ez a Jobbiknak? Vannak sok jó gondolatuk, amik jó lenne ha teret nyernének, de mivel igy fogalmaznak sok szavazatot vesztenek. Megéri ez nekik? E miatt kevesebben kerülnek be a Parlamentbe belőlük, és az nemzetünket kevesebben képviselik majd:(


Vagy ott van amit szintén nem értek.

Mi bajuk az lmp-vel? Uszítják a népet az lmp ellen, pedig annak köze nincs a szdszhez. Egy hummanista emberközpontú párt. A Jobbik meg magyar képviseletű, ahogy mondják. Szerintem a kettő megfér együtt!!!

Sőt, még a Civil Összefogás is csatlakozhat hozzájuk.


Miért nem tudnak ezek barátságban lenni?

Mindenki a hatalomra éhes? akkor elárulják magukat?

A Jobbik, hogy ugyanolyan hataloméhes mint az Mszp?

Az Lmp pedig h Nem lehet más a politika?


2010. márc. 25. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A híreket pontosan a Fidesz és az MSZP " rendeli meg" a médiáktól a Jobbik ellen. Szerinted mit tehet a Jobbik?


A programjuk 90% ban jó szerintem.

Milyen rasszizmusra gondolsz, konkrétabban mert én nem tapasztalom, nem tudom mire gondolsz?

Az RTL meg retorikai egyszerűsítés, hisz elmagyarázni az ORTT működését és a média kuratórium liberálisainak hatását nem hiszem hogy járható lenne.

Aki egy kicsit is érdeklődik és tapasztal az vágja mi a helyzet.


Hol hallottál Jobbikos politikus szájából rosszat?

A Jobbikosok nagy része is szolidáris az LMP vel, sőt sok tekintetben összeér a két párt programja. Az LMP a jellegéből fakadóan erőtlenebb a képviseletében, de szerintem ha bekerül az LMP a parlamentbe, és nem fekszik alá a Fidesznek, bizonyos esetekben komoly szövetségesek lehetnek.


Hogy miért a cigány bűnözés?


Mer ez egy meghatározás, olyan mint a fiatalkorú, vagy gyerek bűnözés. Ami nem azt jelenti hogy minden gyerek bűnöző, ahogy a cigányoknál sem lenne ez iga, de vannak jellemző akcentusok amiknek a gyűjtő neve.

És ne mosdassuk a szerecsent, a börtönök 80% cigány, miközben a lakosságnak csak a 7-8% a.


Egyszerűen ha nem lenne ennyire elferdítve a Jobbik a médiákba, akkor ez fel sem merülne.

2010. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A Jobbik nem (elsősorban) a szavazatokra vadászik. Nem kuurvul el csak azért, hogy mindenki rászavazzon, mint a Fidesz és az MSZP. Felvállalja önmagát, kijelenti kik azok akiket valóban képvisel. Ennyi és nem több.
2010. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik a Jobbik nemzedék c. filmet.

Ettől a filmtől rengeteg ismerősömnél teljes szemléletváltás történt. Nálatok is beválhat. ;)

2010. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Miről szól ez a film? Lécci mondd el röviden!
2010. márc. 25. 22:58
 15/16 anonim ***** válasza:

A Jobbik és a Magyar Gárda története a kezdetektől. Hogyan bánt el a Fidesz és a média a Jobbikkal stb...

70 perces.

2010. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A Jobbik retorikája rontja az esélyit?"


Azoknak a bunkó proliknak a körében, akiknek el lehet adni a zsidózós-cigányozós-összeesküvéselméletes jobbikos katyvaszt, nem.


A normális többség körében rontja, bár már nullák az esélyei, szóval sokkal tovább nem ronthatja :)))


"Sok ismerősömnél azt tapasztalom, h Mszp Fidesz tévén nézik a Jobbikról szóló híreket."


Mi az az MSZP-Fidesz tévé? Junoszty tévéről, Beijing tévéről meg Videoton tévéről hallottam már, de erről a márkáról még nem :)))


"Amit persze én tudok h nem úgy értették"


Hanem hogy értették?


"mivel igy fogalmaznak sok szavazatot vesztenek."


Ha normálisan fogalmaznának, akkor senki sem hallaná őket. A Jobbik által megszólított dühös, vérgőzös proli tömeget zsidózással, cigányozással, földigrombolósdival lehet megszólítani. Igaz ugyan, hogy ezzel behatárolják az eredményüket és olyan szavazókra építenek, akiket rögtön el is fognak veszteni, mihelyt bekerültek a parlamentbe és a szavazóik csalódottan látják, hogy a jobbik "csak beszél, nem csinál semmit". De Vona nem is akar mást, mint egy parlamenti mandátumot, meg azt, hogy 4 éven át dőljön hozzá a pénz.


Mégis mit képzelsz, miért foglalta el a Jobbik vezető pozícióit ez a gátlástalan törtető csoportocska? Mégis mit gondolsz, miért lépett ki már majdnem az összes alapító?


Nagyot fognak koppanni azok a szegény naivok, akik most hisznek egy vonának.


"az nemzetünket kevesebben képviselik majd"


A népet az összes parlamenti képviselő képviseli. Ez ott van az alkotmányban.


Lehet hülye antidemokrata szövegeket kitalálni, de ezekkel az emberek 3/4-énél elvágjátok magatokat.


"Mi bajuk az lmp-vel?"


Hogy konkurrencia. Miért ne legyen bajuk vele? A pártok versengenek egymással.


"Egy hummanista emberközpontú párt."


Ja, ja, emberközpontú. Furcsa is lenne egy elefántközpontú vagy hörcsögközpontú párt :))))


"Mindenki a hatalomra éhes?"


Pártok azért léteznek, és azért politizálnak, mert hatalomra akarnak kerülni. Az LMP is, a CÖ is, a Fidesz is, az MSZP is, még a Patyolattiszta Szent Jobbik is. Mivel a Szent Jobbik is párt, bármennyire furcsa ez egyeseknek.

2010. márc. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!